Data publikacji: 

Ranking drukarek laserowych do 1000 zł

Drukarka laserowa to alternatywa dla atramentowej, która sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. W RTV EURO AGD znajdziesz drukarkę laserową kolorową, kompaktową czy z modułem Wi-Fi – maksymalnie dopasowaną do Twoich oczekiwań. Zapoznaj się z rankingiem drukarek laserowych do domu i nie tylko!

ranking drukarek laserowych rtv euro agd

LISTING PRODUKTÓW

HP LaserJet Pro M12a (T0L45A)

Brother HL-1112E

HP LaserJet Pro M15a (W2G50A)

Brother HL-1210WE

HP LaserJet Pro M15w (W2G51A)

Brother HL-1222WE WIFI

Samsung SL-M2026W

Samsung SL-C430W

8. HP LaserJet Pro M12a (T0L45A)

OCENA PRODUKTU: 8/10

drukarka laserowa HP LaserJet Pro M12a (T0L45A)HP LaserJet Pro M12a (T0L45A) to mała drukarka laserowa do domu – ma wymiary 349 x 196 x 238 mm. Wyróżnia się wysoką estetyką wykonania, dzięki czemu będzie nie tylko funkcjonalnym urządzeniem w Twoim gabinecie, ale i jego ozdobą. Umożliwia drukowanie 18 stron na minutę, co przekłada się na wydajność 5 tys. stron na miesiąc. Ponieważ nie daje możliwości bezprzewodowego przesyłania danych, połączysz ją z wybranymi urządzeniami elektronicznymi za pośrednictwem kabla USB – może to być komputer, laptop czy komórka, ale również pendrive lub dysk zewnętrzny. Do drukarki laserowej HP LaserJet Pro M12a (T0L45A) załadujesz nawet 150 arkuszy, które urządzenie będzie sukcesywnie pobierać. Wykorzystaj ekologiczną funkcję drukowania dwustronnego z trybem ręcznym, by zadbać o środowisko i zaoszczędzić na zakupie ryz papieru. Drukuj w czerni w doskonałej jakości. W zależności od potrzeb wybierz różnorodne formaty nośników, w tym: A4, A5, A6, B5, koperta B5, koperta C5, koperta DL, pocztówki.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 18 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: nie

PLUSY

+ podajnik papieru zmieści do 150 arkuszy

+ obsługa wielu formatów nośników

+ druk dwustronny – ręczny

+ szybkie przesyłanie danych za pośrednictwem kabla USB

+ wysoka estetyka wykonania

MINUSY

− niska wydajność: 5 000 str./mies.

− mała pamięć drukarki: 8 MB

− brak Wi-Fi

7. Brother HL-1112E

OCENA PRODUKTU: 8/10

drukarka laserowa Brother HL-1112EJeżeli szukasz wydanej i funkcjonalnej drukarki laserowej do domu, zwróć uwagę na model Brother HL-1112E, który odznacza się bardzo korzystną ceną względem innych urządzeń ukazanych w niniejszym rankingu drukarek laserowych. Zapewnia podstawowe funkcje, takie jak szybkie i wygodne drukowanie dokumentów w bardzo dobrej jakości. Jest dostępny w wersji monochromatycznej, co oznacza, że świetnie radzi sobie z zadrukowywaniem papieru w czerni – litery czy symbole są wyraziste. Ponadto model Brother HL-1112E gwarantuje bardzo szybki wydruk – nawet 20 stron na minutę, przy czym pierwszą uzyskasz w mniej niż 10 sekund. Drukarkę laserową podłączysz do komputera lub innego urządzenia elektronicznego poprzez złącze USB. Transmisja odbędzie się szybko i bez zakłóceń. Warto też wiedzieć, że drukarka laserowa Brother HL-1112E przyczynia się do obniżenia wydatków w trakcie eksploatacji. Dzieje się tak, ponieważ jest kompatybilna z tonerami na tysiąc stron.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 20 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: nie

PLUSY

+ wydajność: 9 000 str./mies.

+ 150 arkuszy w podajniku papieru

+ nowoczesna estetyka

+ druk pierwszej strony w mniej niż 10 sekund

+ doskonała jakość druku

MINUSY

− brak Wi-Fi

− mała pamięć drukarki: 1 MB

− brak funkcji druku dwustronnego

6. HP LaserJet Pro M15a (W2G50A)

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

drukarka laserowa Brother HL-1210WEDo podstawowych zadań i drukowania w czerni wystarczy Ci wydajna drukarka laserowa do domu HP LaserJet Pro M15a (W2G50A). Jest kompatybilna z różnorodnymi formatami nośników, m.in. A4, A5, A6, B5 i kopertami (B5, C5, DL, pocztówkami). Drukuje z prędkością 18 stron na minutę. W miesiąc umożliwia wydrukowanie aż 8 tys. stron. Z urządzeniami elektronicznymi łączy się standardowo, czyli przewodowo: za pomocą kabla USB 2.0. Dokumenty wydrukujesz na niej w trybie ekologicznym, tj. dwustronnie. Ta funkcja w modelu HP LaserJet Pro M15a (W2G50A) dostępna jest w trybie ręcznym – musisz obracać kartki samodzielnie. W podajniku zmieścisz do 150 arkuszy, w tacy odbiorczej zaś może znajdować się ich nawet 100. Mała drukarka laserowa do domu jest wygodna i łatwa w obsłudze. Zapewnia doskonałą jakość wydruku monochromatycznego. W komplecie z nią dostaniesz toner startowy, dzięki czemu zaoszczędzisz na wydatkach. Samo urządzenie też jest bardzo korzystne cenowo na tle innych modeli ukazanych w niniejszym rankingu drukarek laserowych.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 18 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: nie

PLUSY

+ ręczny druk dwustronny

+ dodatkowe formaty nośników

+ nawet 100 arkuszy w tacy odbiorczej

+ wydajność: 8 000 str./mies.

+ małe i lekkie urządzenie: 3,8 kg

MINUSY

− mała pamięć drukarki: 8 MB

− brak Wi-Fi

5. Brother HL-1210WE

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

drukarka laserowa HP LaserJet Pro M15a (W2G50A)Wydajną i przynoszącą satysfakcjonujące efekty drukarką laserową do domu jest Brother HL-1210WE. Za pomocą dostępnego w tym modelu złącza USB szybko prześlesz dane z komputera lub innego stacjonarnego sprzętu elektronicznego. Ale nie tylko! Do drukarki podłączysz także pendrive bądź dysk zewnętrzny. Z kolei urządzenia mobilne połączysz z modelem Brother HL-1210WE za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. Wydrukujesz dokumenty pisemne, arkusze, a nawet zdjęcia. Pamiętaj jednak, że będą one w wersji monochromatycznej. Rozdzielczość druku 2400 x 600 dpi zapewnia doskonałą jakość uzyskiwanych materiałów. Możesz drukować do 20 kartek na minutę. W podajniku zmieścisz aż 150 arkuszy.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 20 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ obsługiwane formaty nośników: A4, A5

+ łatwe przesyłanie danych z urządzeń przenośnych

+ możliwość włączenia drukarki do domowej sieci Wi-Fi

+ wysoka jakość dokumentów drukowanych w czerni

+ szybka transmisja danych z komputera i urządzeń stacjonarnych

MINUSY

− mała pamięć drukarki: 1 MB

− brak funkcji druku dwustronnego

4. HP LaserJet Pro M15w (W2G51A)

OCENA PRODUKTU: 9/10

drukarka laserowa HP LaserJet Pro M15w (W2G51A)Doskonały wybór drukarki laserowej do domu stanowi elegancki model HP LaserJet Pro M15w (W2G51A). Nie tylko ułatwi Ci codzienną pracę, ale także ozdobi pomieszczenie – jest estetyczny i nowoczesny. Umożliwia różne drogi transmisji danych. Z komputerem domowym lub laptopem połączysz go za pośrednictwem przewodu USB 2.0, z urządzeniami mobilnymi zaś dzięki modułowi Wi-Fi. Dodaj drukarkę laserową do domowej sieci internetu bezprzewodowego, by wykrywać urządzenie szybciej i łatwiej. Wysoka wydajność tego modelu wynika z możliwości zadrukowywania nawet 8 tys. stron miesięcznie. Do podajnika załadujesz do 150 arkuszy. Taca odbiorcza przyjmie aż 100. W czasie pracy wykorzystasz różnorodne formaty nośników, takie jak A4, A5, A6, B5, koperta B5, koperta C5, koperta DL czy pocztówki. Ponadto mała drukarka laserowa HP LaserJet Pro M15w (W2G51A) jest lekka i poręczna – waży zaledwie 3,8 kg. Bez problemu przeniesiesz ją pomiędzy pomieszczeniami.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 18 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ wysoka wydajność: 8 000 str./mies.

+ obsługa wielu formatów nośników

+ ekologiczny tryb druku dwustronnego (ręczny)

+ aż 100 arkuszy w tacy odbiorczej

+ pamięć drukarki: 16 MB

MINUSY

− mała pamięć

3. Brother HL-1222WE WIFI

OCENA PRODUKTU: 9/10

drukarka laserowa Brother HL-1222WE WIFIW rankingu drukarek laserowych nie mogło zabraknąć miejsca dla nowoczesnego modelu Brother HL-1222WE WIFI, który umożliwia drukowanie dokumentów w czerni z prędkością 20 stron na minutę. W podajniku możesz umieścić do 150 arkuszy, w tacy odbiorczej zaś zmieści się ich aż 50. To sprawia, że drukarkę laserową do domu wykorzystasz również w celach służbowych. Z uwagi na wysoką wydajność sprawdzi się jako wyposażenie biura. Połączenie bezprzewodowe Wi-Fi daje możliwość drukowania szybkiego i wygodnego, i to nie tylko z komputera. Bez problemu przekażesz drukarce Brother HL-1222WE WIFI sygnał do druku za pomocą smartfona, tabletu czy telewizora. Połącz wybrane sprzęty do domowej sieci Wi-Fi, i gotowe. Jeśli zależy Ci na środowisku, drukuj dokumenty dwustronnie, ponieważ ta drukarka laserowa umożliwia ekologiczne rozwiązanie. Uwaga: arkusze należy przekładać ręcznie, więc podczas drukowania dokumentów będziesz musiał nadzorować pracę.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 20 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ obsługiwane formaty nośników: A4, A5, B5, executive, niestandardowy

+ 150 arkuszy w podajniku

+ 50 arkuszy w tacy odbiorczej

+ pamięć drukarki 32 MB

+ możliwość drukowania dwustronnego (tryb ręczny)

MINUSY

− czasem drobne problemy przy instalacji

2. Samsung SL-M2026W

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

drukarka laserowa Samsung SL-M2026WSamsung SL-M2026W to doskonała drukarka laserowa umożliwiająca drukowanie dokumentów w czerni. W podajniku papieru umieścisz 150 arkuszy papieru. W tacy odbiorczej zmieści się ich nawet 100. Urządzenie ma dużą pamięć wewnętrzną, bo aż 64 MB. Z komputerem połączysz je za pośrednictwem złącza USB 2.0, ale także bezprzewodowo – dzięki modułowi Wi-Fi. Prześlesz na nie dane z telefonu, tabletu bądź innego sprzętu elektronicznego korzystającego z domowej sieci internetu bezprzewodowego. Ponadto drukarka laserowa Samsung SL-M2026W ma złącze NFC jako alternatywę dla Wi-Fi. Obsługuje szereg formatów nośników, m.in. A4, A5, Letter, Legal, Executive, Folio, Oficio czy koperty (Monarch, C5). Z uwagi na wykorzystanie technologii laserowej możesz liczyć na dokumenty w rewelacyjnej jakości. Sprzętu użyjesz jako małej drukarki laserowej do domu, ale również do średniej firmy.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 20 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ ekologiczny druk dwustronny – ręczny

+ złącze NFC

+ szeroki zakres obsługi formatów nośników

+ 100 arkuszy w podajniku

+ pamięć drukarki 64 MB

MINUSY

 

1. Samsung SL-C430W

OCENA PRODUKTU: 10/10

drukarka laserowa Samsung SL-C430WPoszukujesz wydajnej i małej drukarki laserowej do domowego gabinetu lub firmy? W tym celu idealnie sprawdzi się Samsung SL-C430W. To jedyny model ukazany w niniejszym rankingu drukarek laserowych, który umożliwia drukowanie w doskonałej jakości również w kolorze. Obsługuje liczne formaty nośników, m.in. A4, A5, Letter, Legal, Executive i Folio. W czerni drukuje z prędkością 18 stron na minutę, w kolorze – 4. Daje szerokie możliwości wybrania sposobu łączenia urządzeń. Standardowo do drukarki laserowej Samsung SL-C430W podłączysz sprzęt elektroniczny kablem USB. Dodatkowo wykorzystasz moduły bezprzewodowe: Wi-Fi, NFC. Drukarka ma nawet własne złącze Ethernet. Wybierz funkcję drukowania dwustronnego (w trybie ręcznym), aby zaoszczędzić na zakupie ryz papieru oraz zadbać o środowisko. Wykorzystaj też pojemną pamięć urządzenia, wynoszącą aż 64 MB. Wsadź do podajnika do 150 arkuszy, aby zyskać czas.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (kolor)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 18 str./min

Złącze USB: 2.0

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ możliwość drukowania dokumentów i zdjęć w kolorze

+ doskonała jakość wydruku

+ ręczny tryb druku dwustronnego

+ pojemna pamięć drukarki: 64 MB

+ złącze Ethernet

MINUSY

 

Podsumowanie

W niniejszym rankingu drukarek laserowych do domu i biura przedstawiliśmy Ci modele o zróżnicowanej funkcjonalności i w różnych cenach – obejrzyj je wszystkie w RTV EURO AGD. Każdy jest wydajny i wart uwagi, a wybór właściwego zależy od przeznaczenia. Jeśli potrzebujesz małej drukarki laserowej na użytek prywatny, wystarczy Ci model podstawowy, bez modułów Wi-Fi i NFC czy rozbudowanej pamięci wewnętrznej. Skorzystasz za to na ekologicznym trybie druku dwustronnego, ponieważ zaoszczędzisz w ten sposób na zakupie papieru. W biurze przyda Ci się nieco droższa drukarka laserowa z Wi-Fi, szeroką obsługą formatów nośników i wydajnością bliską 10 tys. stron miesięcznie.

Jeśli trafiłeś tutaj, ponieważ szukasz urządzeń do wyposażenia biura od zera, przeczytaj artykuły: Co wybrać – urządzenie wielofunkcyjne czy drukarkę i skaner? oraz Jakie urządzenia wybrać do małego biura?

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść