Data publikacji: 

Szybkie i komfortowe sprzątanie domu – przegląd pomocnych akcesoriów

Szukasz sposobów na skrócenie czasu sprzątania domu i ułatwienie sobie wykonywania tego zadania? Zobacz, jaki sprzęt sprzątający sprawdzi się najlepiej. Przeczytaj o odkurzaczu automatycznym i myjce do okien. Poznaj charakterystykę mopa parowego i sprawdź zalety mopa ze spryskiwaczem. Przejrzyj sprzęt sprzątający dostępny w sklepach Euro i zwiększ swój codzienny komfort.

Sprzątanie mieszkania

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak szybko odkurzać podłogi odkurzaczem automatycznym,

- jakie akcesoria do odkurzacza klasycznego wybrać,

- co wybrać: mop parowy czy mop ze spryskiwaczem,

- jak działa parownica,

- jaka myjka do okien jest najlepsza.

Odkurzacz automatyczny – sposób na szybkie odkurzanie podłóg

Wykorzystywanie odkurzacza automatycznego do czyszczenia podłóg to gwarancja oszczędności czasu i energii poświęcanej na porządki. Ten nowoczesny, inteligentny sprzęt sprzątający można zaprogramować na konkretne dni i godziny, by uruchamiał się i rozpoczynał odkurzanie. Możesz być wówczas w domu, by sprawować nad nim pieczę, ale nie musisz. Jeżeli chcesz, możesz wrócić z pracy „na gotowe”.

Wśród odkurzaczy automatycznych dostępnych w sklepach Euro znajdziesz modele z różnych przedziałów cenowych. Poniżej zaprezentowaliśmy po jednym urządzeniu odpowiadającym innemu budżetowi:

 • iRobot Roomba 616 to model, na którego zakup przeznaczysz nieco ponad 1000 zł. Umożliwia pracowanie przez 60 minut. Jest antykolizyjny, więc nie będzie obijał się o meble – nie zniszczy ich ani nie uszkodzi się sam. Unika krawędzi, przeszkód i uskoków podłoża. Automatycznie wykrywa kurz i bardziej zabrudzonym miejscom poświęca więcej czasu. Nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg.
odkurzacz automatyczny Roomba iRobot 616
 • iRobot Roomba 896 kosztuje więcej, bo ponad 2000 zł. Możesz sterować nim za pomocą smartfona albo tabletu. Ma programator na 7 dni tygodnia, dzięki czemu bez trudu zaplanujesz pracę na te dni i godziny, kiedy nie ma Cię w domu. Odkurzacz automatyczny wykorzystuje czujniki optyczne i akustyczne do wykrywania najbardziej zabrudzonych miejsc w domu. Samodzielnie znajduje drogę i sprząta całe pomieszczenie, nawet jeśli ma nietypowy kształt lub wymiary.
odkurzacz automatyczny Roomba iRobot 896
 • iRobot Roomba 980 to wydatek rzędu ponad 3000 zł. Umożliwia sprzątanie nawet przez 120 minut, więc jest idealny do większego mieszkania lub domu. Dzięki funkcji wirtualnych ścian możesz zaprogramować iRobota tak, żeby nigdy nie opuszczał danego pokoju czy strefy, nawet jeśli zostawisz otwarte drzwi. W przypadku wyczerpania mocy odkurzacz automatyczny wróci do bazy, podładuje się i rozpocznie pracę od miejsca, w którym skończył. Poradzi sobie nawet z bardzo brudnymi podłogami.
odkurzacz automatyczny Roomba iRobot 980

Przeczytaj więcej na temat odkurzacza automatycznego iRobot.

Worek do odkurzacza, filtr, końcówka – akcesoria

Nie musisz kupować odkurzacza automatycznego, by sprzątać szybko, wygodnie i z doskonałym efektem. Osiągniesz to również dzięki połączeniu wydajnego sprzętu sprzątającego z właściwymi akcesoriami.

Zwróć uwagę m.in. na rodzaje worków do odkurzacza:

porównanie worków do odkurzacza

Do szybszego i wygodniejszego sprzątania mogą Ci się przydać także filtry do odkurzacza. W naszym asortymencie znajdziesz:

PORADA EKSPERTA

Filtr do odkurzacza jest istotnym elementem, ponieważ chroni silnik przed zanieczyszczeniami oraz filtruje powietrze, które wydostaje się z urządzenia. Model wylotowy zapobiega dodatkowo nieprzyjemnym zapachom. Może być albo jednorazowy, albo wielorazowy (inaczej: zmywalny). Z kolei filtry do odkurzacza dedykowane konkretnym modelom przybierają zróżnicowane kształty: cylindryczny, separatora, siatki.

Na jakość sprzątania wpływa także końcówka do odkurzacza. Na szybsze porządkowanie pozwoli Ci turboszczotka. Wybierz właściwą, jeśli masz w domu zwierzęta gubiące sierść. Obejrzyj wszystkie akcesoria do sprzętu sprzątającego i znajdź dopasowane do Twojego modelu odkurzacza.

końcówka do odkurzacza do dywanów

Sprawdź też, jak wybrać najlepszy odkurzacza dla alergika.

Mop parowy i mop ze spryskiwaczem – porównanie

Mop parowy podbija serca coraz większej liczby osób. Nic dziwnego, w końcu sprzątanie nim jest błyskawiczne, łatwe i dokładne. Nie wymaga wiele siły, nie powoduje konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na środki chemiczne. Kiedy korzystasz z mopa parowego, wystarcza Ci sama woda. Podgrzana do wysokiej temperatury i wypuszczona w kierunku podłogi pozostawia ją nie tylko czystą, ale i higieniczną – skutecznie wybija zarazki, bakterie, drobnoustroje. Przekonaj się, jaki model wybrać: przewodowy czy bezprzewodowy.

Dostępne w sklepach Euro mopy parowe odznaczają się różnymi funkcjonalnościami. Przyjrzyjmy się kilku z nich:

 • wskaźnik gotowości pary, zastosowany np. w modelu Morphy Richards 9 w 1 720020, sprawia, że nie zaczniesz pracy zbyt szybko. Nie narazisz się też na ryzyko niedoczyszczenia fragmentów powierzchni,
 • ergonomiczna dysza parowa, dostępna m.in. w mopie parowym Black&Decker FSM1605-QS, zapewnia wygodę sprzątania osobom, które nie mogą się schylać. Jednocześnie samoistnie dostosowuje się do powierzchni i dokładnie ją oczyszcza,
 • nakładka parowa na rękę, charakteryzująca model Black&Decker FSMH1351SM-QS, umożliwia doczyszczenia trudno dostępnych miejsc oraz wysoko położonych powierzchni ręcznie. Jest połączona ze zbiornikiem parowym,
 • wskaźnik temperatury daje pełną kontrolę nad urządzeniem i dostosowywanie mocy do rodzaju podłóg: innej dla kafelków, innej dla paneli. Znajdziesz go np. w mopie parowym Dirt Devil Aqua Clean DD302-0,
 • końcówka do okien przemienia urządzenia takie jak Ariete Steam Mop 4164 10w1 w wielofunkcyjny sprzęt sprzątający, który nadaje się nie tylko do mycia podłóg, ale także oczyszczania mebli i zestawu wypoczynkowego, dywanów i wykładzin, okien, luster.
mop parowy do kafli

Jeśli przygotowałeś mniejszy budżet, zamiast mopa parowego możesz wybrać mop ze spryskiwaczem. To tradycyjne urządzenie, do którego domontowano zbiorniczek na środek do mycia. W modelu Lamart LT8027 Spray Mop ma on aż 600 ml. Takim mopem umyjesz podłogi, ale także okna lub przeszklone drzwi. Nie służy do podłączania do gniazdka, więc nie jesteś ograniczony kablem ani koniecznością pozostawania w pobliżu źródła energii.

Jak działa parownica?

Parownica działa jak mop parowy, jednak może przybierać postać klasycznego odkurzacza. Jej praca polega na doprowadzeniu wody do wrzenia, a następnie wyrzuceniu pary wodnej pod dużym ciśnieniem w kierunku mytej powierzchni. Ciśnienie owo sprawia, że brud zostaje usunięty. Długa dysza sprawdza się przy myciu podłogi lub okien, ręczna zaś umożliwia oczyszczanie mniejszych powierzchni: luster, kabin prysznicowych, okapów, kuchenek.

parowa myjka do okien i detali

Wśród parownic dostępnych w naszym sklepie popularnością cieszą się modele:

 • Karcher SC 2 EasyFix – urządzenie ma litrowy zbiornik na wodę, dzięki czemu nie musisz przerywać pracy, by go napełniać. Umożliwia podłączenie zarówno dyszy klasycznej, podłogowej, jak i ręcznej,
 • Karcher SC 3 EasyFix Premium – odznacza się większą mocą, bo sięgającą aż 1900 W. Oznacza to, że poradzi sobie z większymi i zapieczonymi zabrudzeniami. Znajdująca się w komplecie dysza Power dociera do szczelin, kątów i narożników. W zestawie otrzymujesz także nakładkę do dywanów i odkamieniacz.

PORADA EKSPERTA

Wybierając parownicę, zwróć uwagę na czas gotowości do pracy. Im krótszy, tym szybciej będziesz mógł rozpocząć sprzątanie. W odniesieniu do wyżej zaprezentowanych modeli czas wynosi kolejno: 6,5 minuty oraz 0,5 minuty. Jak widzisz, różnica jest spora.

Najlepsza myjka do okien – szybkie mycie okien

Mycie okien to uciążliwe zajęcie, zwłaszcza w lecie, gdy zaczyna się okres pylenia roślin, wzbijania się kurzu z suchej ziemi, remontowania mieszkań przez sąsiadów oraz latania owadów. Na przezroczystych szybkach zabrudzenia widać bardzo szybko i wyraźnie.

Aby szybko uporać się zanieczyszczeniami i oglądać świat zza czystego szkła, warto wykorzystywać myjkę do okien. Te drobne urządzenia elektryczne są poręczne, proste w obsłudze i znacząco skracają oraz ułatwiają sprzątanie.

mop parowy wykorzystywany do mycia okien

W sklepach Euro znajdziesz takie myjki do okien, jak:

 • Karcher WV 2 Premium Home Line 1.633-410.0 – urządzenie to pozwala na pracę przez 25 minut. Ponieważ ma ssawkę o szerokości 280 mm, umyjesz nim większe okna i przeszklone ściany. W zestawie znajdziesz spryskiwacz z padem z mikrofibry, co ułatwia rozpylenie i rozprowadzenie środka do czyszczenia,
 • Karcher WV 5 Premium 1.633-455.0dzięki temu modelowi możesz myć okna nawet przez 35 minut. Nadaje się do mycia powierzchni o powierzchni do 105 m2. Mniejsza ssawka dołączona do kompletu pomoże Ci doczyścić detale.

Poznaj opinie naszych klientów, by wybrać najlepszą myjkę do okien.

Skompletuj sprzęt sprzątający, który ułatwi Ci wykonywanie codziennych czynności. Zdecyduj się na odkurzacz automatyczny, który wykona pracę za Ciebie lub mop parowy, idealny dla alergików i osób cierpiących na inne choroby układu oddechowego. Obejrzyj wszystkie urządzenia na stronie www.euro.com.pl i zamów do domu online.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść