Starlink: Battle for Atlas to doskonała gra dla całej rodziny

W grze Starlink: Battle for Atlas będziemy mogli przewodzić grupie pilotów statków kosmicznych. To świetna przygoda dla najmłodszych oraz starszych graczy. Zbudujemy swój własny statek i zabierzemy się za eksplorację kosmosu. Dodatkowo będziemy musieli podjąć się walki ze złym Graksem i Zapomnianym Legionem.

Start rakiety kosmicznej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. o czym jest gra Starlink: Battle for Atlas
  2. o zabawkach do gry Starlink: Battle for Atlas

Starlink: Battle for Atlas – o czym i dla kogo jest ta gra?

Widok przestrzeni kosmicznej ze statku kosmicznego

Starlink: Battle for Atlas to przepiękna gra na konsole i PC, w której każdy gracz może poczuć się jak pilot statku kosmicznego. Otrzymanie możliwości podróżowania w układzie gwiezdnym Atlas oraz odwiedzania jego egzotycznych planet jest jak wskoczenie w buty odkrywcy nowych światów. Czeka na nas siedem planet o przyciągającej oko, zachwycającej faunie i florze. Starlink: Battle for Atlas doskonale sprawdzi się jako gra dla dzieci, nastolatków, a także osób dorosłych. To jeden z tych rzadko spotykanych tytułów, który spodoba się wszystkim grupom wiekowym.

Starlink: Battle for Atlas jest idealną grą do tego, żeby rodzic mógł zabrać się za rozgrywkę razem z dzieckiem. Niemal każdy lubi eksplorację przestrzeni kosmicznej, ponieważ wiąże się z tym przeżywanie przygody oraz podziwianie ładnych widoków. Wszyscy mamy w sobie coś z odkrywców, więc gdy dziecko ma okazję odkrywać nowe światy i po raz pierwszy zobaczyć planety, których nigdy wcześniej nie widziało, to da mu to mnóstwo frajdy. Z tego powodu Starlink: Battle for Atlas stanowi bardzo atrakcyjny prezent. Najlepsze jest to, że satysfakcję z latania po egzotycznych miejscach będą czerpać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Ogólny zarys fabuły jest taki, że nasz wielki statek (pełniący funkcję bazy) zostaje zaatakowany. Najeźdźcy dopuszczają się porwania Victora Granda. To naukowiec, którego wiedza jest bardzo cenna. Od tej pory będziemy zdeterminowani, żeby go uratować. Poza tym będzie nam zależało na powstrzymaniu tak zwanego Zaginionego Legionu, ponieważ organizacja ta pragnie przejąć kontrolę nad całą galaktyką.

Starlink: Battle for Atlas – zabawki

Wnętrze statku kosmicznego

Firma Ubisoft postawiła na bardzo ciekawe rozwiązanie. Gra jest powiązana z zabawkami, czyli modelami statków kosmicznych wraz z wymiennymi elementami wyposażenia. W startowym zestawie, czyli Starlink: Battle for Atlas - Starter Pack Xbox One, znajduje się:

  • gra wideo Starlink: Battle for Atlas,
  • statek Zenith,
  • pilot Mason Rana,
  • trzy rodzaje broni: Shredder, Flamethrower i Frost Barrage,
  • jedna podstawka na kontroler Xbox One,
  • plakat pierwszej serii kolekcji zabawek modułowych Starlink: Battle for Atlas.

Są też zestawy na inne platformy, czyli Starlink: Battle for Atlas - Starter Pack PS4 oraz Starlink: Battle for Atlas - Starter Pack Nintendo Switch. Element zabawkowy nie jest tylko i wyłącznie sposobem na kolekcjonowanie figurek. Ma istotne znaczenie dla samej rozgrywki, ponieważ wszystko łączy się z konsolą za pośrednictwem kabla USB. Mamy też specjalną podstawkę, montowaną na kontrolerze od konsoli. Umieszczamy na niej modele pilotów oraz statków, a gra natychmiast nanosi wprowadzane przez nas modyfikacje. Innymi słowy, jest to interesujący element interaktywny, który łączy się z zabawkami dedykowanymi grze. Co ciekawe, można całkowicie osobno dokupić kolejne statki kosmiczne. Za przykład może posłużyć: Ubisoft Starlink: Battle for Atlas - Statek Pulse. Jest również możliwość zakupienia kolejnych pilotów: Ubisoft Starlink: Battle for Atlas - Pilot Eli, Ubisoft Starlink: Battle for Atlas - Pilot Kharl, Ubisoft Starlink: Battle for Atlas - Pilot Levi, Ubisoft Starlink: Battle for Atlas - Pilot Razor.

Oczywiście wszystkie te zabawki mają odczuwalny wpływ na grę. W przypadku statków będą to parametry, takie jak: sterowność, prędkość, waga, energia, obrona. Tworząc nasz wymarzony środek transportu, mamy sporo swobody. Sami decydujemy o tym, jaką broń dodamy lub czy będziemy mieć jedną parę skrzydeł czy na przykład dwie. Wymiana broni w statku także nie jest tylko kosmetyczna. Wiąże się to z dodatkowymi efektami, jak: zamrożenie, ogień, studnia grawitacyjna, wir. Liczy się też zasięg broni, koszt energii niezbędny do jej działania, poziom obrażeń, szybkostrzelność. Każdy z tych czynników ulega zmianie wraz z zamontowaniem innego elementu. Tego typu koncepcje są określane mianem toys-2-life. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość interesujący, w szczególności dla dzieci, które lubią zarówno gry, jak i zabawki.

Starlink: Battle for Atlas – dobry prezent?

W związku z tym, że na rynku nie ma tak wielu dobrze zrealizowanych koncepcji toys-2-life, Starlink wydaje się idealnym prezentem dla dziecka. Jeżeli ma ono konsolę lub komputer, to będzie mogło podjąć się eksploracji kosmosu, co działa na wyobraźnię. Ponadto kolekcjonowanie zabawek może się okazać dodatkową przyjemnością, która będzie związana z grą Starlink. Warto podkreślić, że w tytule występuje postać znana jako Star Fox. Ma ona wielu fanów na całym świecie i jest lubiana przede wszystkim przez zwolenników konsol od Nintendo.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść