Samsung AddWash Slim WW60K42109W

pralka

Samsung
nr kat. 1092132
(228)
1 799 zł
1 615 zł
1 462 zł
Promocja
Wymiary (GxSxW) 45 x 60 x 85 cm
Pojemność 6 kg
Roczne zużycie prądu 122 kWh = 74,42 zł rocznie
Zużycie wody (cykl) 33 litry
Wirowanie 1200 obr/min
Poziom hałasu (pranie/wirowanie) 54 dB / 73 dB
Programy prania bawełna, bawełna - eko, ciemne materiały, codzienny, program dziecięcy, Super Eco, syntetyki, szybki 15 min, wełna
Zobacz pełny opis
Odbiór w sklepie
anuluj
LISTA SKLEPÓW
POKAŻ NA MAPIE
Dostępność
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: już jutro!
? Stan doskonały
? Stan dobry
 • Podziel się
 • Razem taniej!
 • Akcesoria
 • Opis i dane
   

  NAJWAŻNIEJSZE CECHY

   

  Dodatkowe drzwi

  AddWash

  Pralka typu Slim

  Technologia

  Eco Bubble™

  Bęben Diamond

  Digital Inverter

  Fuzzy Logic

   

  TECHNOLOGIE

   

  Samsung AddWash

  Dodawaj ubrania kiedy chcesz

  Samsung AddWash to pralka z innowacyjnymi drzwiami, które umożliwiają dodawanie ubrań na każdym etapie prania. Wystarczy zatrzymać pracę pralki, otworzyć drzwi AddWash*, dodać rzeczy i wznowić pracę pralki. To takie proste. Możesz też używać dodatkowych drzwi aby dodać płyn zmiękczający lub dodać ubranie tylko na etapie płukania bądź wirowania.

  * Jeśli temperatura wewnątrz bębna nie przekracza 50°C

  Zapomniane

  ubrania

  Dodawaj w trakcie prania zapomniane części garderoby, w każdym momencie cyklu prania.

  Dodatkowy płyn

  zmiękczający

  Możesz dodać płyn zmiękczający wprost do bębna jeśli uznasz, że było go zbyt mało.

  Rzeczy tylko 

  do odwirowania

  Dodawaj ubrania w trakcie cyklu płukania czy odwirowywania nie wymagające pełnego prania.

  Wygodne

  wietrzenie

  Wystarczy lekko uchylić dodatkowe drzwi aby bez przeszkód wentylować bęben.

  Technologia Eco Bubble™

  Skuteczne pranie nawet w niskiej temperaturze

  Technologia Samsung Eco Bubble pozwoli Ci przy niewielkim zużyciu energii prać skutecznie nawet delikatne tkaniny. Unikatowy generator bąbelków jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania łączy proszek, wodę i powietrze w aktywną pianę. Następnie trafia ona do bębna gdzie wnika w tkaniny 40 x szybciej niż w tradycyjnych pralkach, efektywniej wykorzystując czyszczące właściwości detergentu. Dodatkowo Twoje ubrania nie mają bezpośrednio styczności z proszkiem, dlatego nie zdarza się aby pozostał on na ubraniach. Ponieważ w generatorze bąbelków wszystko mieszane jest w zimnej wodzie oszczędzasz energię a aktywna piana usuwa zabrudzenia efektywnie zarówno w zimnej jak i ciepłej wodzie.

  * Przetestowano zgodnie z IEC 60456-2010/wsad 4 kg/pranie zimne Super Eco (WF80F5E5U4W) w porównaniu z programem do prania bawełny w 40ºC (WF0702WKU) bez technologii Eco Bubble.

  Funkcja Aktywnej Piany

  Usuwa nawet uporczywe plamy

  Aktywna Piana pomaga usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy na Twoich ubraniach. Dodatkowa faza namaczania, przed rozpoczęciem prania, pozwala bąbelkom wniknąć we włókna tkanin i zmiękczyć zabrudzenia, czyniąc je łatwiejszymi do usunięcia*. Skutecznie usuwają nawet tak uporczywe zabarwienia, jak ślady po krwi, kakao, tłuszczu, owsiance, herbacie, winie, pomidorach, ołówku, błocie, makijażu, szmince i trawie.

  * Test w oparciu o IEC 60456 edycji 5. / wsad 8 kg / pranie Bubble Soak (WF80F5E5U4W) w porównaniu z programem do prania bawełny w 40ºC (WF0702WKU) bez technologii Bubble Soak.

  Fuzzy Logic

  Parametry dobrane do potrzeb

  Fuzzy Logic to system czujników, które kontrolują temperaturę, czas prania, efektywność płukania i inne. Automatycznie dostosowuje ilość pobieranej wody lub zmienia obroty, jeśli pranie jest rozłożone nierównomiernie. Dzięki tej funkcji twoje rachunki za energię i wodę będą niższe.

   

  OSZCZĘDNOŚĆ NA LATA

   

  Silnik Digital Inverter™

  10 lat gwarancji

  Digital Inverter™ zużywa znacznie mniej energii niż silniki tradycyjne. Jest przy tym niezwykle trwały, zyskujesz więc pewność, że będzie pracował długo i bezawaryjnie, co potwierdza certyfikat stowarzyszenia VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) "Nawet 20 Lat Działania". Jesteśmy pewni, że Digital Inverter™ będzie działał bez zarzutu, dlatego dajemy na niego aż 10 lat gwarancji.

  Redukcja wibracji i hałasu

  Oszczędność i komfort

  Pralka AddWash ma specjalne wytłoczenia po bokach skutecznie zmniejszające drgania powstające podczas odwirowania. Dodatkowo czujnik drgań technologii VRT-Plus wykrywa wibracje spowodowane przez wirowanie i w razie potrzeby dostosowuje obroty tak, aby rozłożyć równomiernie wsad i zmniejszyć drgania. Zapewnia to cichą i stabilną pracę, więc możesz robić pranie nawet w nocy, wykorzystując niższą taryfę opłat za energię elektryczną.

  Grzałka ceramiczna

  Chroni pralkę przed kamieniem

  Pralka Samsung AddWash posiada grzałkę pokrytą podwójną powłoką ceramiczną. Dzięki tej wyjątkowo gładkiej powłoce kamień na grzałce osadza się wolniej. To rozwiązanie chroni grzałkę i znacząco wydłuża żywotność Twojej pralki.

   

  WYGODA I DESIGN

   

  Drzwi Crystal Gloss  

  Nowoczesny design, łatwy dostęp do bębna

  Superszerokie drzwi Crystal Gloss są zamontowane na podwójnym zawiasie, który pozwala całkowicie je otworzyć. Łatwo więc włożysz i wyjmiesz nawet duże rzeczy. Design drzwi, w połączeniu z lekko zakrzywioną linią frontu, sprawia, że pralka świetnie wygląda w każdym wnętrzu.

  Bęben Diamond™   

  Dba o delikatne tkaniny

  Wnętrze bębna Diamond składa się z wyprofilowanych otworów, o kształcie zbliżonym do diamentu. Są one o 43% mniejsze, niż w pralce z tradycyjnym bębnem, i zabezpieczają Twoje ubrania przed uszkodzeniami. Możesz w nim prać nawet delikatne tkaniny.

  Ekoczyszczenie bębna   

  Chroń bęben i środowisko

  Opcja Eko czyszczenie bębna, to przyjazny dla środowiska program, który usuwa pozostałości detergentu i brudu. Włączając tę funkcję nie musisz stosować żadnych środków chemicznych. Ekoczyszczenie zapobiega tworzeniu się pleśni i przedłuża żywotność pralki.

  Ładowność 6 kg   

  Zmieści się nawet w małej łazience

  Pralka typu slim ma mniejszą głębokość, przy nadal dużej pojemności bębna. Dzięki temu możesz ją wstawić na przykład do szafki w kuchni lub w łazience. Ponadto pralka Samsung jest wyjątkowo ekonomiczna (klasa A+++), co przekłada się na korzyści dla środowiska i… Twojego portfela.

  Wysoka prędkość wirowania  

  Żeby pranie schło szybciej

  Wirowanie o prędkości 1200 obrotów na minutę skutecznie usuwa wodę tkanin, dzięki czemu Twoje pranie będzie schło szybciej. W przypadku tkanin wrażliwych na zagniecenia po prostu ustaw niższe obroty. Ubrania będą schnąć nieco dłużej, ale uprasujesz je o wiele łatwiej.

  12 programów i tryby dodatkowe

  Pranie dostosowane do potrzeb

  W Samsung AddWash masz wybór 12 programów prania oraz opcje dodatkowe. Do każdego programu możesz dowolnie zmieniać wyjściowe ustawienia takie jak temperatura wody, liczba płukań, czy szybkość odwirowania. Dodatkowo masz do wyboru specjalne cykle usuwania różnych zabrudzeń i plam, dzięki programom Kurtki/Płaszcze, Ciemne Kolory, Dziecięce*. Z łatwością znajdziesz optymalne ustawienia dla swojego prania.Dodatkowo masz do wyboru specjalne cykle zoptymalizowane do prania konkretnych typów odzieży takich jak odzież wierzchnia, odzież w ciemnym kolorze czy ubranka dziecięce.

  * Pełną listę programów zobaczysz poniżej w tabeli porównującej modele pralek.

  Diagnozuj pralkę

  funkcją Smart Check

  Funkcja Smart Check wykrywa i diagnozuje problemy, a następnie podpowiada Ci, jak szybko i łatwo je rozwiązać. Komunikaty są tak proste i zrozumiałe, że nie będziesz musiał kontaktować się z serwisem!

  Zakończ pranie 

  kiedy chcesz

  Możesz ustawić pralkę tak, żeby dokończyła pranie z opóźnieniem od 1 do 24 godzin. Wyświetlona godzina wskaże Ci czas zakończenia prania. Dzięki temu możesz wyjąć z pralki świeże pranie np. po przyjściu z pracy.

  Czysta

  oszczędność

  Program Super Eco pierze ubrania w zimnej wodzie, płucze je dwa razy i odwirowuje z prędkością 1200 obrotów na minutę. Skuteczność prania jest porównywalna do programów o wyższych temperaturach, zużycie prądu jest prawie dwukrotnie niższe.

   

  BEZPIECZEŃSTWO

   

  Kontrola ilości piany

  Nawet jeśli użyjesz zbyt dużej ilości detergentu, pralka rozpoznaje to i automatycznie włącza dodatkowe płukanie. Dzięki temu Twoje ubrania po każdym praniu będą dobrze wypłukane.

  Blokada rodzicielska

  Blokada chroni urządzenie przed ciekawskimi rączkami dzieci i uniemożliwia przypadkowe przerwanie prania lub zmianę jego ustawień.

  Zabezpieczenie przed przepięciami

  Pralka chroniona jest przed negatywnymi skutkami gwałtownych skoków i spadków napięcia. Stabilizuje wahania w zakresie ±25% i automatycznie wznawia działanie w przypadku nagłego wyłączenia prądu.

  Bezpieczne drzwi AddWash

  Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego dodatkowe drzwi AddWash posiadają zabezpieczenie. Nie pozwoli ci ono otworzyć drzwiczek zanim temperatura wewnątrz nie spadnie poniżej 50°C.

   

  PORÓWNANIE SERII

   
   
   

  WW60K42109W

  WW80K5210VW

  WW70K5210VW

  WW70K5210XW

  WW60K52109W

  WW80K6210RW

  WW60K42138W

  Masa wsadu

  6kg

  8kg

  7kg

  7kg

  6kg

  8kg

  6kg

  Obroty wirowania

  1200

  1200

  1200

  1200

  1200

  1200

  1200

  Kolor

  Biały

  Biały

  Biały

  Biały

  Biały

  Biały

  Białe

  Drzwi

  Czarne

  Czarne

  Czarne

  Białe

  Białe

  Czarne

  Białe

  Design

  Crystal Gloss

  Crystal Gloss

  Crystal Gloss

  Crystal Gloss

  Crystal Gloss

  Crystal Gloss

  Crystal Gloss

  Eco Bubble

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Funkcja Aktywnej Piany

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Silnik Digital Inverter

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Wyświetlacz

  LED

  LED

  LED

  LED

  LED

  LED

  LED

  Bęben

  Diamond

  Diamond

  Diamond

  Diamond

  Diamond

  Diamond

  Diamond

  System redukcji wibracji

  brak

  VRT+

  VRT+

  VRT+

  brak

  VRT+

  brak

  Klasa efektywności energetycznej

  A+++

  A+++

  A+++

  A+++

  A+++

  A+++

  A+++

  Grzałka ceramiczna

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Samodiagnostyka błędów

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

  Tak

   

  WSZYSTKIE TECHNOLOGIE PRALEK SERII ADDWASH

   

  Technologie Samsung

  AddWash, Eco Bubble™, Bubble Soak, Fuzzy Logic, Silnik Digital Inverter

  Programy prania

  Funkcja Aktywnej Piany, tryb Super Szybki 15 min / 30 min, opóźnione zakończenie prania, wyłączenie dźwięków, pranie wstępne, pranie intensywne, bawełna, e-bawełna, syntetyki, pościel, wełna, delikatne pranie, ubranka dziecięce, odzież wierzchnia, ciemne ubrania, pranie super eko, ekoczyszczenie bębna, dodatkowe płukanie dodatkowe wirowanie, wirowanie

  Cechy dodatkowe

  Smart Check, grzałka ceramiczna, kontrola przepięciowa, czujnik piany, Child Lock– blokada rodzicielska

   
   

  RYSUNEK TECHNICZNY

   

  A

  Szerokość:

  600 mm

  B

  Głębokość:

  456 mm

  C

  Wysokość: 

  850 mm

   

  ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

   
   

  CZĘSTE PYTANIA

   

  Na co zwrócić uwagę, wybierając wielkość bębna? 

  Większa pojemność pralki oznacza mniej cykli prania. Jeśli posiadasz liczną rodzinę lub często pierzesz duże rzeczy, takie jak kołdry czy poduszki, warto poszukać pralki o większej pojemności. Jeśli natomiast pierzesz małe ilości ubrań, wybierz pralkę z mniejszym bębnem lub funkcją dostosowywania ilości wody do załadunku, bo częste pranie bez dopełniania bębna to marnowanie energii elektrycznej i Twojego czasu. Jeśli masz małe dzieci lub opiekujesz się chorą osobą, np. z alergią, i wypełniasz bęben do pełnego załadunku za każdym razem, rozważ bęben o pojemności 12 kg – dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze.

   

  Czy system automatycznego dobierania optymalnych ustawień prania Fuzzy Logic jest we wszystkich pralkach taki sam?

  Zazwyczaj system czujników zwany Fuzzy Logic kontroluje pobór wody, temperaturę, czas prania, efektywność płukania i prędkość wirowania. Może też kontrolować rozłożenie prania wewnątrz bębna, zapewniając prawidłowe obroty, cichą pracę i mniejsze zużycie części urządzenia. Bardziej skomplikowany system czujników kontroluje także wagę wsadu, ilość wody oraz proszku tak, aby optymalizować  ich zużycie i koszty energii. Ponieważ nie istnieje jeden standard, różne pralki mogą mieć inaczej dobrane parametry kontroli, w zależności od modelu.

   

  Moja aktualna pralka podczas prania nie zawsze rozpuszcza proszek. Czy opcja dodatkowego płukania może mi pomóc? 

  Dzięki zastosowanej w pralkach technologii Eco Bubble detergent miesza się z wodą i powietrzem, tworząc z nich pianę zanim jeszcze trafi do bębna. Sprawia to, że ubrania nie mają styczności z samym proszkiem na żadnym etapie cyklu prania, więc dodatkowe płukanie nie jest potrzebne. Twoje ubrania, po wyjęciu z pralki zawsze będą czyste, świeże i bez śladu proszku.

   

  Jakimi normami kieruje się Samsung na rynku europejskim?

  Samsung łączy wyśrubowane wymagania europejskich norm jakości z innowacyjnością i nowatorstwem koreańskich założycieli. Ośrodki badawcze w Europie, w tym w Polsce, opracowują nowe rozwiązania. Bazują na tradycji europejskiej solidności wykonania oraz nowoczesnych technologiach i designie. Wszystkie produkty Samsung powstają w atmosferze szacunku do Klienta, solidnej, fachowej pracy i tworzenia rzeczy pięknych.

  Dane techniczne Samsung AddWash Slim WW60K42109W

  Sposób załadunku 
  od przodu
  Wymiary bez elementów wystających (GxSxW) 
  45 x 60 x 85 cm
  Kolor 
  biały
  Programator (sterowanie) 
  elektroniczny
  Wyświetlacz elektroniczny 
  LED
  Kierunek otwierania drzwiczek 
  w lewo
  Możliwość zabudowy pod blatem 
  nie
  Silnik inverter 
  tak
  Efektywność energetyczna 
  Pojemność (maksymalny załadunek) 
  6 kg
  Klasa energetyczna 
  A+++
  Roczne zużycie prądu 
  122 kWh = 74,42 zł rocznie
  Roczne zużycie wody 
  7300 litrów
  Zużycie prądu (cykl) 
  0,6 kWh
  Zużycie wody (cykl) 
  33 litry
  Poziom hałasu (pranie/wirowanie) 
  54 dB / 73 dB
  Maksymalna prędkość wirowania 
  1200 obr/min
  Wilgotność resztkowa 
  53 %
  Klasa prania 
  A
  Klasa wirowania 
  B
  Programy i funkcje 
  Programy prania 
  bawełna, bawełna - eko, ciemne materiały, codzienny, program dziecięcy, Super Eco, syntetyki, szybki 15 min, wełna
  Opóźnienie startu pracy 
  tak
  Regulacja prędkości wirowania 
  skokowa
  Regulacja temperatury 
  tak
  Mniej zagnieceń (łatwe prasowanie) 
  nie
  Kontrola piany 
  tak
  Automatyka prania 
  tak
  Wskaźnik przebiegu programu 
  tak
  Sygnał dźwiękowy końca programu 
  tak
  Funkcje dodatkowe 
  Aktywna piana
  Dodatkowe informacje 
  ceramiczna grzałka, opisowy panel sterowania, drzwi Samsung Crystal Gloss
  Zastosowane technologie 
  automatyka prania Samsung Fuzzy Logic, bęben Samsung Diamond, dodatkowe drzwi Samsung AddWash, pranie bąbelkowe (aktywna piana) Samsung Eco Bubble, silnik Samsung Digital Inverter
  Bezpieczeństwo użytkowania 
  Blokada rodzicielska (panelu sterowania) 
  tak
  Inne zabezpieczenia 
  blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
  Parametry zewnętrzne 
  Wymiary opakowania 
  55 x 66 x 89 cm
  Waga z opakowaniem 
  54 kg
  Wyposażenie 
  Wyposażenie 
  instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy
  Instrukcja użytkownika 
  Gwarancja 
  Gwarancja 
  24 miesiące, 10 lat na silnik
  Szczegółowe warunki gwarancji 
  Producent 
  Nazwa producenta / importera 
  Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
  Znak zgodności 
  Znak zgodności 
 • Opinie(228)

 • Usługi
 • Raty
 • Pytania i odpowiedzi(21)
  B Barbara 121212 zapytał 2 miesiące temu
  Czy w praniu codziennym dziś na funkcja Ecco buble?
  B Bieda zapytał 9 miesięcy temu
  Czy pralka posiada wymienne łożyska?
  s sokoL_ zapytał 10 miesięcy temu
  Czy pralka ma możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi?
  j jurrrek zapytał 11 miesięcy temu
  Czy dołączone są węże doprowadzający i odprowadzający wodę?
  T Tomek593 zapytał 1 rok temu
  Czy pralka ma opcję suszenia ?
  T Tomek593 zapytał 1 rok temu
  Czy w pralce jest opcja suszenia?
  M Marysia_ma zapytał 1 rok temu
  Czy pralka posiada wąż do podłączenia do wody?
  M Mp345 zapytał 1 rok temu
  Czy ta pralka musi być połączona z suszarką Bosch specjalnym łącznikiem, jeśli tak to jakim?chodzi o suszarkę Bosch wtg86400pl
  P Piter13 zapytał 1 rok temu
  Witam. Jaka jest rzeczywista głębokość pralki wraz z elementami wystającymi?
  A Aleksander2 zapytał 1 rok temu
  Witam jaka jest długość programów bo w instrukcji na stronie wyglądają strasznie nawet ponad 4 h
  S Stefan09 zapytał 1 rok temu
  Czy jest możliwość modyfikowania programów? (np. skrócenia czasu prania)
  K Kasia615 zapytał 1 rok temu
  Ile trwa program codzienne pranie?
  a artimus31 zapytał 1 rok temu
  Czy ta pralka posiada wifi?
  U Uwienc zapytał 1 rok temu
  Czy pralka zmieści się w szafkę o szerokości 60cm?
  R Rafi86 zapytał 1 rok temu
  Czy w pralkach Samsung tego rodzaju można używać kapsułek do prania?
  A Aggggg zapytał 1 rok temu
  Dlaczego tej pralki nie można umieścić pod blatem?
  P Paulina82 zapytał 2 lata temu
  W opiniach czytałam że pralka jest cicha, i faktycznie w trakcie prania jest ok. Natomiast wirowanie strasznie głośne, czy to normalne ? strasznie nią rzuca na boki i trzęsie. To moj pierwszy dzień testowania prosze o pomoc czy powinnam reklamować? pozdrawiam i dziękuję Paulina
  a adzam zapytał 3 lata temu
  Czy pralka waży pranie na każdym programie ?
  m mariusz klient zapytał 3 lata temu
  Czy ta pralka pierze detergentem w płynie? Pytam ponieważ ten model nie ma załączonego dozownika detergentu w płynie.Wlewany płyn zaraz spływa do komory prania.
  P Ptysio zapytał 3 lata temu
  Witam, na jakich programach w tej pralce działa eco bubble? Bo nie mogę się nigdzie doczytać?
 • Promocje

  Piąty produkt za 1 zł!
  Piąty produkt za 1 zł!
  Promocja na wybrane produkty.Szczegóły
  Promocja obowiązuje do: 18.01.2021
 • Opcje zakupowe - OUTLET
  Stan nowy
  1 799 zł
  • zapakowany fabrycznie
  • brak uszkodzeń
  Dostępność
  Do odbioru:  już za godzinę!
  Do domu: już jutro!

  Produkt z outletu
  stan doskonały
  Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
  1 615 zł
  53,83 zł x 30 rat
  Do domu: już na pojutrze!
  • Towar bez uszkodzeń
  • Otwarte i uszkodzone opakowanie
  • Kompletne oryginalne wyposażenie
  • Rozpakowany przez Klienta lub pracownika sklepu
  • Gwarancja producenta
  • Objęty 14-dniowym prawem odstąpienia od umowy zawartej na odległość
  Produkt z outletu
  stan dobry
  Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
  1 462 zł
  48,73 zł x 30 rat
  Do domu: już na pojutrze!
  • Towar w pełni funkcjonalny ze śladami wynikającymi z ekspozycji lub rozpakowania w domu Klienta
  • Opakowanie oryginalne uszkodzone lub zastępcze
  • Kompletne oryginalne wyposażenie
  • Gwarancja producenta
  • Objęty 14-dniowym prawem odstąpienia od umowy zawartej na odległość
Ostatnio oglądane
Wyczyść
Inni oglądali również
  Aby skorzystać z porównania konieczne jest dodanie minimum 2 produktów.