Słownik pojęć i terminów
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Wybierz literę alfabetu:

System operacyjny - telefony

Dotyczy grup Towarowych: Telefony i smartfony
Dotyczy Towarów marek: Apple, Microsoft, BlackBerry, Meizu, Samsung, Huawei, ASUS, Honor, LG, HTC, Lenovo, Lenovo Moto

Oprogramowanie zarządzające telefonem, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. System operacyjny odpowiada za całość funkcjonowania telefonu i umożliwia użytkownikowi wykonywanie zadań.


 


Android

Android jest otwartym systemem operacyjnym przeznaczonym dla smartfonów i tabletów. Pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ustawień urządzenia oraz możliwość instalacji tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play (dawniej Android Market). Android jest najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.

 Zobacz produkty

 


Windows Mobile

System operacyjny przeznaczony dla smartfonów stworzony przez Microsoft. Zawiera wbudowane oprogramowanie biurowe, umożliwia obsługę internetu oraz multimediów. Wersje od Windows 8 posiadają możliwość doskonałej synchronizacji plików i danych z komputerami z zainstalowanym systemem Windows 8 oraz 10.

Najnowszą wersją systemu Windows jest Windows 10 mobile.

Zobacz produkty

 


iOS (iPhone OS)

System operacyjny Apple Inc. dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. System ten bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i na tym samym jądrze. Przyjazny interfejs, fantastyczna funkcjonalność i niezachwiana niezawodność – to najważniejsze cechy systemu operacyjnego iOS dla urządzeń mobilnych, będącego fundamentem telefonu iPhone.

Zobacz produkty

 


BlackBerrry OS

Zastrzeżony mobilny system operacyjny opracowany przez firmę BlackBerry dla linii smartfonów i urządzeń przenośnych. System operacyjny udostępnia wielozadaniowość i daje dostęp do BlackBerry App World.

Zobacz produkty

 


Flyme OS
Flyme OS to system operacyjny instalowany na urządzeniach marki Meizu, oparty na platformie Android. System charakteryzuje płynne działanie, płaski interfejs i duże zmiany w stosunku do pierwowzoru zarówno w wyglądzie jak i sposobie użytkowania systemu.

 Zobacz produkty

 

Uwaga!!!

W zależności od daty zakupu urządzenie może posiadać różną wersję oprogramowania !!!

Polecamy artykuły:
Jak wybrać smartfona?
Jakie możliwości mają najnowsze smartfony?

Terminy powiązane: