KAMERY I MIKROFONY W RTV EURO AGD

Prowadzisz wideobloga lub chcesz rozpocząć swoją przygodę ze streamowaniem gier, tworzeniem podcastów czy nagrywaniem wideoporadników? Wyróżnij swoje nagrania wysoką jakością obrazu i dźwięku – sięgnij po uniwersalne kamery internetowe HD, które wykorzystasz również do wideokonferencji i rozmów Skype, kompaktowe kamery Full HD z szybkim autofocusem, urządzenia z nagrywaniem w ultrawysokiej rozdzielczości 4K lub praktyczne kamery z wbudowanym oświetleniem do wygodnego nagrywania w dzień i w nocy. Rejestruj swój głos bez szumów i zniekształceń za pomocą wysokiej klasy mikrofonu pojemnościowego lub zwiększ komfort nagrywania obrazu i dźwięku z komputera, konsoli lub urządzenia mobilnego dzięki praktycznemu rejestratorowi.

KAMERY KOMPUTEROWE – DOSKONAŁY OBRAZ DO WIDEOKONFERENCJI I STREAMINGU

Moc obliczeniowa komputerów stacjonarnych i duży monitor pozwalają szybko i wygodnie przetwarzać materiał wideo oraz zagrać w najnowsze gry, jednak streamerzy muszą uzupełnić taki zestaw o narzędzia do nagrywania obrazu. Z pomocą przychodzą kamery HD, Full HD, 4K UHD i kamery z oświetleniem, których kompaktowe rozmiary i funkcjonalny klips montażowy umożliwiają łatwą instalację na obudowie monitora. Jakie parametry techniczne warto rozważyć przed zakupem kamery internetowej?

NAJWAŻNIEJSZE CECHY KAMER INTERNETOWYCH

 • ROZDZIELCZOŚĆ WIDEO – określa, jak szczegółowy obraz może zostać zapisany przez urządzenie. Wyższa rozdzielczość to więcej informacji zarejestrowanych przez kamerę i wyraźny obraz pełen detali.
 • PŁYNNOŚĆ NAGRANIA – informuje o tym, ile klatek zarejestruje kamera w czasie jednej sekundy (FPS) przy wybranej rozdzielczości obrazu. Kinową jakość obrazu uzyskasz już przy 30 kl./s. Bardziej płynny obraz, który sprawdzi się w dynamicznych ujęciach, będzie wymagał kamery nagrywającej z prędkością 60 kl./s.
 • TYP PODŁĄCZENIA – warto wybierać kamery podłączane przez port USB. Dzięki temu nie ma potrzeby sięgania po dodatkowy zasilacz, a samo urządzenie zyska uniwersalne zastosowanie – możesz korzystać z niego przy pomocy komputera stacjonarnego bądź laptopa.
 • FUNKCJA APARATU – dodatkowa funkcja robienia zdjęć przyda się osobom, które chcą szybko i wygodnie tworzyć materiały zakulisowe i dokumentować swoje poczynania na fotografiach.
 • WBUDOWANY MIKROFON – umożliwia nagrywanie dźwięku przy pomocy kamery, jednak dla zapewnienia profesjonalnej jakości audio lepiej sięgnąć po mikrofon kierunkowy.

KAMERY HD – DOBRA JAKOŚĆ OBRAZU I UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE

Kamery nagrywające z maksymalną rozdzielczością 720p (HD) to propozycja dla osób poszukujących niedrogiego sprzętu rejestrującego o dobrych parametrach obrazu. Produkty tego typu zasilane są bezpośrednio przez port USB, co ułatwia podłączenie oraz ogranicza liczbę potrzebnych kabli. Nadają się również do prowadzenia wideorozmów z bliskimi czy współpracownikami, np. za pomocą aplikacji Skype, Google Hangouts czy Messenger. Przykładem kamery HD jest Creative Live! Cam Sync HD. Model ten został wyposażony w mikrofon z redukcją szumów, funkcję Plug&Chat do łatwego wysyłania wideo na Facebooka czy YouTube’a oraz specjalne oprogramowanie Live! Central 3, które umożliwia zdalny podgląd miejsca pracy za pośrednictwem smartfona lub komputera z dostępem do internetu.

Podobne funkcje oferuje również Creative Live! Cam Chat HD. W tym przypadku zastosowano jednak sensor o wyższej czułości, przez co urządzenie z powodzeniem może zostać wykorzystane również do robienia zdjęć w rozdzielczości 5,7 Mpix. Dołączone oprogramowanie pozwala wysłać wszystkie materiały do mediów społecznościowych przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia.

Jeśli często pracujesz w warunkach niesprzyjającego oświetlenia, sięgnij po Logitech HD Webcam C270 z funkcją automatycznej korekcji natężenia światła. Z jej pomocą kamera samoczynnie dopasuje parametry obrazu, by Twoja twarz była zawsze dobrze widoczna. Ruchomy uchwyt ułatwia również perfekcyjne ustawienie kąta pochylenia kamery, co jest niezwykle przydatne np. w podróży, gdy sprzęt podłączony został do laptopa.
Zalety Wady
Kompaktowe rozmiary Nagrywany obraz ustępuje jakością kamerom Full HD (1080p)
Dobra jakość obrazu HD (720p) Nagrywanie z maksymalną prędkością 30 kl./s
Łatwa konfiguracja Brak dźwięku stereo
Zasilanie z portu USB Brak lub ograniczona możliwość regulacji ostrości
Oprogramowanie do łatwego udostępniania materiałów w mediach społecznościowych
Atrakcyjna cena

Creative Live! Cam Sync HD

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 2.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli

69,99 zł 89,99 zł

Creative Live! Cam Chat HD

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 2.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli

89,99 zł 119,99 zł

Logitech HD Webcam C270

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 2.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli

99,99 zł 129,99 zł


KAMERY FULL HD – WIĘCEJ FUNKCJI I LEPSZA JAKOŚĆ OBRAZU

Jeśli pragniesz nagrywać wideo, które dobrze będzie wyglądać również na dużym ekranie telewizora, sięgnij po kamery Full HD. Za sprawą maksymalnej rozdzielczości 1080p tworzone z ich pomocą materiały prezentują więcej detali, a kompaktowe rozmiary umożliwiają łatwy transport i montaż.

Szklany obiektyw oraz funkcję płynnego ustawiania ostrości znajdziesz m.in. w kamerze internetowej Logitech HD Pro Webcam C920. Automatyczna regulacja obiektywu oferuje doskonale ostry, wyraźny obraz niezależnie od tego, czy siedzisz blisko komputera, czy przemieszczasz się po pomieszczeniu. Zaletą tego modelu są również 2 wbudowane głośniki umożliwiające słuchanie muzyki lub naturalnego głosu rozmówcy w jakości stereo.

Wysoką płynność obrazu oferuje Logitech HD Pro Webcam C922 z możliwością nagrywania 60 kl./s. To propozycja dla osób zajmujących się profesjonalnym streamowaniem treści, również na żywo – funkcje XSplit Broadcaster i XSplit Gamecaster zapewniają pełną kontrolę nad kadrem, w tym wygodne przybliżanie obrazu z poziomu aplikacji. Wysokiej klasy obiektyw z 78-stopniowym polem widzenia pozwala objąć nawet 2 osoby, co z pewnością przypadnie do gustu twórcom wideorecenzji i vlogów z udziałem gości.
Zalety Wady
Doskonała jakość obrazu Full HD (1080p) Wyższa cena
Wysoka płynność obrazu (do 60 kl./s) Brak wbudowanego oświetlenia
Automatyczna regulacja ostrości  
Obiektyw szerokokątny
Funkcje aparatu cyfrowego  
Kompaktowe rozmiary  
Głośniki stereo  
Zasilanie z portu USB  

Logitech HD Pro Webcam C920

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 2.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli

299 zł

Logitech HD Pro Webcam C922

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 2.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli

369 zł 399 zł

36,90 zł x 10 rat

Trust GXT 1170 Xper

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 2.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 2048 x 1536 pikseli

299 zł


KAMERY 4K UHD – SZCZEGÓŁOWY OBRAZ I ROZPOZNAWANIE TWARZY

Doskonałe odwzorowanie kolorów, lepsza ostrość i czterokrotnie większa rozdzielczość obrazu niż w przypadku Full HD – kamery 4K UHD to propozycja dla osób oczekujących zachwycającej szczegółowości nagrywanego wideo. Możliwościom tym towarzyszy często niewielki rozmiar i niska waga urządzenia, umożliwiające spakowanie sprzętu w podróż oraz zainstalowanie kamery tuż nad monitorem laptopa czy komputera stacjonarnego.

W segmencie kamer 4K UHD na szczególną uwagę zasługuje Logitech BRIO 4K Stream Edition. Wysokowydajny czujnik 4K jest w stanie przechwytywać obraz w rozdzielczości 4096 x 2160 px. Tym samym wideo nagrane przy pomocy urządzenia posiada aż 9 razy więcej detali niż w przypadku kamer HD! W modelu tym znajdziesz również technologię RightLight 3 z HDR do optymalizacji wyglądu nagrań w zależności od oświetlenia, automatyczne ustawianie ostrości oraz regulację pola widzenia (65°, 78° i 90°), która zapewnia pełną kontrolę nad kadrem. Dzięki funkcji rozpoznawania twarzy możesz również błyskawicznie się zalogować do systemu – w tym celu wystarczy spojrzeć w obiektyw kamery.
Zalety Wady
Ultraszczegółowy obraz 4K UHD (2160p) Wyższa cena
Wysoka skuteczność w słabym oświetleniu Brak wbudowanego oświetlenia
Powiększenie cyfrowe  
Wysoka płynność obrazu (do 60 kl./s)
Automatyczna regulacja ostrości  
Funkcja rozpoznawania twarzy  
Regulowane pole widzenia  
Kompaktowe rozmiary  
Zasilanie z portu USB  

Logitech BRIO 4K Stream Edition

kamera internetowa

 • Typ podłączenia: USB 3.0
 • Typ sensora: CMOS
 • Rozdzielczość: 4096 x 2160 pikseli

819 zł 899 zł

16,38 zł x 50 rat

KAMERY Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM – NAGRYWAJ RÓWNIEŻ W NOCY

Jeśli przed ekranem spędzasz długie godziny, nagrywając również po zmroku, rozważ zakup kamery internetowej z wbudowanym oświetleniem. Są to zaawansowane konstrukcje dla wymagających autorów, nagrywające w rozdzielczości 1080p i wyposażone w jasne diody LED umieszczone w lampie pierścieniowej.

Kamerą internetową z oświetleniem jest m.in. Razer Kiyo. Duża stopa urządzenia pozwala umieścić sprzęt na biurku, a ruchomy zawias zapewnia precyzyjną regulację oraz możliwość montażu na statywie lub monitorze. Dokładny i szybki autofocus sprawia, że obraz jest zawsze ostry i czytelny. Dodatkową zaletą tego modelu jest zintegrowany biały filtr zmiękczający, który zapobiega powstawaniu przebarwień obrazu oraz redukuje ostre krawędzie twarzy i tła. Dzięki temu materiały wideo uzyskują profesjonalny, naturalny wygląd.
Zalety Wady
Doskonała jakość obrazu Full HD (1080p) Wyższa cena
Wbudowane oświetlenie i znakomita jakość materiałów wideo nagrywanych w nocy  
Zintegrowany filtr zmiękczający  
Wysoka płynność obrazu (do 60 kl./s)
Automatyczna regulacja ostrości  
Obiektyw szerokokątny
Funkcje aparatu cyfrowego  
Kompaktowe rozmiary  
Zasilanie z portu USB  

MIKROFONY – LEPSZY DŹWIĘK BEZ ZNIEKSZTAŁCEŃ -

Czysty, naturalny dźwięk bez zniekształceń czy niepotrzebnych hałasów otoczenia często decyduje o popularności materiałów udostępnianych w internecie. Mikrofony przeznaczone do studia nagraniowego do prawidłowej pracy niejednokrotnie wymagają też dodatkowego zasilania lub interfejsu audio. Twórcy materiałów internetowych mogą jednak skorzystać z wysokiej klasy mikrofonów wyposażonych we wtyk USB lub jack 3,5 mm, które pozwalają podłączyć je bezpośrednio do komputera lub laptopa. Mikrofony te sprawdzą się zarówno przy rejestrowaniu dźwięku do filmów, nagrań muzycznych i radiowych, jak i streamowaniu gier.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY MIKROFONÓW

 • RODZAJ KONSTRUKCJI – dostępne są mikrofony dynamiczne o prostej konstrukcji oraz precyzyjne mikrofony pojemnościowe, które pozwalają zarejestrować dźwięk z dużą liczbą szczegółów.
 • KIERUNKOWOŚĆ – mikrofon może zbierać dźwięk z całego otoczenia lub tylko pewnego obszaru. Jeśli mikrofon będzie stał przed nagrywającym, np. na biurku, warto wyposażyć się w mikrofon o charakterystyce kardioidalnej, dzięki czemu unikniesz przechwytywania niepotrzebnych odgłosów otoczenia.
 • PASMO PRZENOSZENIA – parametr ten wskazuje na częstotliwości dźwięku, które może zarejestrować mikrofon. W tym przypadku najważniejszy jest głos twórcy, dlatego do tworzenia podcastów wystarczy pasmo oscylujące w przedziale 30 Hz – 16 kHz.
 • WTYK – do komputera lub laptopa z łatwością podłączysz mikrofon z wtykiem jack 3,5 mm lub USB. Inne rozwiązania będą wymagały sięgnięcia po dodatkowy osprzęt, np. profesjonalny interface audio.
 • RODZAJ UCHWYTU – do montażu na stole lub biurku oraz łatwego ustawienia mikrofonu warto sięgnąć po mikrofon z regulowanym ramieniem, podstawką lub trójnogiem.

MIKROFONY ZE STATYWEM – USTAW MIKROFON TAK, JAK TEGO POTRZEBUJESZ

Funkcjonalne stanowisko pracy wymaga dużej swobody ustawienia mikrofonu. Jeśli pracujesz głównie przy biurku, idealnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia wyposażonego w specjalne ramię, np. Tracer Studio Pro. Solidna metalowa konstrukcja na sprężynach regulujących umożliwia pełny obrót mikrofonu, ruch w poziomie oraz pochylenie go o nawet 120 stopni. Dzięki temu sprzęt może pozostać poza kadrem, oferując wysoką jakość nagrywania.

Tracer Studio Pro posiada również dodatkowe zalety. Kardioidalna charakterystyka eliminuje niepotrzebne odgłosy otoczenia, a praktyczny filtr POP oraz nakładka piankowa chronią nagrania przed szumami, wiatrem i innymi zakłóceniami. Mikrofon z wtykiem jack 3,5 mm działa bez dodatkowego zasilania. Nie ma również potrzeby, by instalować w komputerze sterowniki urządzenia.
Zalety Wady
Solidna konstrukcja Utrudniony transport
Kardioidalna charakterystyka
Możliwość pełnej regulacji mikrofonu w kilku płaszczyznach  
Ochrona nagrania przed dźwiękami otoczenia

Tracer Studio Pro

mikrofon

149,99 zł

Trust Starzz All-Round 21671

mikrofon

49,99 zł


MIKROFONY Z PODSTAWĄ – WYSOKA JAKOŚĆ NAGRANIA RÓWNIEŻ W PODRÓŻY

Kolejna grupa mikrofonów to sprzęt mobilny, dedykowany osobom, które często się przemieszczają. Podstawka mikrofonu w postaci stopy lub trójnoga pozwala stabilnie umiejscowić urządzenie na praktycznie każdej powierzchni.

Jakie mikrofony z podstawą sprawdzą się w przypadku podcastów, vlogów, streamowania gier czy nakładania głosu? Jeśli szukasz sprzętu oferującego wysoką szczegółowość dźwięku, zwróć uwagę na Trust GXT 232 Mantis Streaming 22656 lub Trust GXT 212 Mico USB 22191 z pasmem przenoszenia 50 Hz – 16000 kHz. Długi kabel (odpowiednio 1,5 m oraz 1,8 m) pozwala w wygodny sposób nagrywać, trzymając urządzenie w dłoni.

Z każdym komputerem i laptopem współpracuje kompaktowy Trust Radi USB All-Round 21752, oferujący czysty cyfrowy dźwięk oraz możliwość ustawienia wysokości i kąta mikrofonu.

Propozycją dla autorów wymagających krystalicznie czystego dźwięku w jakości High Definition jest Trust Signa HD Studio 22449 z odpinanym kablem USB o długości 1,8 m. Tu również postawiono na kardioidalną charakterystykę, a możliwość bezpośredniego odsłuchu nagrania zapewnia dodatkowe gniazdo słuchawkowe umieszczone na rękojeści.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie przy tworzeniu podcastów w różnych miejscach, sprawdź mikrofon Trust Emita USB Studio 21753. Wytrzymałe aluminiowe etui wyściełane miękką gąbką zabezpieczy Twój sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Zalety Wady
Łatwy transport Ograniczona możliwość regulacji kąta nachylenia mikrofonu
Kardioidalna charakterystyka
Wysokiej jakości dźwięk  
Osprzęt dodatkowy – etui ochronne

Trust GXT 212 Mico USB 22191

mikrofon

119,99 zł

Trust Emita USB Studio 21753

mikrofon

499 zł

9,98 zł x 50 rat

Beyerdynamic Fox USB Studio Microphone 727903

mikrofon

699 zł

13,98 zł x 50 rat

REJESTRATORY – WYGODNE PRZECHWYTYWANIE OBRAZU I DŹWIĘKU

Chcesz wygodnie nagrywać rozgrywkę z komputera, urządzeń mobilnych bądź konsoli PlayStation, Xbox czy Wii? Oprogramowanie do streamowania obrazu w wysokiej rozdzielczości nadmiernie obciąża twój sprzęt, obniżając płynność grania? Wykorzystaj rejestrator zewnętrzny lub rejestrator dedykowany dla gniazda PCIe, które bez problemu przechwycą dźwięk i obraz w jakości Full HD lub 4K UHD umożliwiając natychmiastowe udostępnianie materiału w sieciach społecznościowych lub platformach streamingowych.

Rejestratory obrazu, jak AVerMedia Live Gamer Portable Lite czy AVerMedia Live Gamer ULTRA GC553 to niewielkie urządzenia wyposażone w interfejs USB służący do podłączenia komputera stacjonarnego bądź laptopa. Po połączeniu z konsolą czy smartfonem przez port HDMI są one w stanie przetworzyć i zapisać obraz z użyciem zaawansowanej kompresji sprzętowej H.264. Tym samym odciążają procesor komputera, przejmując zadania związane z nagrywaniem i obsługą strumieniowania. Modele takie jak AVerMedia Live Gamer Portable 2 Plus 4K i AVerMedia Game Capture HD II obsługują kilka rozdzielczości obrazu, w tym 2160p, 1080p, 720p, 567p, 480p oraz pozwalają na łatwą konfigurację i szybką transmisję wideo np. na YouTube.

Posiadacze komputerów stacjonarnych z wolnym złączem PCIe mogą sięgnąć po rejestratory do montażu na płycie głównej, np. Elgato Game Capture 4K60 Pro czy Elgato Game Capture HD60 Pro. Pełnią one tę samą funkcję co modele zewnętrzne, ograniczając przy tym ilość zajmowanego miejsca. One również znacząco przyspieszają działanie komputera w trakcie streamowania.
Zalety Wady
Komfortowe nagrywanie gier z konsol, urządzeń mobilnych i komputerów Nie wszystkie modele wspierają rozdzielczość 4K UHD
Łatwa i szybka konfiguracja  
Obsługa wielu rozdzielczości obrazu  
Natychmiastowy streaming  
Kompresji sprzętowa H.264 odciążająca procesor  
Przechwytywanie obrazu i dźwięku  

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

rejestrator obrazu

 • Typ: zewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4
 • Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 720p, 480p

415 zł

8,30 zł x 50 rat

AVerMedia Live Gamer Portable 2 Plus 4K

rejestrator obrazu

 • Typ: zewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii U
 • Obsługiwane rozdzielczości: 2160p, 1080p, 720p, 567p, 480p

899 zł

22,47 zł x 40 rat

AVerMedia Game Capture HD II

rejestrator obrazu

 • Typ: zewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, Nintendo Wii U
 • Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 1080i, 720p, 567p, 567i, 480p, 480i

569 zł

11,38 zł x 50 rat

Elgato Game Capture 4K60 Pro

rejestrator obrazu

 • Typ: wewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: Xbox One, PlayStation 4
 • Obsługiwane rozdzielczości: 2160p

1 669 zł

166,90 zł x 10 rat

Elgato Game Capture HD60 Pro

rejestrator obrazu

 • Typ: wewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: Xbox One, PlayStation 4
 • Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 1080i, 720p, 480p

869 zł

28,97 zł x 30 ratZaawansowani streamerzy docenią również dodatkowe akcesoria do obsługi multimediów. Przez port USB podłączysz do komputera Stream Deck, czyli panel z przyciskami ułatwiającymi prowadzenie live video na YouTube czy platformie Twitch. Z pomocą Elgato Stream Deck bądź Elgato Stream Deck Mini możesz m.in. błyskawicznie wysłać wiadomość na chat, sprawdzić liczbę oglądających, przełączyć kamerę oraz wywołać stronę internetową, efekt lub obrazowy przerywnik. Wszystko to za naciśnięciem jednego klawisza!

Elgato Stream Deck

rejestrator obrazu

 • Typ: zewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: PC

659 zł

21,97 zł x 30 rat

Elgato Stream Deck Mini

rejestrator obrazu

 • Typ: zewnętrzny
 • Kompatybilne platformy: PC

429 zł

21,45 zł x 20 rat
Ostatnio oglądane
Wyczyść