Zegarek z GPS dla dziecka. Wodoszczelny, z funkcją dzwonienia czy z funkcją SOS?

Zegarek GPS dla dziecka to urządzenie, które ułatwi zlokalizowanie malucha i pozwoli na szybkie nawiązanie połączenia telefonicznego. Smartwatche przeznaczone są do noszenia na ręku i mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcje. Do najciekawszych należą: przycisk SOS, krokomierz oraz wybieranie głosowe. Zegarki z GPS dla dzieci powinny być intuicyjne w obsłudze, kolorowe i wygodne w noszeniu.

zegarek z GPS na ręku dziecka

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co wyróżnia zegarki z GPS dla dzieci
  2. jak kupić zegarek GPS dla dziecka
  3. jakie dodatkowe funkcjonalności mogą mieć smartwatche GPS dla dzieci

Czym powinien wyróżniać się zegarek GPS dla dziecka?

zegarek z GPS na czarnym tle

Inteligentny zegarek z GPS i telefonem dla dziecka, czyli inaczej mówiąc, smartwatch, to urządzenie, które ma wbudowane liczne użyteczne funkcje. Jego najważniejszą cechą jest nadajnik GPS. Pozwala on na szybką lokalizację dziecka i nadzorowanie tego, gdzie się ono znajduje. Smartwatch dla dziecka, np. Garett Kids5, ma najczęściej alarm, który pełni funkcję budzika. Dzięki niemu dziecko nie zaśpi na zajęcia szkolne. Sygnał dźwiękowy sprawdzi się też jako przypominajka o ważnych wydarzeniach. Niemal każdy model inteligentnego zegarka dla dziecka ma wśród swoich funkcji także organizer i kalendarz. Tym, co wyróżnia smartwatche na tle klasycznych zegarków, jest możliwość wykonywania połączeń. Urządzenie pozwala nam być w stałym kontakcie z dzieckiem, z kolei noszenie na ręku zmniejsza ryzyko zagubienia i upuszczenia, jakie towarzyszy posiadaniu telefonu komórkowego.

CZY WIESZ, ŻE...

Zegarek z lokalizatorem GPS dla dzieci może mieć funkcję geosiatki. Umożliwia ona ustawienie obszaru, w którym dziecko nie powinno się znaleźć. Jeżeli użytkownik smartwatcha przekroczy granicę wskazanego terenu, rodzic otrzyma na swój telefon odpowiednie powiadomienie.

Zegarek z GPS dla dziecka – wskazówki przed zakupem

dziewczynka pokazuje chłopcu zegarek z GPS

Dla dziecka najlepiej sprawdzi się smartwatch wodoszczelny, np. Garett Kids Time. Wodoodporna obudowa pozwala na używanie sprzętu bez względu na pogodę. Nie ma też obaw o to, że jeśli dziecko w trakcie zabawy nad jeziorem zawilgoci urządzenie, ulegnie ono zniszczeniu. Wybierając zegarek GPS, warto mieć też na uwadze jego wygląd. Powinien po prostu podobać się dziecku, aby każdego dnia chętnie go nosiło. Wśród zegarków znajdziemy np. różowy model Forever Kids Care Me KW-400, niebieski Forever KW-300 i czarno-biały z motywem graffiti Motus Watchy Monster & Cosmos. Konstrukcja zegarka może też decydować o komforcie użytkowania. Smartwatch ze zbyt dużym wyświetlaczem będzie nieporęczny i może uwierać w nadgarstek. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór mniejszego i bardziej kompaktowego modelu. Istotną cechą jest także pojemność baterii. To decydująca kwestia, od której zależy to, jak długo urządzenie będzie pracować na pełnym naładowaniu akumulatora. W sprzedaży znajdziemy smartwatche, które mogą działać od kilkunastu godzin do nawet kilku dni.

Pierwszy zegarek dla dziecka z GPS – jakie może mieć dodatkowe funkcje?

Smartwatch dla dziecka ma nie tylko funkcję dzwonienia i usługę GPS. Producenci inteligentnych zegarków konkurują pomiędzy sobą, stale tworząc coraz to nowsze udogodnienia. Znajdziemy już zegarki, które mogą mierzyć czas i jakość snu lub mają wbudowaną książkę adresową. Wygodną opcją jest wybór modelu z funkcją SOS, umożliwiającą szybkie poinformowanie o niebezpiecznej sytuacji. Przykładem takiego smartwatcha jest Garett Kids Smile. Po naciśnięciu przycisku awaryjnego zegarek błyskawicznie łączy dziecko z numerem kontaktowym rodziców (zapisanym wcześniej w pamięci urządzenia). Wybór zegarka z pomiarem dystansu, stoperem i licznikiem kroków to dobry prezent dla malucha, który jest miłośnikiem aktywności fizycznej. Codzienne korzystanie ze smartwatcha ułatwi usługa powiadomień o przychodzących wiadomościach, połączeniach i wydarzeniach. W trakcie zabawy lub podczas jazdy rowerem dzieci mają zajęte ręce, wtedy przydatną opcją będzie wybieranie głosowe lub zestaw głośnomówiący. Dostępne w sprzedaży smartwatche dla dzieci mogą być też wyposażone w system łączności bezprzewodowej Bluetooth, kompas i wysokościomierz. Ciekawym wariantem są zegarki, które mają aparat i fotoalbum – można w nim obejrzeć zrobione wcześniej zdjęcia. Do dyspozycji maluchów jest też zwykle latarka LED oraz opcja nagrywania krótkich wiadomości głosowych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść