Data publikacji: 

Wieża z Wi-Fi – dlaczego warto wybrać taki sprzęt do słuchania muzyki?

Szukasz sprzętu audio, który połączy możliwości wysokiej kasy zestawu Hi-Fi i wygodę bezprzewodowego głośnika? Dobrym wyborem może być wieża z Wi-Fi, dzięki której będziesz mógł odtwarzać muzykę z serwisów streamingowych, radia internetowego lub plików udostępnionych w sieci lokalnej. Sprawdź, jakie zalety ma takie rozwiązanie!

Wieża Hi-Fi – zbliżenie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- skąd możesz odtwarzać muzykę na wieży Hi-Fi z modułem Wi-Fi,

- czym wyróżnia się jakość muzyki odtwarzanej za pośrednictwem sieci,

- jak można zdalnie sterować miniwieżą z Wi-Fi.

Wieża z Wi-Fi – jakie ma możliwości?

Wieża Hi-Fi w nowoczesnym salonieWieże Hi-Fi wyposażone w moduł sieci bezprzewodowej to wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym możesz odtwarzać muzykę z wielu nowoczesnych źródeł. Najlepsze modele znajdziesz w sklepie RTV Euro AGD – sprawdź w tej kategorii. Choć wśród miłośników czystego dźwięku klasyczne nośniki, takie jak płyty CD czy winylowe, nie straciły na wartości, większość osób wybiera internetowe rozwiązania. Jeśli i Ty najchętniej słuchasz muzyki z serwisów streamingowych takich jak Spotify czy YouTube, zakup wieży z Wi-Fi będzie najlepszym pomysłem.
Miniwieża z Wi-Fi pozwala na odtwarzanie muzyki z:
  • serwisów strumieniujących,
  • radia internetowego,
  • smartfona lub tabletu,
  • komputera PC albo laptopa,
  • serwera NAS.

Oprócz funkcji internetowych sprzęt wciąż pozostaje wieżą Hi-Fi, co oznacza, że możesz za jego pomocą odtwarzać muzykę z tradycyjnego nośnika, takiego jak płyta CD, pendrive czy zwykłe radio.

Streaming przez Wi-Fi a inne nośniki – czym się różni dźwięk?

Wieża z Wi-Fi Denon CEOL N9 Zastanawiasz się, czym w praktyce różni się wieża z Wi-Fi od innych urządzeń stereo? Powinieneś pamiętać, że poszczególne nośniki oferują różną jakość dźwięku. Nie każdy jest też jednakowo wygodny w korzystaniu.
Odtwarzając muzykę z oryginalnych albumów na płytach CD, możesz liczyć na najlepsze wrażenia. Dźwięk będzie wtedy na wysokim poziomie. Jednak nawet jeśli Twoja kolekcja płyt ma imponujące rozmiary, zawsze będzie ograniczona – dlatego sięganie po muzykę do zasobów internetowych jest już standardem.
W sieci muzykę możesz kupić w formacie cyfrowym, a następnie słuchać jej z telefonu czy odtwarzacza. Jak jednak przesłać pliki mp3 do swojej wieży Hi-Fi? Częstym rozwiązaniem jest zgranie ich na pendrive i podłączenie go do portu USB w sprzęcie audio. Chociaż jest to dość wygodne, musisz wiedzieć, że dźwięk przesyłany w ten sposób traci na jakości.
Jeśli więc zależy Ci na dostępie do różnorodnej muzyki bez ograniczeń i z perfekcyjnym dźwiękiem, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór serwisu streamingowego oferującego odtwarzanie w bezstratnej jakości oraz wieży Hi-Fi z dostępem do Internetu, np. Denon CEOL N9.
Chcesz wiedzieć więcej na temat jakości dźwięku? Przejdź do artykułu Hi-Res Audio – co to takiego.

WSKAZÓWKA

Lubisz słuchać radia, a może po prostu chcesz, by w tle brzmiała muzyka Twojego ulubionego gatunku? Wieża z radiem internetowym to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Oferuje dużo więcej stacji niż tradycyjne, z wieloma różnymi rodzajami muzyki z całego świata.

Miniwieża z Wi-Fi – jak możesz nią sterować?

Atutem wieży z Wi-Fi jest także możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie. Dzięki temu szybko i wygodnie odtworzysz utwory udostępnione w sieci lokalnej albo z ulubionego serwisu z muzyką. Ciekawą funkcją jest też możliwość zastosowania technologii multiroom audio, na przykład wybierając system MusicCast, jaki obsługuje m.in. wieża Hi-Fi Yamaha MusicCast MCR-N670D Grand PianoCraft. Sprzęt możesz podłączyć do jednej sieci ze wszystkimi urządzeniami audio w swoim domu i wygodnie sterować muzyką w każdym pomieszczeniu.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść