Samsung 860 QVO 1TB 2,5"

dysk SSD

Samsung
nr kat. 1179540
(26)
539 zł
Pojemność 1 TB
Format 2,5 cala
Typ podłączenia SATA III
Maks. prędkość odczytu / zapisu 550 MB/s / 520 MB/s
Zobacz pełny opis
Odbiór w sklepie
Brak możliwości dostawy
anuluj
LISTA SKLEPÓW
POKAŻ NA MAPIE
Dostępność
 • Podziel się
 • Opis i dane
   

  CHARAKTERY­STYKA

   

  Wydajność

  Niezawodność 

  Technologia

  Pojemność 

   

  WYDAJNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ

   

  Dysk SSD 860 QVO to szybkość i niezawodność działania. Dzięki zastosowaniu nowej technologii MLC V-NAND udało się zaoferować dużą pojemność do 4 TB w doskonałej cenie. Umożliwia przechowywanie wszystkich danych na jednym nośniku, co przekłada się na sprawniejszą pracę komputerai większy komfort użytkowania.

  Optymalna jakość i cena. Dysk SSD

  Teraz każdy może pozwolić sobie na szybki i wydajny dysk SSD. Dzięki najnowszej 4-bitowej technologii MLC V-NAND flash firmy Samsung udało się stworzyć dysk o wyjątkowo dużej pojemności oraz wydajności w niezwykle atrakcyjnej cenie.

  Nowy standard prędkości.Technologia TurboWrite

  860 QVO oferuje sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu wynoszące odpowiednio do 550 MB/s i do 520 MB/s*. Twój komputer szybko się uruchomi, prześle dane i zareaguje na komendy. Dodatkowo, dysk został wyposażony w technologię TurboWrite, która zwiększa prędkość działania przy jednoczesnym zachowaniu wydajności przez dłuższy czas.

  * Wydajność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania sprzętowego dysku SSD oraz systemowego sprzętu i konfiguracji. Pomiary zapisu sekwencyjnego uzyskano przy włączonej technologii Intelligent TurboWrite. Prędkość zapisu sekwencyjnego może ulec zmniejszeniu w przypadku tej części danych, która wykracza poza rozmiar bufora Intelligent TurboWrite. Pomiary odczytu i zapisu sekwencyjnego uzyskano za pomocą CrystalDiskMark v. 5.0.2. Pomiary odczytu i zapisu losowego uzyskano za pomocą pomiarów na IOmeter1.1.0.* Konfiguracja systemu testowego: Intel® Core i7-4790k CPU@4 GHz, DDR3 1600 MHz 8 GB, OS-Windows 7 Ultimate 64 bity, Chipset-ASUS-Z97-PRO* Technologia Intelligent TurboWrite optymalizuje rozmiar bufora w ramach możliwej do wykorzystania przestrzeni na dysku: w przypadku modelu 1 TB bufor wynosi do 42 GB, a w przypadku modeli 2 TB i 4 TB – do 78 GB. Więcej informacji o Intelligent TurboWrite znaleźć można na stronie www.samsungssd.com

  Niezawodność godna zaufania. 3 lata gwarancji lub do 1440 TBW

  Przeprowadzone przez Samsung szczegółowe analizy wzorców korzystania z dysków SSD wykazały, że 860 QVO cechuje się dużą wytrzymałością, wystarczającą dla standardowych użytkowników komputerów. Potwierdza to 3-letnia ograniczona gwarancja lub do 1440 TBW*.

  * TBW: Terabajty zapisane. Gwarantowana wartość TBW: 360 TBW dla modelu 1 TB, 720 TBW dla modelu 2 TB oraz 1440 TBW dla modelu 4 TB. 3 lata lub TBW, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Więcej informacji na temat gwarancji podano w załączonym dokumencie gwarancyjnym.

  Świetna wydajność i efektywność energetyczna. Warstwowa pamięć V-NAND

  64-warstwowa kość pamięci V-NAND prócz zwiększonej szybkości, wytrzymałości i pojemności, oferuje także oszczędność w poborze energii.

  Wygoda użytkowania. Kompatybilność z wieloma systemami komputerowymi

  Udoskonalona obsługa queued trim poprawia zgodność także z systemem Linux. Nowy kontroler MJX obsługuje więcej danych w krótszym czasie, przyspieszając komunikację z systemem hosta. Ulepszony algorytm ECC zapewnia bezbłędny i bezpieczny transfer danych.

  * Error Correction Code (Kod korygujący błędy)

  Dopasowany do potrzeb i sprzętu. Trzy formaty pojemności

  Warto wybrać dużą pojemność i wyższą prędkość działania, by korzystanie z komputera stało się szybsze i efektywniejsze. W jednym miejscu można przechowywać system operacyjny, programy i wszystkie dane. Dysk QVO jest dostępny w trzech wersjach: 1, 2 i 4 TB pojemności. Zapewnia to możliwość dopasowania do oczekiwań nawet wymagających użytkowników.

   

  OPROGRAMOWANIE SAMSUNG MAGICIAN

   

  Nowa wersja zaawansowanego programu Magician, to prosty sposób monitorowania parametrów pracy i konserwacji dysku Samsung 860 QVO. 
  Pozwala na prostą aktualizację firmware oraz łatwy dostęp do wielu funkcji urządzenia. Zawarte w nim narzędzia: raporty o stanie pracy sprzętu, dodatkowe opcje bezpieczeństwa, szyfrowanie danych czy potwierdzenie autentyczności, pozwalają na maksymalne wykorzystanie potencjału dysku 
  SSD z technologią V-NAND.

  MAGICZNE I PROSTE ZARZĄDZANIE DYSKIEM SSD

  Aktualizacje oprogramowania

  Aktualizacja oprogramowania i pomiary parametrów działania zapewniają, że zawartość dysku jest 

  bezpieczna, a jego praca stabilna.

  Pomiary osiągów i Tryb RAPID

  Wysokie osiągi zapewnione przez kontrolę parametrów odczytu i zapisu losowego i sekwencyjnego. W trybie RAPID urządzenie działa dwukrotnie szybciej.

  Bezpieczeństwo danych

  256-bitowy silnik szyfrujący AES pozwala chronić prywatne dane. Zgodny ze standardem TCG™ Opal oraz 

  protokołem IEEE® 1667.

  Optymalizacja osiągów

  TRIMM oraz Garbage Colleciton, przywracają pierwotne osiągi napędu SDD, nawet po długim czasie użytkowania.

  Większa kompatybilność

  Algorytm ECC to bezpieczeństwo danych bez względu na system operacyjny, w którym pracuje. Umożliwia on pracę w różnych środowiskach systemowych: Windows/Linux etc.

  Monitorowanie napędu i parametru TBW

  Utrzymanie świetnej kondycji sprzętu i doskonałej prędkości przez kontrolę diagnostyczną napędu i TBW* oraz szacowanie pozostałego czasu użytkowania.

  Bezpieczne usuwanie danych

  Bezpieczne usuwanie całości wrażliwych danych, bez narażenia dysku na uszkodzenie.

  Potwierdzenie autentyczności SSD

  Możliwość potwierdzenia autentyczności napędu SSD – rekordowe parametry pracy i niezawodność.

  Kontrola S.M.A.R.T.

  Zapobiega usterkom i wykrywa awarie. Automatyczne monitorowanie, analizowanie i raportowanie na podstawie dostępu do danych krytycznych.

   

  SPECYFIKACJA

   
   

  WARTO WIEDZIEĆ

   

  Jakie metody szyfrowania obsługują dyski SSD Samsung? 

  Dyski SSD Samsung obsługują wewnętrzne szyfrowanie sprzętowe i zarządzanie zapisanymi danymi, w tym szyfrowania partycji systemowej. Dane są odszyfrowywane podczas autentykacji wykonywanej przed uruchomieniem systemu. Ponieważ dane są szyfrowane fizyczna utrata dysku (zagubienie lub kradzież) nie naraża użytkownika na niebezpieczeństwo wycieku danych. Szyfrowanie danych odbywa się na poziomie sprzętowym co pozwala na bezpieczne przechowywanie danych przy jednoczesnym zachowaniu efektywności. Różne metody szyfrowania nie mogą być używane jednocześnie, aby włączyć jedną należy wyłączyć pozostałe.

  Dane techniczne Samsung 860 QVO 1TB 2,5"

  Parametry techniczne 
  Pojemność 
  1 TB
  Typ podłączenia 
  SATA III
  Format 
  2,5 cala
  Maks. odczyt 
  550 MB/s
  Maks. zapis 
  520 MB/s
  Maks. odczyt losowy 
  96000 IOPS
  Maks. zapis losowy 
  89000 IOPS
  Średni czas niezawodności dysku (MTBF) 
  1500000 h
  Zastosowane technologie 
  S.M.A.R.T
  Seria dysku 
  Samsung 860 QVO
  Parametry fizyczne 
  Wymiary 
  100 x 69,85 x 6,8 mm
  Waga 
  51 g
  Gwarancja 
  Gwarancja 
  60 miesięcy
  Producent 
  Nazwa producenta / importera 
  Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
  Kod producenta 
  MZ-76Q1T0BW
  Znak zgodności 
  Znak zgodności 
 • Opinie(26)

 • Pytania i odpowiedzi(1)
  p piotrowski78 zapytał 4 miesiące temu
  Chciałem wiedzieć czy to dysk zewnętrzny?
Ostatnio oglądane
Wyczyść
Inni oglądali również
  Aby skorzystać z porównania konieczne jest dodanie minimum 2 produktów.