Ranking pralek do 2000 zł – TOP 10

Planujesz zakup pierwszej pralki? Chcesz wymienić starą? A może robisz rozeznanie wśród nowoczesnych modeli? Sprawdź ranking pralek, w którym zaprezentowaliśmy aż dziesięć funkcjonalnych urządzeń ułatwiających wykonywanie prania oraz maksymalnie ograniczających Twój wkład, i zobacz jaką pralkę do 2000zł warto wybrać. Zobacz TOP 10 pralek, których cena nie przekracza dwóch tysięcy!

ranking pralek do 2000 zł

LISTING PRODUKTÓW

Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Indesit IWSC 51052 C ECO PL

Amica AWB510L

Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL

Bosch WLG2426KPL Serie 4 VarioPerfect

Bosch WAB24264PL Serie 2 VarioPerfect

Samsung WF60F4EFW2W

Electrolux EWT1266ESW

Bosch WAB20264PL Serie 2 VarioPerfect

Electrolux EWS11064SDU

Pojemna pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfectRanking pralek otwiera model energooszczędny w wysokim stopniu, bo klasy A+++. Pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect to nowoczesne urządzenie, w którym parametrów nie musisz dobierać samodzielnie. Wystarczy wybrać odpowiedni program prania, a pralka sama ustali, jaka temperatura, prędkość wirowania oraz czas będą odpowiednie. Wśród gotowych programów znajdziesz m.in. bawełnę, delikatny, jeans, koszule, sport bądź wełnę. Na szczególną uwagę zasługuje program AntyAlergia przeznaczony dla dzieci i osób o wrażliwej skórze. Warto też wspomnieć, że pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect ma szereg dodatkowych funkcji. TimePerfect umożliwia przyśpieszenie programu do 65%, a EcoPerfect zredukowanie zużycia energii nawet o 50%. Pralka korzysta z tradycyjnego sygnału dźwiękowego informującego o końcu pracy, jak i sygnału powiadamiającego o przedozowaniu środka piorącego. Dzięki kontroli piany model Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect rozpozna zbyt dużą ilość piany, a wówczas uruchomi dodatkowe płukanie.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 44,6 x 59,8 x 84,8 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min

Pojemność: 6,5 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ korzystny stosunek ceny do jakości

+ bardzo energooszczędna pralka

+ przydatne funkcje dodatkowe: pranie antyalergiczne, pranie wstępne, VarioPerfect

+ opcja łatwego prasowania „mniej zagnieceń”

+ dużo programów prania, m.in. antyalergiczny, bawełna, delikatny

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Ergonomiczna pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL

Pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PLPralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL to urządzenie o nieco niższej klasie energetycznej, wciąż jednak przyczyniające się do niskich opłat za prąd. Ponieważ samodzielnie dobiera ilość wody do wielkości załadunku, możesz też liczyć na unormowane opłaty za wodę – unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek. Funkcja skrócenia czasu przyda Ci się np. wtedy, gdy będziesz chciał wyprać odzież szybko, ale bez utraty jakości prania. Z kolei podczas prania ubrań dziecięcych lub garderoby alergików wykorzystasz opcję dodatkowego płukania. Szereg gotowych programów dostępnych w pralce Indesit IWSC 51052 C ECO PL umożliwia wybieranie gotowych parametrów do prania bawełny, firanek, jedwabiu, wełny, syntetyków, a nawet butów. Jesteś sportowcem lub na treningi chodzą Twoje dzieci? Program „sport” upora się z bardziej zabrudzonymi i przepoconymi rzeczami.
Obejrzyj wszystkie pralki do 2000 zł dostępne w sklepach Euro.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 42 x 59,5 x 85 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min

Pojemność: 5 kg

Klasa energetyczna: A++

PLUSY

+ możliwość uruchomienia prania wstępnego

+ automatyczny dobór wody do wielkości załadunku

+ opisowy panel sterowania

+ możliwość skrócenia czasu prania

+ opcja prania intensywnego (odplamiania)

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 9/10

Tania pralka Amica AWB510L

Pralka Amica AWB510LW rankingu pralek do 2000 zł pojawił się też model o atrakcyjnie niskiej cenie. Pralka Amica AWB510L to urządzenie o wszystkich podstawowych funkcjach, których możesz poszukiwać w pralce. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniu singla lub pary, jak i małej rodziny. Wśród gotowych programów do prania znajdziesz przeznaczone m.in. do bawełny, delikatnych tkanin, eco, firanek, syntetyków, wełny – każdy z nich ma już odpowiednio dobrane parametry. Pranie ręczne wykorzystasz do wyczyszczenia ubrań, które wymagają szczególnej uwagi. Pralka Amica AWB510L została wyposażona także w kilka funkcji dodatkowych. Dzięki Aqua Ball zużyjesz detergent do końca. Auto Sensor automatycznie dobierze odpowiednią ilość potrzebnej wody i energii, więc korzystając z modelu Amica AWB510L, nie przepłacisz. Zwróć też uwagę na korzystne równomierne rozłożenie wsadu – przed cyklem wirowania bęben wykona delikatne ruchy w lewo bądź prawo, aż do osiągnięcia równomiernego rozłożenia prania.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 41,6 x 59,7 x 84,5 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min

Pojemność: 5 kg

Klasa energetyczna: A+

PLUSY

+ regulacja prędkości wirowania z programem

+ ilość wody dobierana jest do wielkości załadunku automatycznie

+ funkcja Aqua Ball do 100% wykorzystywania detergentu

+ równomierne rozłożenie ładunku w bębnie zapobiega przerwaniu prania

+ Auto Sensor automatycznie dobiera właściwą ilość potrzebnej wody i energii – oszczędzasz na rachunkach

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 9/10

Pralka ergonomiczna Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL

Pralka Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PLPralka Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PLto klasyczny model ładowany od przodu i świetnie spisujący się w łazienkach średnich oraz dużych. Pozwala na większy załadunek, bo pomieści aż 6 kg prania. Została wyposażone w innowacyjny program oszczędzania wody o nazwie Water Balance Plus. Uruchomienie go umożliwia zaoszczędzenie nawet do 50% energii oraz do 70% wody, jednocześnie przyspieszając cykl prania o 35%. Ale to nie jedyne zalety pralki Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL! Urządzenie jest nowoczesne i zarazem atrakcyjne cenowo – na zakup mogą sobie pozwolić także osoby, które dysponują mniejszym budżetem. Nadaje się do łazienki w bloku, bo ma elektroniczne zabezpieczenie, dzięki któremu nie zalejesz sąsiadów. Mechanizm pralki z wyprzedzeniem wykryje awarię i wypompuje wodę, nie dopuszczając do wycieku. W czasie prania zaś nie otworzysz drzwi – to dodatkowa ochrona, która przydaje się, gdy w domu są małe dzieci ciekawe świata.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 53,5 x 60 x 85 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min

Pojemność: 6 kg

Klasa energetyczna: A++

PLUSY

+ wyświetlacz elektroniczny LCD

+ zabezpieczenie przed zalaniem

+ blokada drzwi w trakcie prania

+ atrakcyjna cena

+ energooszczędna pralka

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Pralka energooszczędna Bosch WLG2426KPL Serie 4 VarioPerfect

Pralka Bosch WLG2426KPL Serie 4 VarioPerfect
Zależy Ci na ekologii, a jednocześnie chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i wodę? Rozważ zakup pralki Bosch WLG2426KPL Serie 4 VarioPerfect. To nowoczesne urządzenie jest łatwe w obsłudze, ma wygodny panel z wyświetlaczem LED oraz odznacza się automatycznym doborem ilości wody do wielkości załadunku – nigdy nie pobiera jej więcej, niż potrzeba do wykonania prania. Ma rozszerzoną funkcjonalność. W pralce Bosch WLG2426KPL Serie 4 VarioPerfect znajdziesz np. automatykę wagową, która do wagi prania dobierze czas pracy. Dodatkowe płukanie przyda Ci się, by pozbyć się proszku z ubrań dziecięcych oraz osób cierpiących na alergię. Tu także przysłuży się automatyczna kontrola piany. Wybierz pralkę Bosch WLG2426KPL Serie 4 VarioPerfect i korzystaj z funkcji występujących w tej serii pralek marki Bosch: ActiveWater, EcoPerfect, TimePerfect, VarioPerfect.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 40 x 60 x 85 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min

Pojemność: 5 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ nowoczesne funkcje występujące w serii pralek VarioPerfect

+ ilość wody i czas prania automatycznie dobierane do wielkości załadunku

+ programy prania dla dzieci i alergików

+ oszczędność energii i wody

+ szybkie programy prania, np. 15 i 30 minut

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pojemna pralka Bosch WAB24264PL Serie 2 VarioPerfect

 Pralka Bosch WAB24264PL Serie 2 VarioPerfectKolejna w rankingu pralek jest wersja Bosch WAB24264PL Serie 2 VarioPerfect. Odznacza się wysoką klasą energetyczną: A+++, więc przy umiarkowanym korzystaniu nie grożą Ci wysokie rachunki za prąd. Ma wszystkie dodatkowe funkcje spotykane i omawiane już w poprzednich modelach VarioPerfect – użytkownicy bardzo je cenią, stąd tyle urządzeń z serii zaprojektowanej przez markę Bosch znalazło się w rankingu pralek. Warto też zwrócić uwagę na opcje prania antyalergicznego oraz wstępnego – są doskonałe, jeśli któryś z domowników ma tendencję do łatwego uczulania się bądź w mieszkaniu są małe dzieci. Pralka Bosch WAB24264PL Serie 2 VarioPerfect jest ładowana od przodu, więc wygodna w obsłudze. Wybierając jeden z wielu gotowych programów prania, unikniesz ustawiania parametrów ręcznie. Kiedy będziesz wychodził z domu, skorzystasz z prania krótkiego, np. trwającego kwadrans.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 56 x 60 x 85 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min

Pojemność: 6 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ nowoczesna automatyka wagowa dla oszczędzenia opłat za rachunki

+ funkcjonalne gotowe programy, m.in. antyalergiczny, dessous, jeans, szybkie

+ tradycyjny sygnał dźwiękowy końca pracy

+ informacja o przedozowaniu środka piorącego

+ wyświetlacz i programator w formie elektronicznej

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralka Samsung WF60F4EFW2W z aplikacją Smart Check

Pralka Samsung WF60F4EFW2WW rankingu pralek nie mogło zabraknąć modelu marki Samsung. Pralka Samsung WF60F4EFW2W to urządzenie wysokiej klasy energetycznej, które jednocześnie umożliwia załadunek dużej ilości prania (6 kg) i wirowanie z prędkością 1200 obr/min. Wykorzystuje automatykę prania Fuzzy Logic, by dobrać wszelkie parametry prania: poziom i pobór wody, temperaturę, obroty, obciążenie silnika. Pranie delikatnych tkanin w pralce Samsung WF60F4EFW2W jest bezpieczne, bo zastosowano w niej bęben Diamond. Składa się on z systemu wyprofilowanych otworów kształtem przypominających diamenty – stąd nazwa. Ich konstrukcja zapobiega uszkodzeniom i ochrania tkaniny przed zaciąganiem włókien. Warto też zwrócić uwagę na kompatybilną z pralką Samsung WF60F4EFW2W aplikację Smart Check. Wykorzystując smartfon, szybko i łatwo wykryjesz i usuniesz błędy w urządzeniu, unikając wzywania specjalisty.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 42,5 x 60 x 85 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min

Pojemność: 6 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ automatyka prania Fuzzy Logic

+ wyprofilowany bęben Diamond

+ Smart Check, czyli diagnostyka błędów za pomocą smartfona

+ Eco Bubble, czyli pranie bąbelkowe

+ funkcja pamięci, w której zapiszesz ulubione programy

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralka Electrolux EWT1266ESW z załadunkiem od góry

Pralka Electrolux EWT1266ESW
Pralka Electrolux EWT1266ESW to pierwszy w naszym rankingu pralek model ładowany od góry. Sprawdzi się już nie tylko w łazienkach o większej powierzchni, ale także w niewielkim pomieszczeniu w bloku. Pomimo odmiennego sposobu załadunku nie sprawia, że wypierzesz w niej mniej rzeczy podczas jednego cyklu. Wręcz przeciwnie – włożysz do niej aż 6 kg brudnego prania. Ma funkcję łatwego prasowania, dlatego rzeczy wyciągniesz z niej z minimalną ilością zagnieceń. Pralka Electrolux EWT1266ESW korzysta z automatyki prania Fuzzy Logic oraz automatyki wagowej. Urządzenie samo dobiera wszelkie parametry do rozmiaru załadunku, dzięki czemu Ty oszczędzasz na opłatach za prąd i wodę. Masz możliwość skrócenia czasu prania dzięki Time Managerowi. Jak cykl dobiegnie końca, usłyszysz sygnał dźwiękowy. Możesz rozwiesić pranie lub nastawić dodatkowe płukanie, by upewnić się, że domownicy ze skłonnościami do alergii nie dostaną uczulenia.
Obejrzyj inne modele pralek ładowanych od góry i mieszczących się w budżecie 2000 zł.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od góry

Wymiary: 60 x 40 x 89 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min

Pojemność: 6 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ wysoka klasa energetyczna sprzyja oszczędzaniu

+ automatyka prania Fuzzy Logic

+ automatyka wagowa

+ możliwość skrócenia czasu prania

+ certyfikat Woolmark

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralka Bosch WAB20264PL Serie 2 VarioPerfect

Pralka Bosch WAB20264PL Serie 2 VarioPerfectKolejna funkcjonalna pralka z serii VarioPerfect to Bosch WAB20264PL Serie 2 VarioPerfect. Z innymi urządzeniami z tej nowoczesnej kolekcji łączą ją funkcje takie jak ActiveWater, AntyAlergia, EcoPerfect, TimePerfect czy VarioPerfect. Wszystkie one sprawiają, że Twój udział w praniu jest znikomy – musisz wybrać odpowiedni program, a urządzenie samo dobierze parametry, zważy i rozłoży załadowane ubrania, dostosuje czas pracy, a po zakończeniu cyklu powiadomi Cię sygnałem dźwiękowym, że nadszedł czas na rozwieszenie ubrań. Pralka Bosch WAB20264PL Serie 2 VarioPerfect ma wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi – to korzystne, gdy mieszkasz w bloku lub masz łazienkę na piętrze i nie chcesz, by w razie awarii pomieszczenia znajdujące się niżej zostały zalane. W komplecie z pralką otrzymasz dopasowane do niej elementy: wąż dopływowy i wąż odpływowy. Szybko docenisz wymianę starego urządzenia na Bosch WAB20264PL Serie 2 VarioPerfect, bo pranie stanie się łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 55 x 59,8 x 84,8 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min

Pojemność: 6 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ pranie antyalergiczne i wstępne

+ dodatkowe funkcje VarioPerfect

+ samoistny pobór ilości wody do wielkości załadunku

+ wygodny wyświetlacz elektroniczny LED

+ informacja o przedozowaniu środka piorącego oraz kontrola piany

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Oszczędna pralka Electrolux EWS11064SDU

Pralka Electrolux EWS11064SDUNa koniec rankingu pralek model dla tych, którzy szukają oszczędności. Nowoczesna pralka Electrolux EWS11064SDU odznacza się klasą energetyczną A+++. Na tle klasycznych pralek wyróżnia się płynnym opóźnieniem startu pracy, automatycznym doborem wody do wielkości załadunku, skokową regulacją prędkości wirowania oraz funkcjonalnym wyświetlaczem LED. Ma szereg użytecznych funkcji, obecnych także w poprzednich modelach, m.in. automatykę prania Fuzzy Logic, skracanie czasu prania Time Manager czy równomierne rozłożenie ładunku w pralce. Electrolux EWS11064SDU zapewnia mniej zagnieceń, więc niektóre ubrania wyciągnięte z bębna nie będą wymagały prasowania. Zwróć też uwagę na mnogość gotowych programów, które automatycznie dobiorą parametry do rodzaju materiałów. Możesz wybrać opcje takie jak bawełna, bawełna – eko, firanki, jedwab czy koce. Do często i chętnie używanych należą odświeżanie, pranie ręczne oraz pranie wstępne.
Przeczytaj ciekawy poradnik: Jak ukryć pralkę w łazience? Sprawdź sprawdzone sposoby.

PARAMETRY

Sposób załadunku: od przodu

Wymiary: 37,7 x 59,5 x 85 cm

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min

Pojemność: 6 kg

Klasa energetyczna: A+++

PLUSY

+ wygodny sygnał dźwiękowy końca pracy

+ równomierne rozłożenie ładunku w bębnie zapobiega awariom pralki

+ skracanie czasu prania w Time Managerze

+ wykorzystasz dodatkowe płukanie np. przy odzieży dziecięcej

+ certyfikat Woolmark

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Jeśli przygotowałeś budżet wysokości 2000 zł, każdy z modeli ukazanych w naszym rankingu pralek spełni owo pierwsze kryterium: ceny. Zauważ jednak, że niektóre pozwolą Ci zaoszczędzić nawet połowę budżetu! Inne z kolei – te o klasie energetycznej A+++ i A++ – sprawią, że zaoszczędzisz w dłuższej perspektywie na poborze prądu i wody. Jeszcze raz obejrzyj wszystkie pralki i zastanów się, która z wymienionych TOP 10 odpowiada Twoim wymaganiom. Jeśli zaś chcesz mieć szerszy wybór, zobacz wszystkie pralki dostępne w naszym sklepie internetowym, gdzie z pewnością znajdziesz pralkę do 2000zł, która idealnie odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Wybraną zamów prosto do domu!
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść