Słownik pojęć i terminów
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Wybierz literę alfabetu:

SDHC

Standard kart pamięci flash, częściowo zgodny z formatem SD. Pod względem mechanicznym karty SD i SDHC są identyczne, odmienny jest jednak protokół adresowania pamięci, tak by umożliwić wytwarzanie kart pamięci o dużej pojemności. Z tego względu pamięci karty SDHC nie są zgodne z urządzeniami przystosowanymi do współpracy z kartami SD, natomiast nośników SD można bez problemów używać w urządzeniach zgodnych z SDHC. Maksymalna pojemność kart SDHC to 32 GB. SDHC to najpopularniejszy obecnie standard kart flash stosowanych w urządzeniach przenośnych (w telefonach komórkowych i odtwarzaczach multimedialnych często w miniaturowych odmianach microSDHC i miniSDHC). Pojemności powyżej 4 GB zapewniać będą karty typu SDXC, które niezgodne będą jednak z SDHC (wymagają zmian w oprogramowaniu urządzenia).
Karty SDHC są oznaczane klasami szybkości, określającymi minimalną szybkość zapisu czystej karty SD. Wyszczególniane są następujące klasy kart SDHC:
    * Klasa 2: 2 MB/s
    * Klasa 4: 4 MB/s
    * Klasa 6: 6 MB/s
Pojawiły się również karty oznaczone symbolem klasy 10 (10 MB/s), jednak ta nie została jeszcze formalnie uznana.