Data publikacji: 

Zlewozmywaki granitowe – zalety i wady

Wybierasz zlewozmywak do kuchni i zastanawiasz się, który będzie najlepszy? W tym artykule opowiemy wszystko, co powinieneś wiedzieć o produktach wykonanych z granitu. Poznaj zalety i wady zlewozmywaków granitowych.


Kuchnia ze zlewozmywakiem wykonanym z granitu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym się charakteryzują zlewozmywaki granitowe,

- jakie zalety posiadają zlewozmywaki granitowe,

- jakie wady mają zlewozmywaki z granitu.

Zlewozmywak granitowy – możliwości

Pięknie prezentują się w każdej kuchni – klasycznej, nowoczesnej, z meblami drewnianymi lub wykończonych z kolorowych okładzin. Granit to szlachetny kamień, dostępny w różnych barwach, ma niepodważalne walory estetyczne i, co ważne, jest również wyjątkowo wytrzymały. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób się na niego decyduje.

Idealnie odnajduje się w każdym pomieszczeniu kuchennym, ale najpiękniej wygląda we wnętrzu industrialnym, gdzie dominują naturalne materiały: drewno, kamień, szkło, metal.

Przeczytaj więcej o zlewozmywakach granitowych w dalszej części artykułu.

Kuchnia urządzona w białych kolorach

Zalety zlewozmywaków granitowych – charakterystyka

Jeśli jesteś estetą i podczas urządzania wnętrz szczególną uwagę zwracasz przede wszystkim na wygląd poszczególnych elementów wyposażenia, wszechstronna oferta zlewozmywaków granitowych pozwoli Ci dobrać taki, który na pewno Ci się spodoba. Możesz dobrać zlewozmywak biały, beżowy, czarny czy też w odcieniach szarości, a jeśli preferujesz odważniejsze rozwiązania, to możesz sięgnąć także po produkt zabarwiony na czerwono, zielono czy niebiesko.

Wystarczy dobrać do tego nowoczesną baterię kuchenną, by stworzyć ciekawy i praktyczny zestaw.

W pięknie wykończonym wnętrzu milej spędza się czas, ale oprócz estetyki warto zwrócić również uwagę na trwałość dobieranych produktów. Zlewozmywak granitowy jest tutaj zdecydowanie jedną z najlepszych propozycji. Granitowe elementy wyposażenia są najtrwalsze z dostępnych na rynku. Taki zlewozmywak trudno uszkodzić mechanicznie, wysoką temperaturą i środkiem czystości. To z pewnością produkt na lata.

Czy liczy się dla Ciebie porządek w kuchni? Właściwości granitu zaskoczą Cię pozytywnie także w tym aspekcie. Wystarczy codziennie przemywać zlewozmywak ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Dobrze jest też wytrzeć taki zlewozmywak do sucha, by nie powstawały na nim zacieki.

UWAGA

Lepiej unikać preparatów, które mogą tworzyć zarysowania na powierzchni, ponieważ mogą uszkodzić powłokę zlewozmywaka. Lepiej zastąpić je mleczkiem z drobnym granulatem i bez dodatków wybielaczy czy substancji żrących.


Wady granitowych zlewów – charakterystyka

Opinie na temat zlewozmywaków granitowych są zróżnicowane. Minusem tych produktów jest z pewnością cena, ponieważ ta jest jedną z najwyższych w przypadku zlewozmywaków. Za dość dużą ceną stoi jednak jakość dostępnych produktów – trudno odnaleźć inny mocniejszy kompozyt.

Przestronna kuchnia z białymi meblami

Montując zlewozmywak granitowy, trzeba liczyć się z niedogodnościami związanymi z jego ciężarem. Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania konieczne jest dodatkowe wzmocnienie szafki, w której będzie zamontowany zlewozmywak.

Podczas korzystania ze zlewozmywaków granitowych koniecznie trzeba uważać na wszelkie substancje barwiące. Kawa, herbata czy soki owocowo-warzywne mogą odbarwić dno lub ścianki produktu.

Wybierając zlewozmywak granitowy zwracaj uwagę na to jak został przygotowany. Niektóre z nich powstają z cząsteczek kwarcu, które mogą mieć nieregularne krawędzie. Tak otrzymuje się dość chropowatą powierzchnię, której utrzymanie w czystości nie jest już tak proste. Użytkownicy zwracają również uwagę na często powstające nieestetyczne osady z wapnia, które powodują, że zlewozmywak wygląda na zmatowiony. Takie osady można usunąć wodą z octem.

Więcej o wyborze zlewozmywaków możesz przeczytać w innym z naszych artykułów.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść