Data publikacji: 

Jaką zmywarkę kupić? Poznaj przydatne funkcje

Nowoczesne zmywarki do naczyń są wyposażone w dziesiątki programów i funkcji. Niektóre z nich mogą okazać się bardzo przydatne na co dzień, podczas gdy z innych będziesz korzystać rzadziej. Jaką zmywarkę kupić? Przeczytaj, jakich funkcji nie może w niej zabraknąć i do czego służą najważniejsze programy.

Otwieranie nowoczesnej zmywarki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie programy powinna mieć dobra zmywarka,,

- jak działają sensory w zmywarce,

- do czego służy funkcja regulacji wysokości kosza,

- komu przyda się zmywarka z funkcją wyparzania.

Najlepsza zmywarka - jakie powinna mieć fukcje?

Otwarta zmywarka z funkcją wyparzaniaKażda zmywarka jest wyposażona w wiele programów, które cechują się różnymi ustawieniami dotyczącymi temperatury wody oraz czasu mycia. Używając zmywarki, najczęściej będziesz korzystać z kilku najważniejszych programów, z innych zaś sporadycznie.
Pierwszą funkcją, jakiej nie może zabraknąć w nowoczesnej zmywarce, jest program szybki – potrzebny wtedy, gdy naczynia muszą być czyste w ciągu kilkunastu minut. Skrócone mycie dobrze sprawdza się na co dzień – programu możesz użyć na przykład do mało zabrudzonych talerzy.
Innym programem, na który warto zwrócić uwagę, jest tryb ekonomiczny (eco), który pozwala na zmniejszenie poboru prądu. Zmywanie trwa wtedy dłużej, ale woda nie jest podgrzewana do wysokiej temperatury, dzięki czemu grzałki zużywają mniej energii.
 

Jak wybrać zmywarkę z dobrą automatyką?

Wahasz się, jaki program zmywania ustawić? Nowoczesne zmywarki rozwiązują ten problem – wyposażone w elektroniczne sensory, automatycznie dobierają właściwy tryb do załadowanych brudnych naczyń. Automatyzując proces zmywania, urządzenie zużywa tylko tyle wody i prądu, ile jest niezbędne w danym momencie, a dzięki temu pozwala zaoszczędzić na rachunkach i skrócić czas mycia.
Jeśli zastanawiasz się, jaką kupić zmywarkę, dobrym przykładem będzie model wolnostojący Whirlpool WFC 3C26 X z wbudowaną technologią „Szósty Zmysł”. Dzięki czujnikom umieszczonym wewnątrz, urządzenie samodzielnie rozpoznaje stopień zabrudzenia naczyń, a następnie dostosowuje do niego ciśnienie wody w dyszach.

Jaką zmywarkę z funkcją Lift-Up kupić?

Zmywarka Bosch SMS46MI04EKolejną funkcją, jakiej nie może zabraknąć w nowoczesnej zmywarce, jest możliwość regulacji położenia górnego kosza. Tę opcję posiada już większość urządzeń – ale dlaczego jest to tak ważne? Dzięki funkcji regulacji górnego kosza, w którą jest wyposażona np. zmywarka Bosch SPS25CI02E, możesz dostosować wnętrze urządzenia i łatwiej umieścić w środku duży garnek lub brytfannę o nieregularnym kształcie. Układając takie naczynie w dolnym koszu, zwróć uwagę, by woda mogła swobodnie do niego wpływać i wypływać – dzięki temu zmywanie będzie bardzo dokładne.

Zmywarka z funkcją wyparzania – kiedy się przydaje?

Większość domowych zmywarek nie posiada funkcji wyparzania – to z reguły domena profesjonalnych urządzeń do zastosowań gastronomicznych. Niektóre modele są jednak wyposażone w program o podwyższonej temperaturze, a sama możliwość wyparzenia naczyń przydaje się także w domu. Przykładem jest zmywarka wolnostojąca Bosch SMS46MI04E z funkcją HygienaPlus, którą można wykorzystać na przykład do wyparzenia butelek na mleko i innych akcesoriów dla dziecka.

WSKAZÓWKA

Jeśli planujesz zabudować swoją zmywarkę, zwróć uwagę, by urządzenie miało funkcję dźwiękowego powiadomienia o zakończeniu programu. Dobre zmywarki do zabudowy są również wyposażone w praktyczny punkt świetlny padający na podłogę, który informuje o stanie urządzenia.

Chcesz wiedzieć, na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie? Przeczytaj nasz artykuł Najlepsza zmywarka do zabudowy – najważniejsze parametry podczas wyboru.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść