Nasze filtry wodne są specjalnie skonstruowane tak, aby nie tylko zapewnić najwyższy poziom filtracji, lecz także, aby były one przyjazne dla użytkownika, a wszelkie czynności ograniczyć do minimum. Po prostu nalewany wodę TYLKO 1 LITR, odkurzamy, wylewamy zebrane zanieczyszczenia ze zbiornika a zbiornik płuczemy. I już.
Dzięki zastosowaniu opracowanego przez nas systemu dysz nawilżających WetJet System osiągamy bardzo wysoki poziom filtracji przy niewielkich wymiarach filtra wodnego oraz przy wykorzystaniu tylko 1 litra wody! System dysz tworzy na wlocie do pojemnika filtra wodnego kurtynę wodną, przez którą muszą przejść wszelkie zebrane zanieczyszczenia. Są one zatem nawilżone już na samym początku. Dlatego też bardzo łatwo wiążą się w wodzie, a sam pojemnik staje się zamknięta przestrzenią, w której zatrzymujemy nie tylko kurz, ale także roztocza, alergeny, a także zapachy. Dodatkowo w trakcie odkurzania lekko nawilżamy i odświeżamy powietrze w pomieszczeniu. Tak więc możemy zapomnieć o gorącym, przegrzanym i nieprzyjemnie pachnącym powietrzu w trakcie odkurzania
Aby zapewnić maksymalny możliwy poziom filtracji, wszystkie odkurzacze Thomas są także wyposażone w standardowe filtry, m.in. filtr HEPA13, mikrofiltr powietrza wylotowego, czy (niektóre modele) filtr z węglem aktywowanym. To połączenie filtrów tradycyjnych, filtra wodnego i WetJet System daje niespotykaną dotąd skuteczność filtracji i zatrzymywanie nie tylko kurzu i brudu, ale także nieprzyjemnych zapachów.
Wszystkie modele odkurzaczy Thomas są wyprodukowane w Niemczech, we własnych zakładach firmy, która istnieje od ponad 100 lat, a od lat 80 XX wieku specjalizuje się w odkurzaczach z filtrem wodnym. Najwyższa jakość odkurzaczy jest potwierdzona nie tylko przez 24 miesięczną gwarancję oraz możliwość jej BEZPŁATNEGO rozszerzenia po rejestracji zakupu, ale przede wszystkim przez setki pozytywnych opinii użytkowników.
Jak działa filtr wodny?
odkurzacze dla rodzin
Multiclean X10 Parquet
Model Multiclean X10 Parquet to nasz najbardziej zaawansowany i najwyższy model z serii AQUA+. Prawdziwa klasa premium: wąż w materiałowym oplocie, pilot włączania i regulacji mocy, pełen komplet szczotek do dbania o wszelkiego rodzaju powierzchnie. W tym modelu położyliśmy szczególny nacisk na parkiety. Dlatego też w wyposażeniu znajduje się m.in. opracowana przez Thomas unikalna szczotka AquaStealth – do jednoczesnego odkurzania, mycia i osuszania podłóg drewnianych! Ponieważ jest to odkurzacz piorący z filtrem wodnym, jest on także wyposażony w zestaw ssawek do jednoczesnego prania dywanów, czy tapicerki.


Szczotka AquaStealth służy do jednoczesnego odkurzania, mycia i osuszania podłóg. I to nie tylko tych z płytek, kamienia lub terakoty, ale przede wszystkim podłóg drewnianych. I to wszystko całkowicie bezpiecznie, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z parkietem, czy olejowanymi deskami. W trakcie ruchu „do przodu” jednocześnie odkurzamy i myjemy, w trakcie ruchu „do tyłu” ponownie myjemy i zbieramy brud i wilgoć z podłogi. Wszelkie zanieczyszczenia są zatrzymywane w filtrze wodnym, a podłogę cały czas myjemy czystą wodą. W KOŃCU PRAWDZIWIE UMYTA podłoga!


Szczotki do odkurzania – wykonane z najlepszych materiałów do wszelkiego rodzaju powierzchni. Mamy więc szczotkę parkiet/dywan, szczotkę do parkietów, wykonaną z końskiego włosia, ssawkę do mebli, ssawkę to tapicerki oraz wyjątkowo długą, bo mierząca 36 cm ssawkę szczelinową.


Ssawki do prania: to ssawka do prania tapicerki – także samochodowej oraz ssawka do prania dywanów z nakładką do zbierania wody oraz mycia podłóg kamiennych lub glazury i terakoty- czyli tzw. podłóg twardych.

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz film z testu odkurzacza:


Thomas Orca
THOMAS ORCA to odkurzacz piorący z filtrem wodnym. Dedykowany tym, którzy oczekują doskonałej czystości za niewielką cenę. Jest to najtańszy w ofercie Thomas model odkurzacza. Jednak mimo to jest wyposażony w filtr wodny, funkcję prania oraz zestaw niezbędnych szczotek i akcesoriów. Do odkurzania: szczotka parkiet-dywan, szczotka do mebli, ssawka szczelinowa, szczotka do tapicerki. Do prania – ssawka do prania dywanów i zbierania wody oraz ssawka do prania tapicerki.

Niemiecka jakość za rozsądną cenę. Doskonale nadaje się dla rodzin, ale także sprawdzi się w przypadku posiadania zwierząt.
odkurzacze
dla posiadaczy
zwierząt
Thomas Aqua+ Pet&Family Plus
Thomas Aqua+ Pet&Family Plus to odkurzacz piorący z filtrem wodnym, opracowany specjalnie dla właścicieli zwierząt. Usuwanie sierści i włosów, plam z mebli tapicerowanych, wody, oraz zatrzymywanie zapachu włosów w filtrze wodnym to jego główne funkcje. Za filtrację odpowiada filtr wodny AQUA+ z systemem WetJet System, który doskonale powstrzymuje kurz, zanieczyszczenia i zapachy. Odkurzacz yen jest wyposażony także w filtr HEPA13.

Standardowe wyposażenie tego modelu zawiera wszystko, co jest przydatne do odkurzania, prania, czyli utrzymania czystości w domu, gdzie jego częścią są zwierzęta.


Wyposażenie tego modelu to także specjalna szczotka parkiet – dywan do usuwania sierści, ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa o długości 36 cm, czy nakładka do odkurzania mebli. Do prania mamy dwie ssawki: do prania tapicerki oraz drugą, szerszą i większą do prania dywanów z nakładką do zbierania płynów, co jest szczególnie istotne przy naszych czworonożnych pupilach. Tylko w modelu Pet&Fsamily znajdziemy jeszcze jedną ssawkę: do przetykania syfonów. Pozwala nam odetkać zatkany syfon bez konieczności jego demontażu. Po prostu ssawkę mocujemy na końcówce węża, przykładamy do wlotu syfonu i odsysamy całość do filtra wodnego, po czym wylewamy. Czysto, szybko i bez kłopotu.

Aby poznać wszystkie funkcje tego odkurzacza zapraszamy do oglądnięcia filmu z testu:Kluczową szczotką dla wielu posiadaczy zwierząt jest turbo szczotka. Dzięki wirującemu wałkowi z włosiem doskonale wyczesuje sierść z dywanów oraz zbiera ją z podłóg. Turbo szczotka Thomas ma dodatkowo możliwość wyłączenia wałka- wówczas jest jak normalna szczotka. Dodatkową jej zaletą jest zdejmowalna pokrywa wałka, która znacznie ułatwia jego czyszczenie.

Szczotka ta jest na wyposażeniu każdego modelu Thomas, dedykowanego posiadaczom zwierząt.

Thomas prefect air animal pure
THOMAS PERFECT AIR ANIMAL PURE jest to odkurzacz z filtrem wodnym, dedykowany tym posiadaczom zwierząt, którzy nie chcą i nie potrzebują funkcji prania. Zatem mamy „tylko” doskonały filtr wodny, w którym są zastosowane wszystkie najlepsze rozwiązania Thomas, m.in. WetJet System. Zapewnia to doskonała filtrację oraz 100% zatrzymywanie w pojemniku filtra wodnego włosów i sierści, brudu, zanieczyszczeń oraz zapachów.

W wyposażeniu perfect air animal pure znajdziemy szczotki, których głównym zadaniem jest doskonałe zbieranie i usuwanie sierści, włosów oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szczotki do odkurzania dla obu modeli dedykowanych posiadaczom zwierząt: Pet&Family Plus oraz perfect air animal pure są w zasadzie takie same. Mamy więc turbo szczotkę, ssawkę szczelinową, szczotkę do mebli i do tapicerki oraz szczotkę parkiet-dywan do zbierania sierści. Szczotka ta jest o tyle inna od pozostałych na rynku, że:
1. Na całej szerokości ma DWA paski specjalnego materiału do zbierania sierści i włosów,
2. Ma miękką gumową wycieraczkę, która umożliwia zbieranie wilgoci z podłogi. Jak jest to istotne w okolicach misek z woda, o czym wiedzą wszyscy posiadacze psów.

odkurzacze
dedykowane
alergikom
Thomas erfect air allergy pure
Kolejnym odkurzaczem jest odkurzacz dedykowany i opracowany tak, aby spełnić oczekiwania osób walczących z alergią: perfect air allergy pure. Jest to odkurzacz z filtrem wodnym. Skuteczność filtracji zapewnia znany z innych modeli Thomas filtr wodny z systemem dysz nawilżających WetJet System + filtr HEPA13 i mikro filtr powietrza wylotowego. Stosunkowo niewielkie gabaryty (jak na odkurzacz z filtrem wodnym), bardzo mocny i wydajny silnik, czy przemyślane wyposażenie sprawiają, że jest to model doskonale sprawdzający się nie tylko w domach, gdzie mamy problem z alergią, lecz w każdym gospodarstwie domowym.

W przypadku odkurzaczy dedykowanych alergikom nie jest najważniejsza ilość szczotek i ssawek, lecz ich odpowiednie dobranie pod kątem bardzo specyficznych potrzeb tej grupy. Alergicy bowiem niejednokrotnie muszą odkurzacz codziennie, więc szczególnie istotna jest poręczność oraz wielozadaniowość. Dlatego też wyposażenie modelu allergy pure składa się tylko z tych szczotek i ssawek, które naprawdę są istotne w codziennym sprzątaniu. Znajdziemy tutaj więc bardzo wysokiej jakości szczotkę parkiet- dywan, szczotkę do mebli, ssawkę szczelinową oraz ssawkę do odkurzania materacy. Skuteczność filtra wodnego wspomaga filtr H13 oraz mikro filtr powietrza wylotowego.

Na szczególną uwagę zasługuje specjalna szczotka do odkurzania materacy. Jest ona niezbędna do usuwania roztoczy i alergenów. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom wytwarza olbrzymią siłę ssania i doskonale sprawdza się nie tylko podczas odkurzania materacy, lecz także wszelkiego rodzaju mebli tapicerowanych oraz tapicerki w samochodzie.

Ostatnio oglądane
Wyczyść