Data publikacji: 

Ranking najlepszych okularów VR

Nowoczesne okulary VR to największy przełom w technice wyświetlania obrazu od momentu wynalezienia kina. Stosuje się je przede wszystkim w połączeniu z telefonami komórkowymi i konsolami do gier. Umożliwiają szybkie przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości i stanięcie twarzą w twarz z bohaterami filmów, gier, aplikacji. Sprawdź ranking wirtualnych okularów i wybierz model dla siebie!

ranking okularów VR – poznaj najlepsze modele

LISTING PRODUKTÓW

6. Sony PlayStation VR

5. Samsung Gear VR2 do Galaxy S6

4. Samsung Gear VR Lite SM-R322

3. Garett VR1

2. Samsung Gear VR 2018 SM-R325 z kontrolerem

1. Garett VR4 + pilot

6. Sony PlayStation VR

OCENA PRODUKTU: 8/10

okulary vr Sony PlayStation VRSony PlayStation VR to jedne najlepszych wirtualnych okularów przeznaczonych do łączenia z konsolą do gier. Są kompatybilne z PlayStation 4. Aby wykorzystać ich funkcjonalność w pełni, zaleca się używanie kontrolerów PlayStation Move. Do działania okularów VR niezbędna jest także PlayStation Camera. Komplet urządzeń przeniesie Cię w sam środek rozgrywki. Okulary PlayStation VR są wyposażone w wyświetlacz OLED, na którym zobaczysz obrazy w bardzo dobrej jakości z doskonale widocznymi detalami. Ponadto ekran ma powiększone pole widzenia. Dzięki delikatniej poświacie nie dochodzi do rozmazania ruchu. Z uwagi na wysoką częstotliwość odświeżania okulary wirtualnej rzeczywistości renderują gry z prędkością 120 kl./s. Nie dochodzi do zacięć, a obraz jest płynny. Stawisz czoła przeciwnikom znajdującym się tuż obok Ciebie. Urządzenie jest łatwe do podłączenia. W zestawie występują wszystkie niezbędne elementy, takie jak przewód do PlayStation 4, ładowarka czy słuchawki. Wypróbuj ten produkt i zatop się w ulubionych grach na konsolę PS4!

Przeczytaj więcej o okularach VR marki Sony.

PARAMETRY

Przeznaczenie: konsola do gier

Pasuje do: PlayStation 4

Kąt widzenia: ok. 100°

Sterowanie dotykowe: brak danych

PLUSY

+ wyświetlacz OLED

+ częstotliwość odświeżania 120 Hz

+ pełne wyposażenie w komplecie

+ 6-osiowy system wykrywania ruchu

MINUSY

− konieczność posiadania PlayStation 4

− konieczność kupienia PlayStation Camera

− połączenie przewodowe

5. Samsung Gear VR2

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

okulary vr Samsung Gear VR2 do Galaxy S6Jeżeli jesteś w posiadaniu Samsunga Galaxy S6 lub Samsunga Galaxy S6 Edge, do przenoszenia się do wirtualnej rzeczywistości możesz wykorzystać okulary VR Samsung Gear VR2. Ten nowoczesny model oferuje sferyczny widok 360° oraz wyświetlanie filmów, gier i aplikacji w technologii 3D. Ma wygodne i intuicyjne sterowanie dotykowe, dzięki któremu szybko skorygujesz wybrane parametry. Przyciski zostały wytłoczone z boku urządzenia i są łatwo wyczuwalne. Po zakupie wirtualnych okularów Samsung Gear VR2 uzyskasz dostęp do największej biblioteki filmów i aplikacji 360°. Urządzenie jest mobilne i nie zawiera kabli – masz nieograniczony ruch podczas podróżowania przez wirtualną rzeczywistość. Kiedy akumulator będzie na wyczerpaniu, otrzymasz dwie możliwości: albo przerwiesz zabawę i naładujesz go od nowa, albo podłączysz wirtualne okulary do sieci za pomocą zewnętrznej ładowarki i pozostaniesz w grze. Dzięki systemowi wentylacji nie dochodzi do zaparowania soczewek ani przegrzania mechanizmu. Długie noszenie okularów Samsung Gear VR2 nie prowadzi do bólu głowy, ponieważ ergonomiczny pasek równomiernie rozkłada ich ciężar. Pamiętaj jednak, by pasek ściągnąć odpowiednio mocno. Niektóre gry i aplikacje wymagają ruchów głowy do sterowania wydarzeniami.

PARAMETRY

Przeznaczenie: smartfon

Pasuje do: Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge

Kąt widzenia: 96°

Sterowanie dotykowe: tak

PLUSY

+ wymienna maska w zestawie

+ możliwość zasilania podczas używania

+ sferyczny widok 360°

+ ergonomiczny pasek do okularów

MINUSY

− ograniczona kompatybilność

− mniejszy kąt widzenia

4. Samsung Gear VR Lite SM-R322

OCENA PRODUKTU: 9/10

okulary vr Samsung Gear VR Lite SM-R322Samsung Gear VR Lite SM-R322 to wirtualne okulary przeznaczone do korzystania na różnych modelach smartfonów marki Samsung, m.in. z flagowej serii Galaxy. Służą do użytkowania bezprzewodowego, co czyni je bardzo wygodnymi. Doskonale zabezpieczają telefon przed upadkiem. Można je wyregulować przy pomocy pasków, a także wyostrzyć soczewki, by lepiej widzieć wydarzenia rozgrywające się w wirtualnej rzeczywistości. Nowa, ergonomiczna konstrukcja okularów VR Samsung Gear VR Lite SM-R322 zapobiega przemęczeniu i bólowi głowy, ponieważ ciężar urządzenia jest równomiernie rozłożony. Możesz oglądać filmy, grać w gry i korzystać z aplikacji udostępnionych w internecie lub ściągniętych na telefon. Masz dostęp do biblioteki aplikacji i filmów 360°. Obejrzysz obrazy w kinowej jakości. Włączysz także materiały 3D. Okulary wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR Lite SM-R322 dają Ci dostęp do testowej wersji przeglądarki internetowej dla Gear VR. Opcje wybierasz za pomocą ruchów głowy. Wykorzystasz też panel dotykowy umieszczony z boku okularów VR. Głębsze wytłoczenia umożliwiają szybkie i łatwe wybranie właściwej komendy. Jeśli w trakcie zabawy urządzenie będzie bliskie wyładowania, podłączysz je za pomocą zewnętrznej ładowarki, bez konieczności przerywania rozgrywki.

PARAMETRY

Przeznaczenie: smartfon

Pasuje do: Samsung Galaxy Note5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge

Kąt widzenia: 96°

Sterowanie dotykowe: tak

PLUSY

+ możliwość oglądania materiałów 3D

+ regulowane paski i soczewki

+ obraz w jakości kinowej

+ dostęp do przeglądarki dla Gear VR

MINUSY

− ograniczona kompatybilność

3. Garett VR1

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

okulary vr Garett VR1Korzystaj z gier i aplikacji VR dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości Garett VR1. Jest to model kompatybilny ze smartfonami o wielkości od 3,5 do 6 cali i z zainstalowanym systemem Android, iOS lub Windows. Gogle są solidnie wykonane, więc jeśli spadną lub uderzysz nimi o coś twardego, nie ulegną uszkodzeniu. Ponadto mają system wentylacji z otworami, który zapobiega parowaniu ekranu i przegrzewaniu się mechanizmu. Przed rozpoczęciem korzystania z okularów VR Garett VR1 nie musisz instalować na telefonie żadnych programów – wystarczy je włożyć i wybrać treści, które chcesz obejrzeć. Mogą to być również materiały nagrane w technologii 3D lub 360°. Uwaga: lepszy efekt uzyskasz na telefonie z żyroskopem i ekranem w rozdzielczości Full HD. Dopasujesz urządzenie do kształtu i rozmiaru głowy za pomocą regulowanego paska. Wyostrzysz także soczewki powiększające tak, by widzieć wyraźnie i poczuć się uczestnikiem fabuły. Po zakończeniu zabawy oczyścisz miękkie elementy dotykające nosa i czoła za pomocą ściereczki dołączonej do zestawu. Co ważne, przez cały czas przebywania w wirtualnej rzeczywistości Twój telefon jest chroniony. Okulary VR Garett VR1 mają system dociskowy zapewniający stabilizację smartfona i zapobiegający wypadnięciu i zarysowaniu ekranu.

PARAMETRY

Przeznaczenie: smartfon

Pasuje do: systemy Android, iOS, Windows, do urządzeń od 3,5 do 6 cali

Kąt widzenia: brak danych

Sterowanie dotykowe: brak danych

PLUSY

+ regulowane soczewki

+ system wentylacji z otworami

+ możliwość używania w okularach korekcyjnych

+ ochrona przed światłem zewnętrznym

MINUSY

− brak

2. Samsung Gear VR 2018 SM-R325 z kontrolerem

OCENA PRODUKTU: 10/10

okulary vr Samsung Gear VR 2018 SM-R325 z kontroleremW rankingu okularów VR nie mogło zabraknąć miejsca dla kompletu Samsung Gear VR 2018 SM-R325, w którym poza goglami dostępny jest poręczny kontroler reagujący na ruch. Urządzenie umożliwia komfortowe oglądanie i zapewnia doskonałą jakość obrazu, m.in. dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania: 1000 Hz, oraz szerokiemu kątowi widzenia: 101°. Wirtualne okulary są kompatybilne jedynie z wybranymi modelami telefonów Samsunga z serii Galaxy – informacje znajdziesz w specyfikacji. Można ich używać przez wiele godzin dziennie bez obawy o zmęczenie wzroku czy ból głowy. Mają ergonomiczny kształt, a ich ciężar rozkłada się na całą głowę. Dodatkowo zastosowano w nich poduszkę z zamszowej pianki. Materiał okularów VR Samsung Gear VR 2018 SM-R325 nie przepuszcza światła z zewnątrz, więc nic nie rozprasza Cię podczas grania w gry bądź korzystania z aplikacji. Z boku obudowy znajduje się wygodny panel dotykowy z regulacją ostrości i głośności, a także przyciskami: cofania i powrotu do ekranu głównego. Do dyspozycji masz także touchpad, podobny do tego w laptopie. Wygodną konstrukcją odznacza się również kontroler Gear VR. Ma zaokrągloną końcówkę, dzięki której lepiej leży w dłoni. Za jego pomocą będziesz wykonywać szereg czynności w grze. Dodatkowa funkcja Samsung Gear VR 2018 SM-R325 wiąże się z łącznością internetową z innymi posiadaczami wirtualnych okularów. Porozumiesz się z nimi za pośrednictwem streamingu na żywo w mediach społecznościowych.

PARAMETRY

Przeznaczenie: smartfon

Pasuje do: wybrane modele z serii Samgung Galaxy

Kąt widzenia: 101°

Sterowanie dotykowe: tak

PLUSY

+ czas reakcji <20 ms

+ kontroler reagujący na ruch

+ ponad 600 aplikacji

+ wysoka częstotliwość odświeżania: 1000 Hz

MINUSY

− ograniczona kompatybilność

1. Garett VR4 + pilot

OCENA PRODUKTU: 10/10

okulary vr Garett VR4 + pilotAby przenosić się do wirtualnej rzeczywistości przy użyciu telefonu, wybierz okulary VR Garett VR4. W RTV EURO AGD są dostępne wraz z pilotem do sterowania, dzięki czemu nie musisz kupować tych gadżetów osobno. Wirtualne okulary nadają się do łączenia ze smartfonami opartymi na systemach Android, iOS i Windows. Po sparowaniu urządzeń znajdź w internecie materiały VR lub pobierz ulubione gry i aplikacje. Masz do dyspozycji szeroką gamę gier dostępnych w systemie Google Cardboard. Dołączony do zestawu pilot działa bezprzewodowo i łączy się z okularami VR Garett VR4 za pośrednictwem modułu Bluetooth. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji zintegrowanym zestawem słuchawkowym, dzięki któremu przenosisz się w pełni do wirtualnej rzeczywistości. Jeśli dźwięki wydadzą Ci się za głośne, wyregulujesz je przyciskiem. Kąt widzenia w okularach wirtualnej rzeczywistości jest bardzo szeroki – wynosi 120°. Regulowane soczewki i paski sprawiają, że z urządzenia mogą korzystać także dzieci. Nadają się również dla osób noszących okulary korekcyjne. Zaawansowany system wentylacji z otworami zapobiega przegrzewaniu mechanizmu przy długim czasie grania. Jeśli okulary Garett VR4 spadną Ci podczas ruchu, nie powinny się uszkodzić – mają solidną konstrukcję. Po zakończeniu zabawy przetrzesz szkło ściereczką do soczewek dołączoną do zestawu, by usunąć smugi.

Sprawdź też, jaki smartfon jest najlepszy do okularów VR.

PARAMETRY

Przeznaczenie: smartfon

Pasuje do: systemy Android, iOS, Windows

Kąt widzenia: 120° (FOV)

Sterowanie dotykowe: brak danych

PLUSY

+ zintegrowany zestaw słuchawkowy Hi-Fi

+ solidna i trwała obudowa

+ możliwość wyświetlania treści 3D

+ zabezpieczenie telefonu

MINUSY

− brak

Podsumowanie

Przenoś się do świata wirtualnej rzeczywistości przy pomocy smartfona lub konsoli do gier. By tego dokonać, wybierz najlepsze okulary VR. W niniejszym rankingu zaprezentowaliśmy aż 6 nowoczesnych modeli. Sprawdź specyfikację i przekonaj się, do jakich urządzeń pasują. Większość wirtualnych okularów jest zgodna ze smartfonem, lecz niektóre tylko z konkretnymi modelami, np. z linii Galaxy marki Samsung. Z kolei zupełnie inne okulary wirtualnej rzeczywistości połączysz z konsolą do gier. Przeczytaj o ich zaletach i porównaj kluczowe cechy, np. kąty widzenia.

Zapoznaj się z najważniejszymi cechami okularów VR, by zakupić model funkcjonalny i trwały, który posłuży Ci na długi czas. Obejrzyj wszystkie gogle dostępne w RTV EURO AGD. Wybierz urządzenie w zestawie z grami, by wzbogacić swoją kolekcję!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść