Opaska fitness do 200 zł. Przegląd najlepszych modeli

Opaska fitness to zyskujący coraz większą popularność gadżet, który dzięki swojej funkcjonalności sprawdzi się zarówno podczas treningu, jak i na codzień. Dobrej jakości sprzęt kupimy w przedziale cenowym do 200 zł. Na co zwrócić uwagę przy wyborze opaski i jakie funkcje powinna mieć.

Kobieta sprawdza opaskę fitness

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co wziąć pod uwagę przy wyborze opaski fitness
  2. jakie funkcje mają najlepsze opaski fitness
  3. jak wybrać dobrą opaskę fitness do 200 zł

Dlaczego warto mieć opaskę do ćwiczeń?

Kobieta gimnastykuje się na macie z opaską fitness na ręce

Opaski fitness to inteligentne gadżety skierowane do osób uprawiających sport regularnie, jak i sporadycznie. Czy warto korzystać z opaski monitorującej? Tak, na jej korzyść przemawia wiele argumentów. Zakup funkcjonalnego gadżetu nie wiąże się z dużym wydatkiem. Dobrej jakości sprzęt z powodzeniem kupimy za około 200 zł. Szeroka oferta funkcji zadowoli zarówno zapalonych miłośników sportu, jak i początkujących amatorów. Opaska pozwala nie tylko monitorować postępy aktywności, ale też zdrowie. Co najważniejsze, komunikując się ze smartfonem, mamy pełen dostęp do zbieranych przez opaskę informacji, dzięki czemu możemy na bieżąco śledzić swoje postępy.

Funkcjonalność opaski do ćwiczeń

Opaski sportowe w zależności od producenta oferują różne funkcje. W podstawowych modelach znajdziemy licznik kroków, dystans, pomiar tętna i liczbę spalonych kalorii. Bardziej zaawansowane opaski oferują również pomiar natlenienia krwi, monitoring jakości snu, zdalne robienie zdjęć, czy sterowanie muzyką. Gadżety z wyższej półki to również sprzęt z wysokiej jakości kolorowym wyświetlaczem, ułatwiającym operowanie ustawieniami menu. Najlepsze opaski fitness oferują ponadto monitoring nawet kilkunastu rodzajów aktywności, jak: bieganie, marsz, pływanie, jazda na rowerze, czy wspinaczka górska. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, urządzenie na bieżąco zapisuje pokonaną trasę, co szczególnie ucieszy osoby, którym zależy na śledzeniu i porównaniu swoich sportowych wyników. Zaawansowane modele umożliwiają dodatkowo wymianę tarczy, dzięki czemu mamy możliwość precyzyjnego dopasowania sprzętu do własnych potrzeb. Wybierając opaskę fitness warto zwrócić również uwagę na to, czy jest wodoszczelna. Funkcjonalność opaski to również wytrzymała i energooszczędna bateria, pozostająca w trybie gotowości nawet przez kilkanaście dni. Wybierając dobrej jakości sprzęt warto również zwrócić uwagę na jakość i rodzaj paska. Dobrze jeśli ma wiele otworów, co pozwoli na idealne dopasowanie rozmiaru zarówno do masywnego, jak i bardzo szczupłego nadgarstka. Dodatkowo termoplastyczne paski są miękkie, elastyczne i idealnie przylegają do ręki użytkownika, zupełnie nie przeszkadzając podczas aktywności sportowej.

Opaski fitness do 200 zł – przegląd modeli

Mężczyzna śpi z opaską fitness
  • opaska fitness do 50 zł – dobrej jakości urządzenie możemy kupić za niecałe 50 zł. To doskonała opcja dla osób, które zaczynają przygodę ze sportem lub zależy im jedynie na podstawowych funkcjach, jak pomiar ilości kroków, spalonych kalorii, czy ciśnienie krwi. Na tej półce cenowej dobrym wyborem jest opaska Maxcom FW20 SOFT. To wygodny, lekki i wodoszczelny model oferujący również monitoring snu. Jego funkcjonalność uzupełnia możliwość zdalnego kierowania aparatem smartfona, co może okazać się szczególnie przydatne w trudnych warunkach podczas podróży. Dotykowy wyświetlacz, minimalistyczne wzornictwo i jakość wykonania plasuje urządzenie na pierwszym miejscu w tej kategorii cenowej.
  • opaska fitness do 100 zł – w droższych propozycjach wartych uwagi, na naszej liście znalazła się m.in. opaska fitness Lenovo CARDIO 2. To model, w którym producent umieścił wyświetlacz OLED, doskonale odwzorowujący barwy nawet w niesprzyjających warunkach, jak np. ostre słońce. Dodatkowo zaletą urządzenia jest odpinany pasek z wbudowanym portem USB, który możemy bezpośrednio podpiąć do komputera. Opaska Lenovo CARDIO 2 oprócz standardowych funkcji pomiaru tętna, dystansu, kroków i analizy snu, oferuje również wodoszczelność do 50 m. Na tej samej półce cenowej znalazła się również propozycja Garett Fit 7 Plus. To opaska, która oprócz standardowego pakietu funkcji, oferuje również dostęp do aktualnych informacji pogodowych. Co więcej, producent zadbał o wyposażenie opaski w czujniki i funkcję Monitoru Braku Aktywności, co w efekcie pozwala na pełną kontrolę regularności przeprowadzonych treningów. Dodatkowo każdy z trybów sportowych wspomagany jest przez odpowiednie algorytmy, które przeliczają efektywność treningu w czasie rzeczywistym. Model Garret umożliwia ponadto wymianę pasków, dostępnych w wielu modnych kolorach.
  • opaska fitness do 150 zł – w tym zestawieniu cenowym na uwagę zasługuje model Huawei Band 4. To zaawansowana opaska fitness, która obok standardowych funkcji umożliwia odbieranie połączeń. Duży kolorowy wyświetlacz ułatwia obsługę menu. Opaska jest woodoporna, a jej wytrzymała bateria gwarantuje pracę nawet do 9 dni. W pasku producent umieścił port USB, w celu szybkiego podpięcia do komputera. Również wartym uwagi modelem w tej półce cenowej jest Honor Band 5. To ultralekka opaska fitness z wymiennymi tarczami, umożliwiającymi idealne dopasowanie do potrzeb. Monitoruje aż 10 rodzajów aktywności, umożliwia zdalne robienie zdjęć i sterowanie muzyką. Nie sposób wspomnieć o nowoczesnym ekranie AMOLED, pokrytym zaokrąglonym szkłem, które daje efekt trójwymiarowości.
  • opaska fitness do 200 zł – w tej półce cenowej jedną z najlepszych propozycji jest model Samsung Galaxy Fitⓔ. To stylowa i nowoczesna opaska fitness, która łączy w sobie wiele funkcji. Automatyczne wykrywa aktywność, zapewnia ciągły pomiar pulsu i monitoring snu, wysyła powiadomienia ze smartfona, a dodatkowo umożliwia wymianę tarczy. Pojemna bateria z powodzeniem zapewni aż tydzień pracy. Samsung Galaxy Fitⓔ to wodoodporny model umożliwiający zanurzenie do 50 metrów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść