Statyw do kamery GoPro – wybieramy najlepszy model

Kamery GoPro to świetne urządzenia, które możemy zabrać ze sobą wszędzie – na plażę, wycieczkę górską, a nawet na skok na bungee. Te niewielkie rejestratory obrazu i dźwięku to świetne gadżety, które aktywne osoby chętnie biorą w podróż. Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów dodatkowych, które z pewnością zwiększą komfort użytkowania. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych jest statyw, który zapewnia stabilność obrazu, również w ekstremalnych warunkach.

Kamera GoPro na trójnogim statywie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. w jakich sytuacjach przydaje się statyw do GoPro
  2. na jakie parametry statywów do kamer GoPro warto zwrócić uwagę podczas zakupu
  3. jakie modele statywów do kamer GoPro są najlepsze

W jakich sytuacjach przydaje się statyw do GoPro?

Kamera GoPro ze statywem leżąca na drewnianym biurku

Kamery GoPro to rejestratory, które cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród wyczynowców. Wybierają je też amatorzy, którzy udają się na spokojne przejażdżki rowerowe po parku czy urlop nad morzem. Te niewielkie urządzenia zapewniają wysoką jakość nagrań oraz są niezwykle odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Jest to także sprzęt chętnie modyfikowany przez użytkowników. Wielu producentów tworzy akcesoria dodatkowe do GoPro, które mają zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania kamery. Wśród akcesoriów znajdziemy statywy, które są najczęstszym wyborem osób korzystających z GoPro. Dlaczego statyw na kamerę GoPro jest ważny?

Przede wszystkim to bardzo uniwersalne akcesorium. Dzięki niemu nasze ujęcia będą nieporuszone i nagrane w odpowiedniej pozycji. Co ciekawe, możemy wyróżnić dwa rodzaje statywów – ręczne oraz trójnogie. Te pierwsze swoim wyglądem przypominają selfie stick. Trzymamy je w dłoni. Używanie statywu ręcznego pozwala nam na ciągłe nagrywanie ujęć bez szumów czy potrząśnięć, które moglibyśmy uzyskać podczas trzymania kamery w dłoni. Statywy oparte na trzech nóżkach to najlepszy wybór dla osób, które nagrywają otaczającą je przyrodę. Tego typu akcesorium jest lekkie i niewielkie, dzięki czemu zmieści się w plecaku. Wystarczy rozłożyć gadżet i ustawić go na ziemi, aby uzyskać symetryczne i równe ujęcia.

Na jakie parametry statywów do kamer GoPro zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując statyw do kamery GoPro, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj statywu. Na rynku możemy znaleźć klasyczne statywy, oparte na trzech nóżkach, oraz takie, które będziemy trzymać w ręku. Są także modele oferujące 2 w 1 – akcesoria, które są statywami, ale po schowaniu nóżek możemy używać ich jako uchwytu ręcznego. Wybór rodzaju statywu jest w dużej mierze oparty o nasze wymagania oraz preferencje. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy wykorzystywać naszą kamerę GoPro.

Kolejnym ważnym parametrem jest kompatybilność z modelem kamery, którą posiadamy. W serii GoPro znajdziemy wiele różnych modeli rejestratorów. Dlatego nie wszystkie uchwyty czy statywy mogą współpracować z naszym modelem. Przed zakupem pożądanego akcesorium sprawdźmy, czy dany produkt jest kompatybilny z naszą kamerą GoPro. Na koniec należy wspomnieć o wymiarach statywu, czyli parametrze równie istotnym jak te wcześniej wymienione. Na rynku dostępne są modele o różnej wysokości lub długości maksymalnej i minimalnej. Wybierając statyw, powinniśmy więc przyjrzeć się wielkości oraz możliwościom gadżetu – zwłaszcza jeżeli chodzi o rozkładanie i maksymalną długość uchwytu. W niektórych sytuacjach krótsze uchwyty ręczne będą dużo wygodniejsze, np. podczas surfowania czy jazdy na rowerze. Dłuższe zaś to świetny wybór dla osób, które chętnie wybierają się na wyprawy górskie i chcą uchwycić piękne widoki.

Wybieramy najlepsze modele statywów do kamer GoPro

Kamera GoPro na statywie na tle lasu

Przyglądając się wcześniej wspomnianym parametrom, możemy stwierdzić, że wybór odpowiedniego statywu do kamery GoPro nie powinien stanowić dla nas problemu. W RTV EURO AGD znajdziemy wiele modeli akcesoriów do GoPro, które z pewnością przydadzą się nawet podczas najtrudniejszych wypraw.

Mówiąc o najlepszych modelach gadżetów do kamer GoPro, warto wspomnieć o uchwytach ręcznych. Pierwszym urządzeniem, które polecamy, jest Manfrotto Off Road S z mocowaniem Go Pro. To model o wysokości maksymalnej 58 cm oraz minimalnej 30 cm. Wykonany został z niezwykle lekkiego materiału – specjalnej żywicy i włókna szklanego. Dzięki temu akcesorium to jest bardzo poręczne, wytrzymałe i sztywne. Posiada system teleskopowy, pozwalający rozsunąć kolejne rury i zwiększyć długość naszego uchwytu. Bezpieczeństwo zapewnia wbudowany pasek na nadgarstek, dzięki któremu nie zgubimy statywu razem z kamerą. Jest to gadżet kompatybilny z kamerami GoPro o mocowaniu gwintowym ¼’’. Na rynku znajdziemy także drugą wersję tego uchwytu – Manfrotto Off Road M z mocowaniem Go Pro, który różni się maksymalną wysokością (88 cm). Pozostając w temacie uchwytów ręcznych, polecamy zwrócić uwagę na akcesorium GoPro El Grande. Jest to specjalny, dedykowany statyw ręczny, o wysokości maksymalnej 97 cm oraz minimalnej 38 cm. Ten model posiada wysięgnik teleskopowy, obrotową podstawę ze śrubą skrzydełkową oraz smycz na nadgarstek.

Warto również zainteresować się modelami statywów, które oferują funkcję 2 w 1 – są jednocześnie statywami, ale też uchwytami ręcznymi. Godny uwagi jest tutaj model GoPro Shorty. To najmniejszy wysięgnik teleskopowy ze wszystkich tutaj prezentowanych. Posiada możliwość rozłożenia trzech nóżek, dzięki czemu uchwyt staje się mini statywem. Jego niewielkie wymiary pozwalają na schowanie go w każdej kieszeni. Jest to świetny wybór dla osób potrzebujących gadżetu wielofunkcyjnego, który nie zajmie wiele miejsca w torbie. W dodatku jest on kompatybilny ze wszystkimi kamerami GoPro. Ostatnim już w tym zestawieniu gadżetem jest GoPro 3-Way – najbardziej zaawansowane akcesorium ze wszystkich wspomnianych wcześniej modeli. To uniwersalne urządzenie pozwala na używanie go jako uchwytu ręcznego, przedłużki lub statywu. Całość możemy składać w dwóch punktach, co zapewnia uzyskanie różnych punktów widzenia.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść