Słownik pojęć i terminów
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Wybierz literę alfabetu:

Sposób depilacji

Dotyczy grup Towarowych: Depilatory
W zależności od typu głowicy zastosowanej w depilatorze usuwanie włosów może odbywać się za pomocą pęset, dysków lub światła. 


Pęsety – głowica depilatora wyposażona jest w obracające się pęsety, które chwytają włosy i wyrywają je wraz z cebulkami. Depilator z pęsetami ma rzadziej ustawione punkty do chwytania włosków niż urządzenie z dyskami. Będzie zatem lepszym rozwiązaniem szczególnie dla osób z wrażliwą skórą, alergików lub kobiet zaczynających swoją przygodę z depilacją. Niektóre modele mają także opcję golenia.

Dyski – głowica depilatora wyposażona jest w dyski, które obracając się chwytają i usuwają włoski razem z cebulkami. W depilatorze z dyskami jest więcej punktów chwytania włosków niż w depilatorze z pęsetami, dzięki czemu depilacja przebiega szybciej i jest dokładniejsza. Aby zmniejszyć odczuwanie bólu niektóre modele depilatorów z dyskami posiadają nasadki masujące lub napinające skórę.

Depilacja światłem – to depilacja IPL (Intense Pulsed Light), czyli usuwanie owłosienia za pomocą silnych impulsów światła. Promienie świetlne przenikają w głąb skóry, tam zamieniane są w energię cieplną, która niszczy mieszki włosowe odpowiadające za wzrost włosów. Sprawia to, że włoski stają się słabsze i wolniej odrastają. Zabiegi trzeba powtarzać regularnie, stopniowo zmniejszając ich częstotliwość. Metoda depilacji laserowej jest całkowicie bezbolesna. Skuteczność zabiegów jest uzależniona od koloru skóry i włosów. W zależności od modelu urządzenie może być wyposażone w dodatkowe nasadki przeznaczone do depilacji różnych obszarów ciała (bikini, twarz, pachy, ciało).