Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj/ typ/ konstrukcja - słuchawki z mikrofonem

Ze względu na sposób podłączenia słuchawki dzielimy na:

przewodowe – połączenie z urządzeniem odbywa się za pośrednictwem kabla.

bezprzewodowe – do podłączenia z urządzeniem źródłowym wykorzystywana jest technologia Bluetooth lub fale radiowe. Modele bezprzewodowe trzeba regularnie ładować.


Ze względu na sposób noszenia słuchawek:

Nauszne - konstrukcja opiera się najczęściej na pałąku, który zależnie od modelu może być również regulowany, co przedkłada się na indywidualne dopasowanie do głowy. Modele nauszne mogą być opierające się na małżowinie usznej lub też okalające całe ucho. Ze względu na konstrukcję wyróżniamy:

Zamknięte - Słuchawki zamknięte to takie, których muszla jest dokładnie zabudowana za przetwornikiem. Taka budowa sprawia, że ucho jest odizolowane od otoczenia. Dzięki temu można ciszej słuchać dźwięków, a hałasy z zewnątrz nie powinny przeszkadzać. Komfort ten działa również w drugą stronę - otoczenie nie słyszy dźwięków wyzwalanych przez słuchawki.

Otwarte – budowa zapewnia swobodną wentylację słuchawek oraz ucha. Modele takie nie są jednak odizolowane akustycznie od świata zewnętrznego, ale zatem odwdzięczają się czystym dźwiękiem.

Półotwarte - to połączenie najlepszych cech słuchawek otwartych i zamkniętych. To znakomite przenoszenie niskich, średnich i wysokich tonów oraz korzystny dla słuchu kontakt z otoczeniem i dobra wentylacja uszu. Słuchawki wysokiej klasy to zazwyczaj słuchawki półotwarte. 

Douszne – słuchawki wkładane są bezpośrednio do uszu i ściśle do nich przylegają (zwłaszcza modele dokanałowe). Modele douszne są bardzo kompaktowe, dzięki czemu można je mieć zawsze przy sobie. 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację