Słownik pojęć i terminów
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Wybierz literę alfabetu:

Sony Full Array LED

Telewizory z podświetleniem Full Array LED są podświetlane większą liczbą diod LED znajdujących się bezpośrednio za ekranem niż telewizory z konwencjonalnym podświetleniem Edge LED. To rozwiązanie, w połączeniu z technologią precyzyjnego lokalnego przyciemniania, umożliwia niezależne zmniejszanie lub zwiększanie jasności poszczególnych obszarów diod LED, zapewniając dokładniejszy kontrast i kinowe wrażenia.

Główne korzyści podświetlenia Full Array LED z lokalnym przyciemnianiem to bardziej realistyczna reprodukcja jasności, bardziej szczegółowe cienie i głębsza czerń. Dobry przykład to scena z księżycem na tle nieba. W telewizorach z podświetleniem krawędziowym lub bezpośrednim jasność księżyca musiałaby zostać poświęcona na rzecz czerni nieba (lub na odwrót), a czerń byłaby mimo tego szarawa lub niebieskawa. Telewizory z podświetleniem Full Array LED z lokalnym przyciemnianiem generują piękne, naturalne obrazy – z jasnym i wyraźnym księżycem oraz ciemnym i realistycznym nocnym niebem.