Data publikacji: 

Zmywarka i piekarnik w jednym? Poznaj innowacyjne urządzenie Candy!

Masz niewielką kuchnię? A może po prostu cenisz sobie wielofunkcyjne rozwiązania techniczne? Z pewnością docenisz zatem korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie zmywarki zabudowanej pod piekarnikiem. Sprawdź, jak działa takie urządzenie i co warto wiedzieć, zanim się na nie zdecydujesz!

candy duo 609 x

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co zyskasz, decydując się na montaż zmywarki pod piekarnikiem,

- jakie zalety niesie za sobą zmywarka Candy połączona z piekarnikiem,

- czy takie rozwiązanie ma jakieś wady.

Czy warto postawić na zmywarkę zabudowaną pod piekarnikiem?

mała zmywarka z piekarnikiemJeśli jesteś posiadaczem naprawdę małej kuchni lub niewielkiego aneksu kuchennego, z pewnością nie raz musiałeś zrezygnować z czegoś, co chciałbyś mieć w swojej kuchni. Mocno ograniczona przestrzeń bardzo często zmusza do kompromisów, a co za tym idzie – poprzestania tylko na tym wyposażeniu, które jest niezbędne. Okazuje się jednak, że można zaoszczędzić nieco miejsca, wybierając sprzęty typu 2w1, czyli takie, które spełniają dwie funkcje jednocześnie.

Do takich rozwiązań należy właśnie niewielki piekarnik połączony ze zmywarką. Wybierając taki sprzęt, będziesz mógł swobodnie piec potrawy w piekarniku, jak również zrezygnować z ręcznego mycia naczyń – jego oczywistą zaletą jest zatem funkcjonalność oraz wygoda użytkowania.

Połączenie niewielkiej zmywarki z minipiekarnikiem sprawdzi się także wtedy, gdy po prostu rzadko korzystasz z takich urządzeń, ale też nie chcesz z nich zupełnie rezygnować, gdyż kiedyś mogą się przydać. W takiej sytuacji sprzęt nie zajmie dużo miejsca i nie będzie się rzucać w oczy – a jednocześnie będzie do Twojej dyspozycji, gdy tylko zechcesz z niego skorzystać.

Zmywarka do zabudowy Candy Duo 609 X – co jeszcze przemawia na jej korzyść?

Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest model Candy Duo 609 X – czyli niewielki piekarnik, w którego dolnej części wmontowano małą zmywarkę. Wybierając takie urządzenie, zyskasz:

  • niezwykłą oszczędność miejsca – sprzęt jest dokładnie takich wymiarów jak standardowa zmywarka,
  • elektroniczne sterowanie dotykowe – a zatem wygodne użytkowanie,
  • dość pojemną komorę zmywania, mieszczącą do 6 kompletów naczyń,
  • nowoczesne funkcje – termoobieg i grill w piekarniku czy samoczyszczący filtr w zmywarce.

WARTO WIEDZIEĆ

Na korzyść urządzenia przemawia również zintegrowany tryb higieniczny w zmywarce. Co on oznacza? Jest to specjalny program o temperaturze 75°C, który pozwala na usunięcie nie tylko zabrudzeń, lecz również nagromadzonych na naczyniach bakterii i wirusów. Taka funkcja z pewnością przyda się chociażby przy myciu niemowlęcych butelek.

Wady połączenia zmywarki z piekarnikiem

zmywarka z piekarnikiem candy duo 609 xCzy połączenie zmywarki z piekarnikiem może mieć jakieś wady? Oczywiście – jest to w końcu tylko połowiczne rozwiązanie Twojego problemu z brakiem miejsca. Zamiast pełnowymiarowych urządzeń, zyskujesz bowiem ich pomniejszone wersje, które sprawdzą się tylko wtedy, gdy prowadzisz niewielkie gospodarstwo domowe. Nie ulega wątpliwości, że taka minizmywarka Candy to świetne wyście w kuchni dla singla; niezbyt poradzi sobie jednak z pozmywaniem po dużym, rodzinnym obiedzie.

Musisz też liczyć się z tym, że obu funkcji takich urządzeń nie można łączyć w jednym czasie. Możesz zatem albo piec, albo zmywać naczynia. Aby wstawić coś do piekarnika, trzeba więc zaczekać na to, aż skończy się cykl mycia. W przypadku standardowych zmywarek i piekarników nie ma takiego problemu i można je włączać jednocześnie, gdyż są zupełnie niezależne od siebie.

Jakie inne piekarniki Candy znajdziesz w ofercie naszego sklepu? Zobacz w tej kategorii. Sprawdź też, jaki piekarnik do 1500 zł warto kupić.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść