Data publikacji: 

Zlewozmywaki Tectonite – zalety i wady

Tectonite – pod tą nazwą kryje się innowacyjne tworzywo o niesamowitych właściwościach. Jest to odporny materiał, wykończony specjalną powłoką, która nadaje zlewowi granitowy wygląd. Jednocześnie jest lekki i odporny na wysokie temperatury. Jego strukturę tworzą w 100% komponenty naturalne, które podlegają recyklingowi: szkło uzyskiwane z piasku i żywica. Czy poza zaletami zlewozmywaki Tectonite mają wady?

Zlew Tectonite® dwukomorowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest technologia Tectonite,

- jak wybrać zlewozmywak do kuchni,

- jak pielęgnować zlewozmywak Tectonite.

Czym jest technologia Tectonite?

Zlewozmywak Tectonite® 1,5-komorowy z ociekaczemZastanawiasz się nad zlewozmywakiem wykonanym z Tectonite? Opinie o nich są bardzo dobre. Technologia Tectonite zyskuje sobie spore grono zwolenników. Nic w tym dziwnego – ten innowacyjny materiał jest nadzwyczaj odporny – znosi uderzenia, drapanie, ścieranie przy użyciu drobinek szkła i temperatury do aż 300° C! Nie straszne mu nawet plamy czy promieniowanie UV – producent zapewnia, że nigdy nie straci oryginalnego koloru.

Materiał jest niezwykle odporny, ale zarazem lekki. Strukturę Tectonite tworzą szkło uzyskiwane z piasku i żywica, czyli komponenty naturalne, które w 100% podlegają procesowi recyklingu. Jeśli do tego dodamy, że wygląd imitujący granit świetnie wkomponuje się w aranżację nowoczesnej kuchni, to otrzymujemy produkt niemal idealny. Czy rzeczywiście? Zlew Tectonite należy regularnie czyścić – usuwać wodę i zabrudzenia, aby zachował świeży wygląd. W przeciwnym wypadku szybko pokrywa się zabarwieniami lub kamieniem. Jak widać, przewaga zalet nad wadami jest widoczna. Nic dziwnego, że Tectonite zdobywa sobie dobre opinie użytkowników.

Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?

Przy wyborze zlewu do kuchni warto zwrócić uwagę na:
  • sposób montażu: wyróżniamy zlewy nakładane – najprostsze w montażu, umieszczane bezpośrednio na górze szafki – wpuszczane, które wymagają wykonania dziury w blacie, podwieszane – te są montowane od dołu i narożne, czyli w kształcie litery L,
  • kształt i rozmiar: najważniejszymi parametrami są szerokość i głębokość. Szerokość powinna być odpowiednio dopasowana do wymiarów (istniejącej lub planowanej) zabudowy kuchennej. Standardowe szerokości szafek kuchennych oscylują między 30 cm a 120 cm. Z kolei głębokość typowego zlewozmywaka wynosi nie więcej niż 50 cm, gdzie na głębokość samej komory do zmywania przypada ok. 15-20 cm,
  • ilość komór  zlew jednokomorowy sprawdza się w małych kuchniach dla małych rodzin lub większych, ale używających zmywarki. Warto wtedy dodatkowo zaopatrzyć zlew jednokomorowy w ociekacz. Z kolei zlew półtorakomorowy posiada już dodatkową, mniejszą komorę, pozwalającą na mycie np. sztućców, opłukiwanie kieliszków, warzyw czy owoców. W dużych kuchniach stosuje się zlewozmywaki dwukomorowe i nawet dwuipółkomorowe, które gwarantują wygodę podczas użytkowania. Więcej przeczytasz w naszym poradniku: Jedna czy dwie komory? Jaki zlewozmywak wybrać.
Zlewy o różnych sposobach montażu, kształtach i głębokościach, 1- i 2-komorowe w technologii Tectonite posiada na wyłączność marka Franke. Najlepiej oceniane zlewy Franke Tectonite® znajdziesz tutaj

PORADA EKSPERTA

Przed zakupem sprawdź, czy zlew posiada automatyczny korek. Ta wygodna funkcja umożliwia zamykanie oraz otwieranie zaworu odpływowego bez wkładania ręki do wnętrza komory. Sprawdza się, gdy zlew jest wypełniony wodą lub brudnymi naczyniami.

Jak pielęgnować zlewozmywak Tectonite?

Zlewozmywak Tectonite® jednokomorowy z ociekaczemNależy go czyścić tak, jak każdy inny model zlewu a podstawą jest systematyczność. Bez tego nawet najbardziej intensywne czyszczenie nie przyniesie pożądanych efektów. Jak często o niego dbać?

Producent zaleca codzienne mycie zlewu Tectonite najlepiej miękką szmatką z użyciem delikatnego detergentu, a na końcu wytarcie go do sucha – to najlepszy sposób na uniknięcie zacieków. Częstotliwość sprzątania powinna jednak zależeć głównie od stopnia zabrudzenia oraz ilości naszego czasu przeznaczonego na porządki w domu.

Z danych wynika, że po około 30 użyciach (po ok. 2 tygodniach) należy zlewozmywakowi zapewnić intensywne szorowanie.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść