Słownik pojęć i terminów
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Wybierz literę alfabetu:

Sposób odszraniania (rozmrażania) chłodziarki

Dotyczy grup Towarowych: Lodówki

Lodówka samoczynnie odszrania chłodziarkę, dzięki czemu na wewnętrznych ściankach lodówki nie ma osadzającego się szronu.

  • Automatyczne odszranianie – lodówka skrapla w wodę szron osadzający się na wewnętrznych ściankach chłodziarki. W postaci pary oprowadza ją na zewnątrz.
  • No Frost – lodówka nie pozwala, żeby na ściankach w chłodziarce tworzył się szron. Temperatura i wilgotność powietrza wewnątrz chłodziarki są takie same na wszystkich poziomach. Te funkcje zmniejszają częstotliwość mycia urządzenia.
  • TwinTech - system bezszronowy dzięki, któremu w komorze chłodziarki utrzymywana jest większa, optymalna wilgotność w stosunku do tradycyjnego systemu No Frost. Największymi zaletami systemu jest odpowiednia wilgotność do codziennego przechowywania żywności, brak konieczności przechowywania jedzenia w pudełkach i nieprzenikalność zapachów między komorami, dzięki dwóm osobnym obiegom powietrza. W przypadku zamrażarki jest to również absolutny brak szronu i konieczności odmrażania.

Polecamy artykuł:
Lodówka bezszronowa – No Frost. Czy warto ją kupić?