Słownik pojęć i terminów
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Wybierz literę alfabetu:

System golący

Dotyczy grup Towarowych: Golarki męskie, Golarki damskie

Wyróżniamy dwa systemy golące: głowice i folie. Im większa liczba głowic i folii, tym szybsze i dokładniejsze golenie.
 

Głowica składa się z wirujących, okrągłych ostrzy tnących, na które nałożona jest osłona (siateczka) z różnego kształtu szczelinami. Występują modele z dwiema lub trzema głowicami. Dzięki większej liczbie głowic golenie będzie efektywniejsze i krócej potrwa. Głowice w części modeli poruszają się i dopasowują do kształtu twarzy, dzięki dobremu przyleganiu ostrzy do skóry zapewniają dokładność golenia.  

Drugi system golący to podłużne wąskie ostrza, które są okryte folią. Folia ma pojedyncze drobne otworki, przez które przedostają się włoski obcinane następnie przez ostrza. W niektórych modelach otworki w folii mają nieregularne kształty, co sprawia, że wyłapywane są włoski rosnące w różnych kierunkach. Wyróżniamy kilka rodzajów systemów golących w ramach folii: pojedynczy, podwójny, potrójny, poczwórny oraz pięciokrotny. Nazwy te oznaczają kombinacje liczby folii i ostrzy zastosowanych w golarce.  Im więcej folii i noży, tym szybsze i dokładniejsze golenie.  

Polecamy artykuł:
Golarka - jak wybrać?