Data publikacji: 

Ranking monitorów do pracy – TOP 10

Pracujesz przed komputerem? Posiadanie właściwego ekranu to jeden z czynników, który sprawi, że nie będziesz się szybko męczył, a zadania wykonasz ze świetnym rezultatem. Zobacz ranking monitorów do pracy, aby znaleźć model, który pozwoli Ci się piąć po szczeblach kariery zawodowej. Poznaj nasz TOP 10!

ranking monitorów

LISTING PRODUKTÓW

LG 24MP59G

Samsung C27F396FHU Curved

BenQ GL2250

BenQ GL2460HM

BenQ GL2250HM

Philips 246V5LHAB/00

AOC I2269VWM

Dell UltraSharp U2412M

BenQ GL2460

Dell UltraSharp U2515H

Monitor LG 24MP59G

Monitor LG 24MP59GMonitor LG 24MP59G to doskonałe urządzenie dla osób, które pracują ze szczegółami, a więc np. grafików komputerowych. Z uwagi na wysoką rozdzielczość – 1920 x 1080 pikseli – obraz jest czysty, nie występuje migotanie, jasność jest optymalna, a kolory prezentują się rewelacyjnie. Panel podświetlony w technologii LED jest przyjazny środowisku. W porównaniu z klasycznymi podświetleniem lampami CCFL zużywa mniej energii elektrycznej – monitor LG 24MP59G odznacza się klasą A. Korzystając z niego przez wiele godzin dziennie, nie przepłacisz na rachunkach. Ponadto nie zawiera rtęci, więc ma znikomy wpływ na środowisko naturalne. Matryca IPS (In-Plane Switching) zastosowana w monitorze LG 24MP59G zapewnia doskonały kontrast, lepsze odwzorowanie barw i większe kąty widzenia. Z kolei szerokoekranowy ekran panoramiczny cechujący się proporcjami 16:9 umożliwi Ci jednoczesne korzystanie z wielu aplikacji w pracy, w czasie wolnym zaś komfortowe oglądanie filmów, seriali i programów.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Przekątna ekranu: 23,8 cala

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: IPS

Czas reakcji matrycy: 1 ms

PLUSY

+ złącza: D-Sub (VGA), HDMI, DisplayPort

+ funkcja Screen Split

+ technologia Super+Resolution

+ regulacja pochylania w pionie

+ technologia Flicker Safe

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 10/10

Monitor Samsung C27F396FHU Curved

Monitor Samsung C27F396FHU CurvedEkran Samsung C27F396FHU Curved to z pewnością jeden z najbardziej efektownych modeli ukazanych w rankingu monitorów do pracy. Jak zdradza nazwa, wyróżnia się nowoczesnym zakrzywionym ekranem. To udogodnienie, dzięki któremu wrażenie zanurzenia w wyświetlanym obrazie zostaje spotęgowane. Zachwycisz się szeroką panoramą, jak również zapewnisz oczom komfort – nie zmęczą się nawet przy wielogodzinnej pracy przed monitorem. Kąt zakrzywiania w modelu Samsung C27F396FHU Curved opiera się na okręgu o promieniu 1800 mm. Wpływa on na zredukowanie odbijanego światła. Ponadto zapewnia rozległe pole widzenia, co przyda Ci się, gdy pracujesz z materiałami audio-wizualnymi. Podczas korzystania z monitora C27F396FHU Curved Twoje oczy zawsze będą się znajdowały w tej samej odległości od każdego punktu na ekranie.

Poznaj sprawdzone sposoby na czyszczenie ekranu monitora i telewizora.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Przekątna ekranu: 27 cali

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: VA

Czas reakcji matrycy: 4 ms

PLUSY

+ funkcja Magic Upscale

+ technologia Flicker-Free

+ tryb ECO

+ regulacja pochylania w pionie

+ tryb gra – do rozrywki po pracy

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 10/10

Monitor BenQ GL2250

Monitor BenQ GL2250Model przeznaczony i do pracy, i do rozrywki to monitor BenQ GL2250. Łączy najważniejsze funkcje ekranu, który możesz wykorzystać do wykonywania obowiązków zawodowych, z atrakcyjną ceną – jest urządzeniem na każdą kieszeń. Ulepszone algorytmy przetwarzania sygnału w ekranie Full HD pełni umożliwiają otrzymywanie obrazu w wyższej jakości. Nie doświadczysz migotania, a kolory i jasność zawsze będą zadowalające. Zastosowana w monitorze BenQ GL2250 technologia DVI (Digital Visual Interface) umożliwia podłączanie urządzeń przekazujących obraz. Ekran możesz postawić na biurku, ale także zawiesić na ścianie. Kąty widzenia to: 160 stopni w pionie oraz 170 stopni w poziomie. BenQ GL2250 pozwala jednak na regulację pochylania w pionie – dostosujesz go do swoich potrzeb.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: brak danych

Przekątna ekranu: 21,5 cala

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: TN

Czas reakcji matrycy: 5 ms

PLUSY

+ regulacja pochylania w pionie

+ możliwość montażu na ścianie

+ złącze D-Sub (VGA) oraz złącze DVI

+ 16,7 mln wyświetlanych kolorów

+ Full HD

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9/10

Monitor BenQ GL2460HM

Monitor BenQ GL2460HMDo wykonywania zadań służbowych potrzebny Ci monitor o wysokiej przekątnej ekranu i szybkim czasie reakcji matrycy? Zwróć uwagę na model BenQ GL2460HM. To wyjątkowe urządzenie w atrakcyjnej cenie, które ma wbudowane dwa głośniki – nie musisz zatem kupować ich oddzielnie, by podczas pracy słuchać muzyki bądź wygodniej wykonywać montaż materiałów audio-wizualnych. Monitor BenQ GL2460HM rewelacyjnie sprawdza się podczas pracy z rozbudowanym i podzielonym na wiele paneli oprogramowaniem. Przy pomocy przewodu HDMI podłączysz do niego urządzenia zewnętrzne przesyłające i cyfrowy obraz, i dźwięk w wysokiej jakości. Sprawdź, jak łatwo połączyć monitor BenQ GL2460HM z kamerą wideo, odtwarzaczem DVD, konsolą czy innym sprzętem. Korzystaj z trybu ECO, by zmniejszyć pobór prądu. Nie tylko zaoszczędzisz w ten sposób na rachunkach za prąd, ale również zadbasz o środowisko naturalne – ekran zredukuje emisję dwutlenku węgla.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Przekątna ekranu: 24 cale

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: TN

Czas reakcji matrycy: 2 ms

PLUSY

+ ma wbudowane głośniki

+ technologia Senseye 3

+ tryb ECO

+ regulacja pochylania w pionie

+ podświetlenie LED przyjazne środowisku

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Monitor BenQ GL2250HM

Monitor BenQ GL2250HMNieco mniejszy model ekranu marki przedstawionej wyżej to monitor BenQ GL2250HM – ma 21,5 cala przekątnej ekranu. Wciąż jednak odznacza się doskonałym czasem reakcji matrycy: 2 ms, a także pozwala na odtwarzanie dźwięku z wbudowanych w obudowę głośników stereofonicznych o wysokiej jakości. Dzięki nim uzyskasz realistyczny dźwięk stereo – przyda Ci się podczas pracy nad materiałami audio-wizualnymi, a po godzinach uatrakcyjni oglądanie filmów czy granie w gry. Wybierając monitor BenQ GL2250HM, unikniesz kupowania, podłączania i rozstawiania wokół niego dodatkowych zestawów grających. Zastosowana w tym modelu technologia Flicker-Free (Brak Migotania Podświetlonego Obrazu) zapewnia brak migotania podświetlonego obrazu, co oznacza, że Twoje oczy nie zmęczą się tak szybko jak przy monitorze bez tej technologii. Podczas pracy przed ekranem BenQ GL2250HM możesz wykorzystać złącze HDMI – do przesyłania obrazu i dźwięku, bądź też technologię DVI – do przekazywania samego obrazu.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Przekątna ekranu: 21,5 cala

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: TN

Czas reakcji matrycy: 2 ms

PLUSY

+ dwa głośniki stereofoniczne wbudowane w obudowę

+ brak migotania podświetlonego obrazu

+ możliwa regulacja pochylania w pionie

+ port HDMI do przesyłania obrazu i dźwięku

+ szybki czas reakcji matrycy

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Monitor Philips 246V5LHAB/00

Monitor Philips 246V5LHAB/00Chcesz mieć pełną kontrolę nad monitorem wykorzystywanym do pracy? Wybierając model Philips 246V5LHAB/00, otrzymujesz potężne narzędzie SmartControl Lite. Jest to intuicyjny panel pozwalający na dopasowanie wszystkich podstawowych parametrów monitora do Twoich potrzeb i oczekiwań. Za jego pomocą skorygujesz kolor i jasność, będziesz zarządzał multimediami oraz danymi użytkownika, skalibrujesz ekran. Nie musisz szukać odpowiednich przycisków na obudowie – wszystko to zrobisz za pomocą myszki. Monitor Philips 246V5LHAB/00 został wyposażony w dwa głośniki o rewelacyjnej jakości dźwięku, zatem kupując go, nie musisz już szukać dodatkowego zewnętrznego sprzętu grającego. Model odznacza się nowoczesnym podświetleniem LED – energooszczędnym i bez rtęci, czyli przyjaznym środowisku. Pozwala na oglądania obrazów w Full HD, co świetnie prezentuje się na 24-calowym ekranie. Dzięki Protowi HDMI odtworzysz na monitorze dowolne obrazy i dźwięki.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Przekątna ekranu: 24 cale

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: TFT

Czas reakcji matrycy: 5 ms

PLUSY

+ technologia SmartControl Lite

+ w zestawie kabel D-Sub (VGA) oraz kabel zasilający

+ wbudowane głośniki

+ duży kąt widzenia oraz czytelność obrazu

+ wejście i wyjście liniowe audio

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9/10

Monitor AOC I2269VWM

Monitor AOC I2269VWMJeśli podczas pracy – lub w trakcie odpoczynku – chcesz mieć możliwość uzyskiwania bezpośredniego, przewodowego dostępu do materiałów ze smartfona, tabletu, laptopa czy innego urządzenia elektronicznego, wybierz monitor AOC I2269VWM z technologią MHL (Mobile High Definition Link). Dzięki niej będziesz mógł odtwarzać dowolne materiały wideo czy fotograficzne na ekranie. W ten sam sposób wyświetlisz na monitorze AOC I2269VWM ulubione gry. System MHL działa w ten sposób, że powiela ekran urządzenia mobilnego, współdziałając ze wszystkimi aplikacjami. Mało tego, w trakcie podłączenia pozwala także na ładowanie urządzenia elektronicznego, więc transmisja nie skończy się z powodu wyładowania smartfona czy tabletu. Monitor AOC I2269VWM odznacza się klasą energetyczną B, jednak ma tryb ECO – wykorzystaj go, by zaoszczędzić na rachunkach i zadbać o środowisko. Sprawdź też zamontowane w ekranie głośniki, by nie musieć podpinać zewnętrznych.

Zobacz, jakie ekrany najlepiej sprawdzają się do rozrywki do godzinach pracy.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Przekątna ekranu: 21,5 cala

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: IPS

Czas reakcji matrycy: 6 ms

PLUSY

+ MHL

+ tryb ECO

+ regulacja pochylania w pionie

+ głośniki

+ DisplayPort

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Monitor Dell UltraSharp U2412M

Monitor Dell UltraSharp U2412MMonitor Dell UltraSharp U2412M to urządzenie z atrakcyjną funkcją obracania ekranu Pivot. Wykorzystasz ją do pracy z tekstami oraz materiałami audio-video wyświetlanymi zarówno w poziomie, jak i w pionie. Ekran umożliwia standardową dla swojej klasy urządzeń regulację pochylania w pionie, a ponadto regulację wysokości – możesz dostosować go do swoich potrzeb w pracy, jak również po pracy, kiedy będziesz chciał pograć w gry lub obejrzeć film. Ponieważ monitor Dell UltraSharp U2412M ma aż cztery złącza USB, bez trudu podłączysz do niego elektroniczne urządzenia przenośne – nośniki danych takie jak pendrive, multimedialne jak smartfon, a także rozszerzające funkcjonalność ekranu jak kamerka bądź głośniki. Jeżeli chcesz, monitor Dell UltraSharp U2412M możesz powiesić na ścianie, by patrzeć na pracę z większej perspektywy.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: brak danych

Przekątna ekranu: 24 cale

Rozdzielczość: 1920 x 1200

Typ matrycy: IPS

Czas reakcji matrycy: 8 ms

PLUSY

+ aż cztery złącza USB

+ Pivot – ekran obrotowy

+ DisplayPort

+ regulacja wysokości, a także pochylenia w pionie

+ możliwość montażu na ścianie

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9/10

Monitor BenQ GL2460

Monitor BenQ GL2460Monitor BenQ GL2460 umożliwia oszczędzanie energii elektrycznej dzięki trybowi Eco – wykorzystasz go także dla ochrony środowiska naturalnego. Odznacza się technologią Senseye 3, która oferuje aż sześć różnych ustawień. Polega ona na szybkim i wygodnym optymalizowaniu obrazu dla najbardziej popularnych aplikacji: gier, filmów, sRGB, standardowych materiałów, zdjęć i Eco (to właśnie ten tryb umożliwia oszczędzanie, z racji niż obniża zużycie nawet o 65% energii). Monitor BenQ GL2460 zapewnia regulację pochylania w pionie – jednym ruchem dostosujesz go do położenia biurka i krzesła. Obraz Full HD przyda Ci się zarówno podczas pracy, jak i po niej – do rozrywki. Docenisz też szerokoekranową budowę panoramiczną proporcjach 16:9, ponieważ będziesz mógł korzystać z wielu aplikacji naraz.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: brak danych

Przekątna ekranu: 24 cale

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Typ matrycy: TN

Czas reakcji matrycy: 2 ms

PLUSY

+ technologia Senseye 3

+ tryb ECO

+ regulacja pochylania w pionie

+ podświetlenie ekranu LED

+ ekran Full HD

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Monitor Dell UltraSharp U2515H

Monitor Dell UltraSharp U2515HPotrzebny Ci ekran, który stanowi bazę wyjściową do pracy i może zostać poszerzony o inne urządzenia? Przetestuj monitor Dell UltraSharp U2515H, który ma aż sześć złączy USB, DisplayPort oraz dwa złącza HDMI. Bez trudu podłączysz do niego kamerę, nośniki pamięci, głośniki bądź inne multimedialne urządzenia. Nowoczesne i wydajne złącze USB 3.0 może pracować z maksymalną prędkością nawet do 4,8 Gb/s (do 600 MB/s). Z kolei Mini DisplyPort to mniejsza wersja cyfrowego standardu połączeń audio-video. Obsługuje transmisję danych Ethernet i dźwięku wielokanałowego. Podłączając w ten sposób zewnętrzny sprzęt do monitora Dell UltraSharp U2515H, otrzymasz obraz w bardzo wysokiej rozdzielczości i dźwięk nowej generacji. Możesz też uzyskać obraz 3D, jeśli jest Ci to potrzebne w pracy. Monitor w dopasujesz do swoich potrzeb także pod względem ustawienia. Ma obrotową podstawę i łatwo koryguje się pochylanie w pionie oraz wysokość.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Przekątna ekranu: 25 cali

Rozdzielczość: 2560 x 1440

Typ matrycy: IPS

Czas reakcji matrycy: 8 ms

PLUSY

+ funkcja Pivot

+ obecność złączy USB – aż 6

+ DisplayPort

+ mnogie ustawienia regulacji: obrotowa podstawa, pochylanie w pionie, korekta wysokości

+ dostęp do materiałów z telefonu lub tabletu w najwyższej jakości

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Przedstawiliśmy Ci TOP 10 monitorów do pracy, wśród których znajdziesz urządzenia służące do wszystkich rodzajów pracy – od tworzenia i korekty tekstów, przez tworzenie tabel, po zaawansowaną edycję materiałów audio-wizualnych. Oceń, czy zależy Ci na niskim poborze energii, możliwości dostosowania położenia monitora, głośnikach wbudowanych w obudowę, czy może na innych funkcjach przedstawionych w tabelach i opisach. Jeśli zaś chcesz mieć szerszą perspektywę i zobaczyć inne modele niż zaprezentowane w rankingu monitorów do pracy, znajdziesz je w naszym sklepie internetowym – wybierz wariant dla siebie!

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść