Data publikacji: 

Ranking tabletów dla seniora – TOP 10

Wybór tabletu dla osoby starszej powinien być starannie przemyślany. Takie urządzenie nie musi posiadać wszystkich najnowszych technologii, z których Twój dziadek czy babcia nawet nie potrafiliby skorzystać, ale jego parametry muszą być na tyle dobre, aby dało się na nim zainstalować potrzebne programy czy też proste gry. Tablet dla seniora musi być też sporych rozmiarów – ułatwi to czytanie osobom o słabszym wzroku, a także podniesie komfort obsługi dotykowego ekranu. Poznaj nasz ranking tabletów dla seniora już teraz!

Tablet to świetna rozrywka dla seniorów

LISTING PRODUKTÓW

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560

Samsung Galaxy Tab E 9.6 3G SM-T561

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE LTE SM-T819

Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAM

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713

Lenovo Yoga Tablet 3 10" (X50L) LTE - 2GB RAM

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 LTE SM-T825

Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTE

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 Wi-Fi SM-T820

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560Pierwszym modelem w rankingu tabletów dla seniorów jest Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560. Posiada on duży, 9,6-calowy wyświetlacz, na którym można wygodnie powiększyć tekst, tak aby swobodnie mogła go czytać osoba ze słabym wzrokiem. Dodatkowo tak duży ekran pozwala na wygodniejsze sterowanie funkcjami. Jest też idealny do czytania e-booków, surfowania po internecie, a także grania w proste gry logiczne i oglądania filmów. Przednia kamerka 2,0 Mpix umożliwia osobom starszym komunikację z innymi członkami rodziny poprzez Skype’a czy inne komunikatory, a tylni aparat 5,0 Mpix umożliwia uwiecznianie ważnych dla nich chwil. Tablet Samsung posiada małą pamięć wbudowaną, wynoszącą zaledwie 8 GB, lecz z powodzeniem można ją rozszerzyć nawet do 128 GB za pomocą karty pamięci – wówczas na tablecie można swobodnie przechowywać zdjęcia lub filmy. W przypadku tego tabletu plusem okazuje się być również dość szeroka ramka – gwarantuje pewny chwyt i minimalizuje ryzyko przypadkowego uruchamiania lub wyłączania funkcji urządzenia.

PARAMETRY

Pojemność: 8 GB

Pamięć RAM: 1,5 GB

Przekątna ekranu: 9,6 cala

Aparat przedni: 2,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 5000 mAh

PLUSY

+ duży wyświetlacz

+ możliwość rozszerzenia pamięci

+ szeroka ramka

+ korzystny stosunek ceny do jakości

MINUSY

− mała pamięć wewnętrzna

− brak modemu LTE

OCENA PRODUKTU: 7/10

Samsung Galaxy Tab E 9.6 3G SM-T561

Samsung Galaxy Tab E 9.6 3G SM-T561Samsung Galaxy Tab E 9.6 3G SM-T561 jest modelem zbliżonym do poprzednika pod kątem podzespołów, jednak posiada wbudowany modem 3G. Oznacza to, że do urządzenia można włożyć kartę SIM i korzystać z niego jak z telefonu. Dodatkowo daje to możliwość korzystania z internetu danej sieci komórkowej, co z pewnością będzie przydatne osobom starszym, które nie mają domowej sieci internetowej. Tablet dla seniora Samsung posiada duży wyświetlacz 9,6 cali, a jego obudowa jest antypoślizgowa, co znacząco ułatwia jego używanie. Ciekawą opcją może być pobranie aplikacji Samsung Smart Tutor, dzięki której można się połączyć z konsultantem i dać mu zdalny dostęp do urządzenia – będzie on w stanie usunąć usterkę w tablecie lub odpowiednio go skonfigurować. Taka pomoc okaże się nieoceniona dla osób starszych, które często nie są na bieżąco z technicznymi nowinkami. Czytnik kart pamięci obsługuje karty microSD, SDHC, SDXC do 128 GB, więc można łatwo zwiększyć funkcjonalność tabletu.

PARAMETRY

Pojemność: 8 GB

Pamięć RAM: 1,5 GB

Przekątna ekranu: 9,6 cala

Aparat przedni: 2,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 5000 mAh

PLUSY

+ antypoślizgowa obudowa

+ modem 3G

+ Samsung Smart Tutor

+ wejście na kartę pamięci

+ korzystny stosunek ceny do jakości

MINUSY

− mała pamięć wewnętrzna

− dość mała pojemność akumulatora

OCENA PRODUKTU: 8/10

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813W rankingu tabletów dla seniorów nie mogło zabraknąć również Samsunga Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813. Ten model zachwyca przede wszystkimi parametrami, dzięki którym praca urządzenia jest płynna i szybka, nawet przy uruchamianiu kilku aplikacji jednocześnie – gwarantuje to m.in. 3 GB RAM. Będzie więc idealny dla tych, którzy nieco lepiej czują się w wirtualnym świecie i potrafią korzystać z możliwości tabletów w bardziej zaawansowany sposób. Dodatkowo pamięć wewnętrzna tego tabletu Samsung wynosi aż 32 GB, aczkolwiek można ją jeszcze rozszerzyć kartą pamięci. Z tego modelu będą również zadowoleni seniorzy, którym tablet potrzebny jest przede wszystkim do łatwej komunikacji z bliskimi i znajomymi. Przedni, 8-megapikselowy aparat zapewni ostry obraz podczas rozmów wideo, a tylnym, 21-megapikselowym można robić zdjęcia i filmiki i wysyłać je do swoich kontaktów. Warto również zwrócić uwagę na pojemność akumulatora – 5870 mAh zapewni dość długą pracę tabletu na jednym naładowaniu.

PARAMETRY

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Przekątna ekranu: 9,7 cala

Aparat przedni: 8,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 5870 mAh

PLUSY

+ dobra bateria

+ dobre aparaty – przedni i tylny

+ duży wyświetlacz

+ płynne działanie

+ duża pamięć wbudowana

MINUSY

− brak modemu

− dość wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 9/10

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE LTE SM-T819

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE LTE SM-T819Obecność modemu LTE w tablecie Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE LTE SM-T819 daje seniorom większe możliwości. Przede wszystkim nie muszą już oni posiadać internetu w domu, aby móc surfować po sieci – wystarczy, że włożą do urządzenia kartę SIM i będą mogli korzystać z internetu telefonii komórkowej. Dobre podzespoły zapewniają szybką pracę tabletu, a pamięć 32 GB jest wystarczająca przy podstawowym korzystaniu z najważniejszych aplikacji – jeśli do urządzenia dołączysz kartę pamięci, świetnie sprawdzi się też do przechowywania innych danych. Przedni aparat 2,1 Mpix pozwoli na połączenia wideo, choć jakość przesyłanego obrazu może pozostawić sporo do życzenia. Natomiast tylnym aparatem 8 Mpix można robić ostre i ładne zdjęcia. Ten tablet dla seniora Samsung jest lekki, posiada dobrą baterię i duży wyświetlacz. Oferuje zatem wszystkie najważniejsze funkcje dla starszych osób. Warto zaznaczyć, że posiada on także moduł GPS, można więc z niego korzystać jak z nawigacji po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania.

PARAMETRY

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Przekątna ekranu: 9,7 cala

Aparat przedni: 2,1 Mpix

Pojemność akumulatora: 5870 mAh

PLUSY

+ dobra bateria

+ modem LTE

+ moduł GPS

+ wejście na kartę pamięci

+ niska waga

MINUSY

− dość słaby aparat przedni

− dość wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAM

Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAMOgromną zaletą tabletu dla seniorów Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAM jest jego długi czas pracy na jednym naładowaniu – może działać bez przerwy nawet 20 godzin przy odpowiednich ustawieniach! Na komfort jego użytkowania wpływają natomiast 2 czynniki – szeroka ramka wokół ekranu oraz specjalna podstawka, dzięki której można postawić lub zawiesić tablet w dowolnym miejscu. Osoby starsze z pewnością docenią także funkcję AnyPen, która pozwala na sterowanie tabletem bez specjalnego rysika – wystarczy, że weźmiesz do ręki klucz, łyżeczkę czy długopis, a będziesz mógł używać tabletu w jeszcze wygodniejszy sposób. Jest to o tyle istotne, że w porównaniu z innymi tabletami z rankingu ten model ma dość niewielki, 8-calowy wyświetlacz i obsługiwanie go palcami mogłoby być mało komfortowe dla seniorów. W tablecie Lenovo zastosowano tylko jeden 8-megapikselowy aparat – jest on jednak obrotowy, więc z powodzeniem może służyć zarówno jako kamerka tylna, jak i przednia.

PARAMETRY

Pojemność: 16 GB

Pamięć RAM: 2 GB

Przekątna ekranu: 8 cala

Aparat przedni: 8,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 6200 mAh

PLUSY

+ bardzo długi czas pracy na jednym naładowaniu

+ obrotowa kamerka

+ wygodna podstawka

+ szeroka ramka

+ AnyPen

MINUSY

− brak modemu

− mały wyświetlacz

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713 to kolejny model o mniejszym, 8-calowym wyświetlaczu, który jednak wyróżnia się szeregiem innych zalet. Mniejsze wymiary urządzenia oznaczają łatwiejsze przenoszenie, czyli większą mobilność – będzie to zatem sprzęt idealny dla aktywnych seniorów. Warto także zwrócić uwagę na 32 GB pamięci wbudowanej oraz 3 GB pamięci RAM. Dzięki temu tablet Samsung nie zacina się, działa płynnie i z optymalną szybkością. Intuicyjny system Android będzie łatwy w obsłudze nawet dla osób starszych, szczególnie jeśli spotkali się z nim wcześniej w smartfonach. Dwa aparaty – tylny i przedni – umożliwiają komunikację wideo i przesyłanie samodzielnie wykonanych zdjęć oraz filmów. Dzięki temu modelowi senior może się także łączyć z telewizorem poprzez Wi-Fi lub Bluetooth i oglądać filmy lub zdjęcia na dużym ekranie. Minusem jest jednak brak modemu LTE lub 3G, a także dość mała pojemność baterii.

PARAMETRY

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Przekątna ekranu: 8 cala

Aparat przedni: 2,1 Mpix

Pojemność akumulatora: 4000 mAh

PLUSY

+ duża pamięć wewnętrzna

+ szybkie i płynne działanie

+ duża mobilność

+ łączność Wi-Fi i Bluetooth

MINUSY

− brak modemu

− dość słaba bateria

− mały wyświetlacz

OCENA PRODUKTU: 7/10

Lenovo Yoga Tablet 3 10" (X50L) LTE - 2GB RAM

Lenovo Yoga Tablet 3 10 (X50L) LTE - 2GB RAMLenovo Yoga Tablet 3 10" (X50L) LTE - 2GB RAM na jednym naładowaniu jest w stanie działać nawet do 18 godzin dzięki akumulatorowi o imponującej pojemności 8400 mAh – to bardzo dobry wynik jak na tablet o dużym, 10-calowym wyświetlaczu. Z tego względu urządzenie to wydaje się być idealne dla seniorów. Szczególnie jeśli dodamy do tego szeroką ramkę wokół ekranu, wygodną podstawkę typową dla tabletów z serii Yoga, a także obecność modemu LTE. Tablet dla seniorów Lenovo posiada nieco gorsze parametry od wcześniej wspominanych modeli Samsunga – znajdziesz tu 16 GB pamięci wbudowanej oraz 2 GB RAM, co jest jednak zupełnie wystarczające dla podstawowych afunkcji i aplikacji urządzenia. Obracająca się kamerka gwarantuje doskonałą jakość nagrań i zdjęć zarówno podczas uwieczniania ważnych momentów, jak i rozmów wideo. Funkcja AnyPen to ukłon w stronę starszych osób, pozwalający na jeszcze wygodniejsze wykonywanie zapisków, notatek i ogólnego korzystania z tabletu.

PARAMETRY

Pojemność: 16 GB

Pamięć RAM: 2 GB

Przekątna ekranu: 10 cali

Aparat przedni: 8,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 8400 mAh

PLUSY

+ duży wyświetlacz

+ modem LTE

+ wygodna podstawka

+ długi czas pracy na jednym naładowaniu

+ funkcja Anypen

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 LTE SM-T825

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 LTE SM-T825W rankingu tabletów dla seniorów nie mogło zabraknąć także modelu Samsung Galaxy Tab S3 9.7 LTE SM-T825. Posiada on wszystkie funkcje przydatne starszym osobom – od dużego wyświetlacza, przez dobre podzespoły, aż po wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Obecny jest w nim także moduł LTE, a do zestawu dołączony został rysik do jeszcze wygodniejszej obsługi. Bateria o pojemności 6000 mAh oferuje 12 godzin pracy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dla osób przechowujących dużą ilość danych na tablecie cenna okaże się informacja, że tablet Samsung posiada nie tylko 32 GB pamięci wbudowanej, ale i wejście na kartę pamięci, która może ją rozszerzyć nawet o 256 GB! Ponadto użytkownicy Samsunga Galaxy 3 mają darmowy dostęp do 15 GB pamięci w przestrzeni Samsung Cloud. Do tego tabletu dla seniorów możesz dokupić także dedykowaną klawiaturę, co z pewnością ucieszy dziadków i babcie, które preferują standardowy sposób pisania.

PARAMETRY

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 4 GB

Przekątna ekranu: 9,7 cala

Aparat przedni: 5,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 6000 mAh

PLUSY

+ moduł LTE

+ długi czas pracy na jednym naładowaniu

+ duża pamięć wewnętrzna i możliwość rozbudowy

+ dołączony do zestawu rysik

+ możliwość doboru klawiatury

MINUSY

− wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTE

Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTELenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTE to kolejny świetny tablet, który przypadnie do gustu starszym osobom. Biorąc pod uwagę oferowane przez niego możliwości wyróżnia się dość niską ceną. Gwarantuje maksymalnie szybką i płynną pracę, sporo miejsca na przechowywanie danych z możliwością jego rozbudowy za pomocą karty pamięci, a także modem LTE, dzięki któremu można łatwo łączyć się z internetem. Tablet dla seniorów Lenovo zachwyci przede wszystkim miłośników kina – wyposażony w 4 głośniki JBL i duży, 10-calowy wyświetlacz zagwarantuje doskonałe wrażenia audiowizualne. Oglądając filmy, senior nie musi przejmować się, że tablet Lenovo szybko się rozładuje – posiada potężną baterię 9300 mAh, której czas działania szacowany jest na ok. 18 godzin. Warto również wspomnieć, że tablet posiada stopień ochrony IP52 zabezpieczający przed pyłem oraz padającymi kroplami wody.

PARAMETRY

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Przekątna ekranu: 10,1 cala

Aparat przedni: 5,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 9300 mAh

PLUSY

+ korzystny stosunek ceny do jakości

+ modem LTE

+ świetna bateria

+ wbudowane głośniki JBL

+ stopień ochrony IP52

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 Wi-Fi SM-T820

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 Wi-Fi SM-T820Ranking tabletów dla seniorów zamyka Samsung Galaxy Tab S3 9.7 Wi-Fi SM-T820 – duży, niemal 10-calowy ekran i dołączony do urządzenia rysik sprawiają, że jest to sprzęt bardzo wygodny w obsłudze. Co więcej, wyróżnia go także doskonała odporność na uszkodzenia mechaniczne, a więc będzie dobrze znosił przypadkowe uderzenia i upadki z niewielkiej wysokości. W tablecie ukryty został szkicownik, co z pewnością ucieszy dziadków i babcie z zacięciem artystycznym, a dobrej jakości przedni aparat 5 Mpix umożliwi komfortową komunikację wideo z bliskimi osobami. Tablet posiada akumulator o pojemności 6000 mAh i doskonałą pamięć RAM 4 GB. Możesz więc długo korzystać z urządzenia na jednym naładowaniu, ciesząc się szybką i płynną pracą gier czy aplikacji. Jednymi minusami tabletu dla seniorów Samsung jest brak modemu LTE oraz dość wysoka cena. Mimo to warto wziąć ten model pod uwagę ze względu na świetne podzespoły.

PARAMETRY

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 4 GB

Przekątna ekranu: 9,7 cala

Aparat przedni: 5,0 Mpix

Pojemność akumulatora: 6000 mAh

PLUSY

+ 4 GB RAM

+ dołączony do zestawu rysik

+ duży wyświetlacz

+ dobra bateria

+ wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne

MINUSY

− brak modemu

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Szukając idealnego tabletu dla seniorów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę i intuicyjność jego obsługi. Jeśli dziadek lub babcia są bardziej zaawansowani technicznie, wówczas warto pomyśleć o tym, aby podzespoły urządzenia były odpowiednio dopasowane do ich potrzeb. Zwróć także uwagę na pojemność baterii oraz przednią kamerę, dzięki której starsze osoby będą mogły używać tabletu do kontaktu z rodziną i przyjaciółmi.

Jeśli jednak szukasz wydajnego tabletu o świetnych podzespołach dla siebie, przeczytaj również artykuł: iPad Pro 2018 – 5 powodów, dla których warto go kupić w 2019 roku

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść