Zamów Teraz
Zamów online i otrzymaj bonusy
TŁO KARTY GRACZA LĄDOWANIE
I NIEŚMIERTELNIK STARA GWARDIA
PAN GRYZAK
EPICKĄ ZAWIESZKĘ NA BROŃ
BAKU ACB-90
EPICKI NÓŻ DO W WALCE WRĘCZ
„HART BOJOWY” DLA IRISHA
LEGENDARNĄ SKÓRKĘ
Kiedy premiera Battlefield 2042?
Nowy Battlefield zagości na sklepowych półkach już 22 października. Tym razem tytuł zabierze nas do niedalekiej przyszłości, a dokładnie, jak wskazuje tytuł, do roku 2042. Szósta odsłona cyklu jest pierwszym wydaniem, które ukaże się na PlayStation 5, Xbox Series S/X oraz PC. Produkcja skupia się wyłącznie na rozgrywce wieloosobowej, w związku z czym nie spotkamy się w niej z kampanią dla jednego gracza. Battlefield 2042 ma być największą i najbardziej rozbudowaną grą serii!
Fabuła w Battlefield 2042
Z racji braku trybu singleplayer w najnowszej grze DICE, mogłoby się wydawać, że fabuła produkcji nie będzie zbyt dopracowana. Nic bardziej mylnego! Studio odpowiedzialne za serię Battlefield ruszyło śladami twórców Apex: Legends i opowiada historię swojej gry poprzez posty zamieszczane na swojej stronie oraz kanale YouTube. Fabuła najprawdopodobniej będzie rozwijana wraz z kolejnymi sezonami gry online. Dowiadujemy się z nich o realiach świata opisanego w najnowszym dziele DICE, które nie należą do najprzyjemniejszych. Z powodu serii katastrof, kryzysów humanitarnych i ekologicznych rozwinął się ogólnoświatowy konflikt. Dotknięci nimi ludzie zbierają się w dużych grupach, które media nazywają Bezpaństwowcami, a sami członkowie tych społeczeństw określają się mianem Bezpatów.

W roku 2040 doszło do tzw. zaciemnienia Ziemi. Z powodu efektu Kesslera na ziemię spada z orbity około 70% wszystkich satelitów. Zaciemnienie ponownie wywołuje masowe zniszczenie. Liczne katastrofy lotnicze, zerwane sieci komunikacyjne, czy też brak podstawowych środków przeżycia to tylko kilka z wielu skutków deszczu satelitów Zarówno Rosja, jak i USA — dwa ostatnie mocarstwa, twierdzą, że druga strona jest odpowiedzialna za zaciemnienie. Dwa lata później świat stoi na skraju wojny totalnej, a Bezpaci zmuszeni są wesprzeć jedną z nacji.

Dwunastego sierpnia 2021 roku fani cyklu otrzymali od DICE ponad dziewięciominutowy film fabularyzowany nakreślający realia najnowszego Battlefielda. W materiale widzimy znanego z czwartej części znanego FPS-a Kimble „Irish” Graves`a. W najnowszej odsłonie „Irlandczyk” nie jest już żołnierzem piechoty morskiej, tylko dowódcą statku Bezpatów o nazwie Exodus. Kimble został dodany jako jeden z grywalnych specjalistów. Zakup gry w preorderze wynagrodzi gracz skórką Graves`a „Hart Bojowy”.

Battlefield 2042 — jakie tryby pojawią się i jak będą wyglądały?
W tym momencie DICE zapowiedziało 3 tryby gry: All-out Warfare (podzielony na Podbój i Przełamanie), Battlefield Portal oraz Battlefield Hazard Zone. Na zwiastunach Portalu widzimy, jak żołnierze rodem z II wojny światowej walczą wręcz z wojakami wyposażonymi w najnowsze cuda techniki. Ten widok od razu rozbudził fantazje fanów serii. Jak się okazało, twórcy postanowili udostępnić graczom narzędzia kreatora mapy! W Battlefield Portal w dowolny sposób można łączyć elementy poznane we wcześniejszych częściach cyklu! Wolność kreacji nie kończy się na lokalizacji i jednostkach. ">Dzięki narzędziom DICE można w dowolny sposób kontrolować całą rozgrywkę. Nic nie stoi na przeszkodzie w wyłączeniu HUD-u, czy przejść na tryb Hardcore. Ponadto każdy gracz może udostępnić swoją kreację przez serwery EA.

O Battlefield Hazard Zone nie wiadomo wiele. Według przecieków gameplay w tym trybie ma być połączeniem koncepcji Escape from Tarkov i Hunt: Showdown. Jeśli to prawda, oznacza to, że DICE przygotowało piekielnie twardy orzech do zgryzienia. Śmierć w trakcie rozgrywki oznacza utratę wszystkich przedmiotów. Celem gry ma podobno być wykradanie danych z satelitów, które spadły na ziemię w 2040.

Nowy Battlefield obiecuje możliwość obrania różnorodnych stylów gry na jednej obszernej lokacji. Ogromne mapy mają zapewnić dobrą zabawę zarówno entuzjastom karabinów wyborowych, jak i tych preferujących walkę na bliższy dystans. Gra w dniu premiery będzie oferować osiem map, które skrajnie różnią się od siebie lokalizacją i budową. W Battlefield 2042 zagramy na mapach osadzonych m.in. w: Korei Południowej, Indiach, Egipcie oraz Antarktyce. Ostatnia mapa nosi nazwę Breakaway i ma być największą mapą w historii serii.

Nowe lokacje w Battlefieldzie 2042 mają zaimplementowane losowo zmieniające się warunki pogodowe. Tornada, burze piaskowe i śnieżne to tylko kilka ze scenariuszy przygotowanych przez twórców gry. Pojawiające się co jakiś czas kataklizmy nie są wyłącznie graficznym popisem. Gracz będzie mógł skorzystać np. z wiatru trąby powietrznej i przemieścić się dzięki niemu na drugi koniec lokacji. W poruszaniu się po mapie pomagać mają także nierozłączne z serią pojazdy. Dzięki jednemu z pierwszych trailerów wiemy, że w Battlefield 2042 pojawi się m.in. helikopter Apache.

Co więcej, DICE zapewnia, że każda z map jest wysoce interaktywna. Znajdziemy na nich zwodzone mosty, blokady dróg, linki przeznaczone do przemieszczania się, czy też… kontrolowany przez graczy start rakiety! W trakcie rozgrywki można będzie zadecydować o sukcesie lub klęsce wylotu promu kosmicznego. Oba scenariusze mają swoje konsekwencje oraz realny wpływ na wygląd mapy.

Battlefield 2042 przedsprzedaż i zalecana specyfikacja sprzętu
Najnowszy FPS od DICE jest możliwy do nabycia w trzech edycjach: standardowej, złotej i Ultimate. Każda z wersji przy zakupie przedpremierowym zapewnia możliwość gry w otwartej becie, skórkę Baku ACB-90, zawieszkę do broni oraz tło karty gracza i nieśmiertelnik. Złota edycja dodatkowo oferuje wcześniejszy dostęp do produkcji, przepustkę roku pierwszego, w której znajdziemy czterech nowych Specjalistów, cztery battle passy i trzy zestawy skórek. Najdroższa edycja (Ultimate), poza wszystkimi wymienionymi wcześniej bonusami, zawiera zestaw skórek „Północ”, oficjalny cyfrowy Artbook oraz ekskluzywną ścieżkę dźwiękową.

Nowy Battlefield pojawi się na konsole starej, jak i nowej generacji oraz na PC. W przypadku PS4 oraz Xbox One, z powodu ograniczonej mocy obliczeniowej, mapy oraz maksymalny limit graczy znajdujących się na nich, musiały zostać zmniejszone. Lobby na starszych platformach będzie miało maksymalnie 64 miejsca.

Aby Battlefield 2042 działał sprawnie na komputerze, zaleca się posiadać co najmniej takie specyfikacje:
  • Intel Core i7-4790 3.6 GHz
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz16 GB RAM
  • Karta graficzna 8 GB GeForce RTX 2060 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
  • Windows 10 64-bit


Specjaliści — nowość w serii
W najnowszym Battlefieldzie nie zobaczymy znanych z pozostałych części serii klas postaci. W ich miejsce pojawią się Specjaliści, czyli bohaterowie posiadający własną specjalizację i zdolność. Wszystkie umiejętności bazują na wspomnianych czterech klasach, np. ustawienie punktu odrodzeń przypisane wcześniej do medyka. Cechy Specjalistów będą się od siebie znacznie różnić. Jeden z zaprezentowanych w pokazach przedpremierowych bohaterów posiadał w swoim arsenale zestaw do wspinaczki, a drugi obsługiwał drona zwiadowczego. Na premierę gry zapowiedziano aż 10 grywalnych postaci. Liczba ta będzie stopniowo rosnąć, wraz z postępem graczy w sezonach.

Na tym kończą się ograniczenia graczy, co do personalizacji Specjalistów. DICE pozostawiło wolność wyboru co do broni, jaką będzie można się posługiwać. Co więcej, każdy karabin możliwy jest do modyfikacji. Celowniki, tłumiki, uchwyty, wszystkie znane z poprzednich części opcje usprawnienia arsenału zostają przeniesione do Battlefield 2042.

Studio zapowiedziało także pewną nowość dotyczącą modyfikacji właśnie. W nowej produkcji będzie możliwe edytowanie dodatków do broni w trakcie rozgrywki. Weźmy na przykład celowniki. Duże przybliżenie nie sprawdzi się w pomieszczeniach. Po wejściu do budynku będzie można w szybki sposób zamienić optykę karabinu na bardziej odpowiednią. Niestety, na chwilę obecną nie znamy całego uzbrojenia dostępnego w Battlefield 2042. Wiadomo jednak, że nowy sprzęt pojawi się w grze w dużych ilościach.

Nowe sezony, nowa zawartość
Zarówno Ty, jak i cała społeczność będziecie się rozwijać w ramach systemu sezonowego, dzięki któremu w grze cały czas będą się pojawiać nowości. Sezony będą oparte na kolejnych opowieściach, a w ich trakcie będzie można zdobyć nowych specjalistów, żołnierzy, nową broń i nowe lokalizacje czy pojazdy. Gracze, którzy chcą, by ich przygoda w Battlefield™ 2042 trwała dłużej, mogą kupić przepustkę roku 1., zawierającą 4 nowych specjalistów, 4 przepustki bojowe i 3 epickie zestawy skórek („Spękana ziemia”, „Burza” i „Zimna krew”).
ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNOŚCI
ODKRYWAJ NOWĄ ZAWARTOŚĆ TWORZONĄ PRZEZ GRACZY I DZIEL SIĘ NIĄ Z INNYMI
KONSTRUKTOR
TWOJA PRZESTRZEŃ, TWOJE ZASADY – ROZGRYWAJ BITWY NA WŁASNYCH ZASADACH
PONAD 40
BRONI
PONAD 30
GADŻETÓW
PONAD 40
POJAZDÓW
ZDOBYWAJ PD I AWANSUJ NIEZALEŻNIE OD MIEJSCA GRY
Zamów Teraz
Ostatnio oglądane
Wyczyść