Ranking pralek do 1000 zł – TOP10

Kiedyś kultowa była pralka Frania, z której wybierało się wygniecione pranie. Dzisiaj jej następczynie mają nie tylko funkcję mniej zagnieceń, dzięki której prasowanie jest mało czasochłonne, ale także mnóstwo innych udogodnień. Nawet wśród niskobudżetowych pralek znajdziesz wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym pranie staje się jeszcze prostsze. Zobacz, co potrafią urządzenia z rankingu dobrych pralek do 1000 zł – ich funkcje mogą Cię zaskoczyć.

W rankingu pralek znajdziesz urządzenia, które mają funkcje stworzone z myślą o ostrożnych rodzicach maluchów 

LISTING PRODUKTÓW

Indesit IWSC 51052 C ECO PL

Amica AWB510L

Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL

MPM 5614-PI-36

Indesit IWSC 61253 C ECO EU

Whirlpool AWE 4519/P

Indesit BTW A61053 W (PL)

Electrolux EWF1062EOW

Whirlpool FWL61252W EU

Electrolux EWT11064IHW

Pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL

Ekonomiczna pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL z klasą A++ to urządzenie dla małej rodziny i oszczędnych osóbZastanawiasz się, jaką pralkę do 1000zł najlepiej wybrać? Bestsellerowa pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL dzięki wysokiej klasie energetycznej A++ w ciągu jednego prania o maksymalnym załadunku 5 kg zużywa zaledwie 34 litry wody – najmniej w rankingu pralek wraz z pralką MPM. Pranie nawet mocno zabrudzonych tkanin jest skuteczne dzięki programowi odplamiania oraz wysokiej klasie prania A. Dzięki opisowemu panelowi sterowania ani starsze osoby nie mają problemu z obsługą pralki, ani nie trzeba zaglądać nieustannie do objaśnień symboli w instrukcji. Z łatwością można wybrać program przeznaczony do rodzaju tkanin (np. jedwabiu, jeansu czy bawełny) lub do prania butów, firanek czy delikatnej odzieży sportowej. Skokowe opóźnienie startu pracy pozwala na zaplanowanie włączenia prania w momencie, kiedy jesteś poza domem, aczkolwiek nie jest możliwy wybór konkretnej godziny. Za to płynnością charakteryzuje się regulacja prędkości wirowania – możesz wybrać dowolną liczbę w zakresie do 1000 obr./min. Pralka Indesit automatycznie dobiera ilość wody do załadunku, dzięki czemu nie trzeba maksymalnie wypełniać pralki. Dzięki możliwości zabudowy pod blatem ten model można umieścić w zabudowie kuchennej.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Zużycie wody: 34 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 5 kg

Poziom hałasu: 60 dB/76 dB

PLUSY

+ wysoka klasa energooszczędności

+ płynna regulacja prędkości wirowania

+ możliwość skrócenia czasu prania

+ blokada przedwczesnego otwarcia drzwi

+ automatyczny dobór wody do załadunku

MINUSY

− brak blokady rodzicielskiej

OCENA PRODUKTU: 9/10

Pralka Amica AWB510L

Ekologiczna pralka Amica AWB510L sprawdzi się u rodzin ze względu na funkcje dbające o bezpieczeństwo dzieciTechnologia Aqua Ball wyróżnia pralkę Amica AWB510L w rankingu pralek. Dzięki temu rozwiązaniu detergent, którego używasz do prania, zostaje wykorzystany w 100%. Ani proszek, ani płyn do płukania nie przedostaje się do pompy odpływowej lub węża, dzięki czemu korzystając z pralki Amica z zaworem kulkowym Aqua Ball, dbasz o środowisko. Pranie jest skuteczne dzięki tzw. praniu deszczowemu, do którego wykorzystywane są specjalne zbieraki w bębnie, odpowiadające za równomierne rozprowadzanie wody ze środkiem piorącym. Ponadto sensor dobiera automatycznie ilość wody do rodzaju i wagi załadunku. Przygotowanie do prania jest maksymalnie ułatwione dzięki przypisaniu do programów zarówno temperatury, jak i prędkości wirowania. Wystarczy nawet 30 minut, aby Twoja odzież została błyskawicznie wyprana. Precyzyjnych ustawień nie zmienią dzieci dzięki blokadzie Child Lock. Amica AWB510L to pralka rodzinna – zarówno ze względu na programy, jak i funkcje odpowiadające za bezpieczeństwo, np. ochronę przed wypływem piany.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Zużycie wody: 41 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 5 kg

Poziom hałasu: 58 dB/76 dB

PLUSY

+ wysoka klasa energooszczędności

+ funkcje zwiększające bezpieczeństwo dzieci

+ elektroniczny programator z systemem Navigator

+ ekologiczna technologia Aqua Ball dbająca o środowisko

+ automatyczny dobór wody do załadunku

MINUSY

− brak funkcji mniej zagnieceń

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Pralka Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL

W pralce Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL wypierzesz zarówno odzież membranową, jak i obuwie sportoweUnikalna technologia Water Balance Plus w pralce Indesit Eco Time IWD 61052 C ECO PL umożliwia zaoszczędzenie na rachunkach za prąd i wodę. W porównaniu do podobnych urządzeń ten model Indesit pozwala zaoszczędzić do 50% energii i do 70% wody. Producent wziął pod uwagę potrzeby aktywnych osób, umożliwiając im wypranie zarówno odzieży sportowej, jak i obuwia sportowego dzięki specjalnemu programowi. Jeśli masz małe dzieci z wrażliwą skórą, zainteresuje Cię program antyalergiczny, który eliminuje alergeny i dokładnie usuwa cząsteczki środków piorących. Duże rodzinne pranie? Oczywiście, Indesit Eco Time IWD 61052 mieści do 6 kg załadunku. Z drugiej strony – jednorazowo możesz wyprać nawet kilkanaście par skarpetek, bo pralka automatycznie dostosowuje pobór wody do załadunku. Dzięki ochronie przed zalaniem i blokadzie wcześniejszego otwarcia drzwi możesz mieć pewność, że w razie awarii nie uszkodzisz sufitu piętra niżej.  

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Zużycie wody: 38 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 60 dB/76 dB

PLUSY

+ wysoka klasa energetyczna

+ płynna regulacja prędkości wirowania

+ wyświetlacz elektroniczny LCD

+ program oszczędzania wody Water Balance Plus

+ wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem

MINUSY

− brak blokady rodzicielskiej

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Pralka Indesit IWSC 61253 C ECO EU

Ekonomiczna pralka Indesit IWSC 61253 C ECO sprawdzi się w małej kawalerceJeśli szukasz kompaktowej i oszczędnej pralki, która zajmie niewiele miejsca na niewielkim metrażu, a nawet zmieści się pod blatem kuchennym, pralka Indesit IWSC 61253 C ECO EU może się sprawdzić. Ponieważ ma kilka najczęściej używanych programów prania, będą z niej zadowolone osoby mieszkające w pojedynkę w małej kawalerce. Ten model Indesit pozwoli zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale także pieniądze dzięki wysokiej klasie energetycznej A+++ i programowi prania ECO. Pralka Indesit IWSC 61253 C ECO mieści do 6 kg załadunku, ale dzięki automatycznemu doborowi ilości wody do wagi załadunku możesz dzielić ubrania do wyprania – nawet buty – na mniejsze załadunki. Dla każdego programu możesz samodzielnie ustawić temperaturę i prędkość wirowania. Zapomnij o ręcznym praniu wełnianych swetrów i akcesoriów – delikatny program do prania wełny odpowiednio się nimi zajmie.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+++

Zużycie wody: 39 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 61 dB/76 dB

PLUSY

+ najwyższa klasa energetycznaenergooszczędności

+ mała głębokość sprawdzi się w wąskiej łazience lub kuchni

+ możliwość zabudowy pod blatem

+ delikatne programy do prania wełny, odzieży sportowej i butów

+ automatyczny dobór wody do załadunku

MINUSY

− głośna praca podczas wirowania

- brak funkcji mniej zagnieceń

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Pralka MPM 5614-PI-36

Bezpieczna dla ciekawskich dzieci pralka MPM 5614-PI-36 jest przeznaczona dla osób aktywnych, które chcą programować godziny pracy pralkiDzięki takim funkcjom jak dodatkowe płukanie i kontrola piany pralka MPM 5614-PI-36 rewelacyjnie spisuje się do prania ubrań alergików i osób z wrażliwą skórą. Cząsteczki środków piorących zostają dokładnie wypłukane. Ten nowy model MPM, którego nie mogło zabraknąć w rankingu pralek do 1000 zł, ma programy przeznaczone do prania nie tylko różnorodnych ubrań, ale także tkanin, np. delikatnych firanek i zasłon. Dzięki funkcji mniej zagnieceń nawet materiały bardzo podatne na zagniecenia prasuje się łatwiej i krócej. Możesz wykorzystać funkcję płynnego opóźnienia startu, aby program prania skończył się akurat w momencie, w którym wrócisz do domu. Dzięki temu od razu możesz rozwiesić pranie – unikasz jego gniecenia się w bębnie. Szybki program, który trwa zaledwie 30 minut, pozwoli Ci zrobić błyskawiczne pranie jeszcze przed wyjściem rano do pracy – zwłaszcza kiedy dzieci ubrudzą się podczas śniadania. Blokada rodzicielska w pralce MPM zapobiega zmianom parametrów programu przez malucha, który chce pobawić się pokrętłem. 

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+++

Zużycie wody: 34 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1400 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 58 dB/76 dB

PLUSY

+ najwyższa klasa energetyczna

+ aż 16 różnych programów prania różnorodnych tkanin

+ funkcja mniej zagnieceń i równomierne rozłożenie załadunku w bębnie

+ płynne opóźnienie czasu pracy

+ automatyczny dobór wody do załadunku

MINUSY

− brak możliwości dopasowania temperatury

OCENA PRODUKTU: 9/10

Pralka Whirlpool AWE 4519/P

Kompaktowa pralka Whirlpool AWE 4519/P jest ładowana od góry i kompaktowaWiele opinii naszych klientów poleca pralkę Whirlpool AWE 4519/P jako ekonomiczne i małe urządzenie, które działa bez zastrzeżeń. Ze względu na kompaktowe wymiary pralka Whirlpool sprawdzi się w małej łazience. Ponieważ jest ładowana od góry, nie można jej zabudować pod blatem, ale ten sposób załadunku sprawdzi się u osób narzekających na bóle stawów wskutek schylania się. Dzięki zabezpieczeniu przed zalaniem pralkę Whirlpool można zostawić w pustym mieszkaniu – bez strachu o zalanie piętra niżej. Mimo że ten model ma nieco większe zużycie wody w porównaniu do pralek zbliżonych cenowo, sprawdzi się u oszczędnej osoby zamieszkującej mały metraż. Przygotowanie ustawień przed praniem jest maksymalnie uproszczone ze względu na przypisanie temperatury i prędkości wirowania do programów. Podstawowe tryby pracy są wystarczające na co dzień – użytkownicy tego modelu Whirlpool przyznają, że dodatkowe programy byłyby dla nich zbędne.   

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Zużycie wody: 47 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 5 kg

Poziom hałasu: 59 dB/76 dB

PLUSY

+ wysoka klasa energooszczędności

+ wygodne ładowanie od góry

+ super szybki program prania

+ funkcja Clean+ dla skutecznego usuwania silnych zabrudzeń

+ automatyczny dobór wody do załadunku

MINUSY

− większe zużycie wody w porównaniu do pralek w tym segmencie cenowym

OCENA PRODUKTU: 8/10

Pralka Indesit BTW A61053 W

W rankingu pralek Indesit BTW A61053 W wyróżnia się ze względu na dostosowanie do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych i mających problemy z poruszaniem sięJeśli szukasz pralki idealnej dla osoby słabowidzącej lub niewidomej, właściwe urządzenie znajdziesz wśród pralek marki Indesit. Pralka Indesit BTW A61053 W ma nakładkę dla niewidomych, z której mogą korzystać także osoby z dużą wadą wzroku lub w długim okresie rekonwalescencji. Nakładka znajduje się w zestawie i należy ją nakleić na panel. Oznaczenia na brzegach pozwalają wybrać pożądane ustawienia. Osoby słabowidzące mogą mieć również problem z doborem właściwej ilości detergentu – pralka Indesit dzięki funkcji kontroli piany uruchamia dodatkowe płukanie, jeśli proszku lub płynu jest za dużo. Urządzenie jest ładowane od góry, dzięki czemu obsługa pralki jest łatwa dla użytkowników cierpiących na chroniczne bóle stawów. Kółka ułatwiają wysunięcie urządzenia z wnęki bez wysiłku, dzięki czemu można bezproblemowo wyczyścić trudno dostępne miejsca. Na wypranie maksymalnego 6-kilogramowego załadunku pralka zużyje 39 litrów wody, co jest bardzo dobrym wynikiem w tym segmencie cenowym. W jednym załadunku można umieścić ubrania wełniane i syntetyczne dzięki dopasowanemu do nich delikatnemu programowi.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+++

Zużycie wody: 39 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 60 dB/76 dB

PLUSY

+ najwyższa klasa energetyczna

+ dostosowana do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących

+ funkcja kontroli piany

+ funkcja pauzowania i wznowienia prania

+ technologia Turn&Wash pozwala prać jednocześnie tkaniny wełniane i syntetyczne

MINUSY

− po zakończonym programie bęben pralki należy ustawić ręcznie drzwiczkami do góry

- brak funkcji mniej zagnieceń

OCENA PRODUKTU: 9/10

Pralka Electrolux EWF1062EOW

Electrolux EWF1062EOW to pralka, której technologie rozwiązują najczęściej spotykane problemy użytkowników i maksymalnie automatyzują pranieKilka technologii wyróżnia pralkę Electrolux EWF1062EOW z rankingu pralek do 1000 zł. Funkcja Auto Sense dostosowuje ilość pobranej wody, zużycie prądu i czas prania do wielkości załadunku. Znakomicie uzupełnia ją technologia Fuzzy Logic, dzięki której system kontroluje temperaturę prania i liczbę obrotów bębna podczas wirowania. Mimo tej automatyki czas prania może zostać skrócony przez użytkownika, a program w trakcie – wielokrotnie pauzowany i wznawiany. Możesz także opóźnić start pralki, wybierając konkretną godzinę. Jeżeli do tej pory Twoim problemem było doczyszczenie dozownika na środki piorące, ta pralka Electrolux go rozwiąże dzięki technologii PowerJet. Do pobierania proszku czy płynu do prania wykorzystywany jest strumień wody pod wysokim ciśnieniem, który dociera w trudno dostępne miejsca, gdzie mogłyby utkwić resztki detergentów. Dodatkowe płukanie skutecznie usuwa cząsteczki proszku z tkanin, które dzięki funkcji mniej zagnieceń są łatwiejsze do wyprasowania lub wcale go nie wymagają. Pralka ma oddzielne programy do różnorodnych delikatnych materiałów, dzięki czemu będą wyglądały nienagannie po wielokrotnym praniu.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+++

Zużycie wody: 40 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 58 dB/76 dB

PLUSY

+ najwyższa klasa energetyczna

+ automatyczny dobór wody i długości prania do wagi załadunku

+ funkcja Fuzzy Logic kontroluje zużycie prądu, regulując temperaturę prania i liczbę obrotów podczas wirowania

+ technologia Power Jet automatycznie czyści dozownik środków piorących

+ zabezpieczenia przed zalaniem i przypadkowym otwarciem

MINUSY

− brak programu do prania butów

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralka Whirlpool FWL61252W EU

Pralka Whirlpool FWL61252W EU likwiduje problem z nieprzyjemnym zapachem wewnątrz bębna i pozwala na obniżenie temperatury prania nawet do 15°C.Wyróżniającą się technologią w nowoczesnej pralce Whirlpool FWL61252W EU jest Soft Move. Dzięki niej ruchy bębna są dostosowywane do rodzaju załadunku. Wybierając program dla tkanin delikatnych lub dla odzieży sportowej, możesz mieć pewność, że pralka Whirlpool zoptymalizuje ruchy bębna w trakcie prania tak, aby nie uszkodzić odzieży. Jeśli kiedyś zdarzyło Ci się pozostawić czyste pranie w bębnie pralki na kilka godzin, prawdopodobnie czuć było przykry zapach tkanin mimo płukania pachnącym płynem. W pralce Whirlpool tej sytuacji zapobiega funkcja Fresh Care +, dzięki której ubrania zachowują świeżość po zakończonym cyklu prania. Powstawanie przykrych zapachów wewnątrz pralki jest hamowane aż do 6 godzin po skończeniu programu. W tym czasie inteligentna pralka wprowadza do bębna strumienie pary wodnej. Ponadto dzięki zoptymalizowanym programom prania można obniżyć temperaturę nawet do 15°C z co najmniej 40°C.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Zużycie wody: 38 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 63 dB/76 dB

PLUSY

+ wysoka klasa energooszczędności

+ technologia Soft Move optymalizująca ruchy bębna podczas delikatnych programów

+ funkcja kontroli piany

+ oddzielne programy do np. kołder puchowych czy bawełny ekologicznej

+ funkcja Fresh Care + zapobiegająca powstawaniu przykrych zapachów wewnątrz pralki

MINUSY

− brak funkcji mniej zagnieceń

OCENA PRODUKTU: 10/10

Pralka Electrolux EWT11064IHW

Inteligentna pralka Electrolux EWT11064IHW dobierze idealny program prania za CiebiePralka Electrolux EWT11064IHW co prawda nie ma funkcji automatycznego czyszczenia dozownika, ale jej użytkownicy chwalą, że jest całkowicie wyjmowany i można go rozkładać na części. Dzięki temu ręczne czyszczenie tego elementu jest łatwiejsze. Pralka Electrolux ładowana od góry pozwala na wygodną obsługę zwłaszcza osobom starszym i chorym, które mają problemy ze schylaniem się. Dodatkowym plusem jest pozycjonowanie bębna drzwiczkami do góry – dzięki czemu od razu po otworzeniu drzwiczek można wyciągać tkaniny. Pralka pracuje cicho, zwiększając głośność jedynie podczas obrotów i wydając dźwięk po zakończeniu programu. Model maksymalnie automatyzuje pranie dzięki funkcjom Fuzy Logic i Auto Sens, które odpowiadają za regulowanie poboru wody, zużycia energii, temperatury czy prędkości obrotów bębna na minutę podczas wirowania. Czas prania może zostać skrócony dzięki funkcji Time Manager. Pralka Electrolux EWT11064IHW wypierze delikatnie i skutecznie zarówno kołdry puchowe, wełniane akcesoria, jak i jedwabne koszule oraz zasłony z koronkami.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Zużycie wody: 43 litry

Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr./min

Pojemność: 6 kg

Poziom hałasu: 57 dB/76 dB

PLUSY

+ wysoka klasa energooszczędności

+ funkcja Fuzzy Logic kontroluje zużycie prądu, regulując temperaturę prania i liczbę obrotów podczas wirowania

+ pozycjonowanie bębna do otwarcia

+ automatyczny dobór wody i długości prania do wagi załadunku

+ wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem

MINUSY

− brak blokady rodzicielskiej

- brak funkcji mniej zagnieceń

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

W rankingu pralek pojawiły się urządzenia ładowane od góry, dzięki którym nie trzeba się schylać do nisko położonego bębna. W tym poradniku przeczytasz, jakie zalety ma takie rozwiązanie. Jest stworzone nie tylko dla starszych osób, ale także dla lokatorów małych mieszkań. Niestety – tych modeli nie można ulokować pod kuchennym blatem. Ponadto pamiętaj, że ekonomiczne pranie zależy w głównej mierze od Ciebie. Poznaj 5 zasad ekonomicznego prania, aby jak najlepiej wykorzystywać możliwości pralki i oszczędzać na wydatkach. Ekonomiczna pralka ma klasę energetyczną na poziomie minimum A+, ale w rankingu tanich pralek do 1000 zł znalazły się też modele z najwyższą klasą A+++ i dodatkowymi funkcjami optymalizującymi zużycie wody, prądu, wysokość temperatury i prędkość obrotów bębna. Po co się zastanawiać nad długością cyklu prania, skoro inteligentna pralka może określić długość za Ciebie? Poradnik o wyborze cichej pralki pomoże Ci wybrać najcichsze urządzenie z rankingu tanich pralek i porównać głośność prania do znacznie krótszego wirowania. 
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść