Data publikacji: 

Ranking lodówek No Frost - najlepsze modele 2019

Szron gromadzący się wewnątrz lodówki sprawia, że staje się ona mniej wydajna i trudniejsza do utrzymania w czystości. Jeśli masz dosyć uciążliwego rozmrażania, zainwestuj w model z technologią No Frost. Dzięki obniżonej wilgotności wewnątrz chłodziarki i zamrażalnika, szron nie osadza się na ściankach. Sprawdź nasz ranking lodówek No Frost!

Otwarta lodówka no frost 

LISTING PRODUKTÓW

Bosch KGN49XI30

Samsung RB29FERNCSS

Samsung RB29FSRNDSA

Samsung RB31FDRNDSA

Samsung RB29FSRNDWW

Bosch KGN39KL35

Whirlpool WNF8 T3Z X H

Pojemna lodówka Bosch KGN49XI30

Bosch KGN49XI30Ranking lodówek bezszronowych otwiera model Bosch KGN49XI30. Jest to spora chłodziarko-zamrażarka o imponującej pojemności, która zaspokoi potrzeby nawet dużej rodziny. Dzięki temu, że producent zastosował technologię No Frost w obu częściach lodówki, sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości. Dodatkowo, wykonana z eleganckiej stali szlachetnej obudowa została pokryta specjalną powłoką niwelującą nieestetyczne ślady palców – dzięki temu, urządzenie świetnie prezentuje się w kuchni. Dużym atutem lodówki Bosch KGN49XI30 jest nowoczesna komora świeżości VitaFresh, utrzymująca temperaturę bliską zeru. Została ona podzielona na strefy suchą i wilgotną, optymalne do przechowywania mięsa i nabiału oraz warzyw i owoców. Lodówka pracuje w klasie energetycznej A++ i cechuje się dużą wydajnością. Dzięki temu, że producent zastosował tu technologię Multi AirFlow, temperatura wewnątrz chłodziarki pozostaje stała także podczas otwierania urządzenia.

PARAMETRY

Wymiary: 203 x 70 x 67 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 330 l / 105 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 303 kWh = 166,65 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: tak / tak

PLUSY

+ komora świeżości

+ filtr węglowy niwelujący zapachy

+ obudowa ze stali szlachetnej z powłoką AntiFinger Print

+ system obiegu chłodnego powietrza

+ wyjmowane szklane półki

MINUSY

− nie najniższy koszt eksploatacji

− poziom hałasu 40 dB

OCENA PRODUKTU: 9/10

Lodówka o dużej żywotności Samsung RB29FERNCSS

Samsung RB29FERNCSSKolejny model w rankingu lodówek No Frost to Samsung RB29FERNCSS. Wyposażona w energooszczędny silnik inwertorowy, ta chłodziarko-zamrażarka cechuje się dużą wydajnością i ma podwyższoną żywotność. Z tego względu polecana jest w szczególności tym klientom, którym zależy na wieloletniej trwałości sprzętu AGD. Podobnie jak poprzedni model, lodówka Samsung posiada pełną technologię No Frost, dzięki czemu niweluje problem szronu gromadzącego się zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Lodówka pozwala utrzymać świeżość żywności przez długi czas, ponieważ producent wyposażył ją w wydzieloną komorę ze strefą Cool Select. Jest to funkcja umożliwiająca ustalenie optymalnej temperatury oraz wilgotności do przechowywania mięs i nabiału oraz warzyw i owoców. Dodatkowo, zastosowany w tej lodówce system Multiflow umożliwia prawidłowy obieg chłodnego powietrza w komorze, potrzebny do równomiernego rozłożenia temperatury wewnątrz chłodziarki.

PARAMETRY

Wymiary: 178 x 59,5 x 66,8 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 188 l / 98 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 252 kWh = 138,60 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: nie / tak

PLUSY

+ komora świeżości

+ funkcja „wakacje”

+ wydajny silnik inwertorowy

+ system obiegu chłodnego powietrza

+ strefa CoolSelect

MINUSY

− brak szybkiego chłodzenia

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Lodówka z systemem Multiflow Samsung RB29FSRNDSA

Samsung RB29FSRNDSASamsung RB29FSRNDSA to chłodziarko-zamrażarka ze średniej półki cenowej, wyposażona w pełną technologię No Frost oraz system obiegu chłodnego powietrza Multiflow. Dzięki temu, że temperatura w lodówce rozkłada się równomiernie, urządzenie jest bardzo wydajne i pozwala na zachowanie świeżości jedzenia w optymalnych warunkach. Model ten został wyposażony w efektywny silnik inwertorowy, który wyróżnia się wieloletnią żywotnością i obniżonym poborem energii. Lodówka posiada łatwy w obsłudze elektroniczny panel sterujący. Na tle innych modeli, Samsung RB29FSRNDSA wyróżnia się dzięki funkcji „wakacje” – jest to energooszczędny tryb przeznaczony do stosowania podczas dłuższej nieobecności rodziny w domu. Niestety, lodówka nie została wyposażona w nowoczesne rozwiązania znane z innych modeli Samsunga – sprzęt nie posiada komory świeżości, w której można by ustawić optymalne warunki do przechowywania np. mięsa przez dłuższy czas.

PARAMETRY

Wymiary: 178 x 59,5 x 66,8 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 192 l / 98 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 272 kWh = 149,60 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: nie / tak

PLUSY

+ funkcja „wakacje”

+ wydajny silnik inwertorowy

+ system obiegu chłodnego powietrza

+ elektroniczna regulacja

MINUSY

− brak komory świeżości

− klasa energetyczna jedynie A+

OCENA PRODUKTU: 8/10

Lodówka z licowanymi drzwiami Samsung RB31FDRNDSA

Samsung RB31FDRNDSAJeśli szukasz lodówki bezszronowej z wbudowanym dystrybutorem schłodzonej wody, warto zwrócić uwagę na inny model tego producenta – Samsung RB31FDRNDSA. To nowoczesna chłodziarko-zamrażarka z pełną technologią No Frost, dzięki czemu jest nie tylko praktyczna, ale też łatwa do utrzymania w czystości. Model został wyposażony w system obiegu chłodnego powietrza Multiflow, dzięki czemu niska temperatura utrzymuje się równomiernie w całej komorze chłodziarki. Samsung RB31FDRNDSA to również jedyny model w tym rankingu lodówek, w którym zastosowano licowane drzwi – otwarte pod kątem 90 stopni nie wystają poza obrys urządzenia, co pozwala na łatwiejszy montaż np. przy ścianie lub kuchennej szafce. Chętnie stosowaną w lodówkach Samsung funkcją jest tryb „wakacje”, który można wykorzystać, by zmniejszyć pobór prądu np. podczas dłuższego wyjazdu, bez konieczności całkowitego wyłączania chłodziarko-zamrażarki.

PARAMETRY

Wymiary: 185 x 59,5 x 66,8 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 210 l / 98 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 280 kWh = 154,00 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: nie / tak

PLUSY

+ wbudowany dystrybutor wody

+ funkcja „wakacje”

+ elektroniczny wyświetlacz

+ system obiegu chłodnego powietrza

+ licowane drzwi ułatwiają montaż

MINUSY

− klasa energetyczna tylko A+

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Funkcjonalna lodówka Samsung RB29FSRNDWW

Samsung RB29FSRNDWWInną lodówką Samsung, jaką warto rozważyć szukając bezszronowej chłodziarko-zamrażarki z pełnym No Frost, jest model Samsung RB29FSRNDWW. Jest to lodówka o średniej pojemności, działająca w oparciu o wydajną technologię Digital Inverter. Bezszczotkowy kompresor pozwala obniżyć zużycie energii i wyróżnia się dużą żywotnością – producent gwarantuje aż 10 lat bezawaryjnej pracy. Innym plusem zastosowania silnika inwerterowego jest niski poziom hałasu przy sporej żywotności – lodówka pracuje cicho, co szczególnie ważne, jeśli szukasz sprzętu do aneksu kuchennego połączonego z salonem. Ten model lodówki wyróżnia się także funkcjonalnym wnętrzem, które umożliwia wygodne zorganizowanie przestrzeni do przechowywania jedzenia. W zestawie znajduje się m.in. praktyczna półka na butelki i przezroczysta szuflada na warzywa i owoce. Półki w chłodziarce wykonano z bezpiecznego szkła, które można łatwo umyć wilgotną ściereczką.

PARAMETRY

Wymiary: 178 x 59,5 x 66,8 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 192 l / 98 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 272 kWh = 149,60 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: nie / tak

PLUSY

+ obieg chłodnego powietrza Multiflow

+ funkcja „wakacje”

+ technologia silnika inwerterowego

MINUSY

− brak komory świeżości

− klasa energetyczna A+

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Enrgooszczędna lodówka Bosch KGN39KL35

Bosch KGN39KL35Jeśli szukasz wysokiej lodówki z chłodziarką o dużej pojemności, zwróć uwagę na model Bosch KGN39KL35. To nowoczesny sprzęt z pełną technologią No Frost zastosowaną w obu komorach, dzięki czemu lód i szron skrapla się, a lodówka i zamrażarka nie wymagają rozmrażania. Sprzęt pracuje w klasie energetycznej A++, dzięki czemu jest wydajny i oferuje niewielki pobór prądu. Producent zadbał o to, by model jak najlepiej spełniał potrzeby użytkownika. Urządzenie jest wyposażone w dwie niezależne komory świeżości, idealne do przechowywania żywności w optymalnych warunkach. Oprócz tego, w lodówce znajduje się praktyczna szuflada z niezależną kontrolą wilgotności. Na uwagę zasługuje także fakt, że lodówka Bosch została wyposażona we wbudowany filtr węglowy, który niweluje nieprzyjemne zapachy gromadzące się w jej wnętrzu. Jedynym minusem tego modelu jest zastosowane w chłodziarce oświetlenie LED – wprawdzie przyczynia się do niskiego poboru energii przez urządzenie, jednak niektórzy użytkownicy zauważają, że bywa niewystarczające.

PARAMETRY

Wymiary: 203 x 60 x 66 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 279 l / 87 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 273 kWh = 150,15 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: tak / tak

PLUSY

+ komora świeżości

+ funkcja szybkiego chłodzenia i mrożenia

+ szuflada z kontrolą wilgotności

+ system obiegu powietrza Multi Airflow

+ filtr węglowy niwelujący zapachy

MINUSY

− słabe oświetlenie wewnątrz lodówki

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Lodówka z komorą świeżości Whirlpool WNF8 T3Z X H

Whirlpool WNF8 T3Z X HWhirlpool WNF8 T3Z X H to lodówka z pełnym systemem No Frost, wyróżniająca się bardzo wysoką klasą energetyczną A+++. Dzięki temu, urządzenie jest przyjazne środowisku i rekordowo tanie w eksploatacji. To świetny model dla wymagających klientów, którzy szukają sprzętu o dobrym stosunku jakości do ceny. Lodówka ma sporą pojemność, a jej wnętrze zostało zagospodarowane w funkcjonalny sposób – dobrze sprawdzi się nawet dla dużej rodziny. W chłodziarce znajduje się komora świeżości pozwalająca na kilkukrotnie dłuższe przechowywanie żywności takiej jak wędliny, mięso czy ryby. Jednocześnie zatrzymuje ona zapach tych produktów, a aromaty nie mieszają się w lodówce. Funkcją, którą warto docenić, jest szybkie chłodzenie i zamrażanie – to praktyczna opcja, której nie znajdziesz w każdej lodówce z tego zestawienia. Model Whirpool WNF8 T3Z X H nie tylko świetnie działa, ale też wyróżnia się stylowym, nowoczesnym wyglądem. Jest wykonana z eleganckiej stali nierdzewnej, a na jej głównych drzwiach umieszczono praktyczny panel elektroniczny do sterowania urządzeniem.

PARAMETRY

Wymiary: 189 x 60 x 68 cm

Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 234 l / 104 l

No Frost: pełny

Roczne zużycie energii: 181 kWh = 99,55 zł rocznie

Szybkie chłodzenie / zamrażanie: tak / tak

PLUSY

+ komora świeżości

+ klasa energetyczna A+++

+ obudowa ze stali nierdzewnej

+ utrzymanie temperatury w razie odcięcia zasilania przez 17 godzin

+ niski poziom hałasu

MINUSY

− brak funkcji obiegu chłodnego powietrza

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Podsumowanie

W tradycyjnych chłodziarkach i zamrażarkach uciążliwym problemem jest szron i lód, które zbierają się na ścianach obu komór. Sprawiają one, że lodówka staje się mniej wydajna, a jej żywotność spada – dlatego konieczne jest regularne rozmrażanie oraz czyszczenie. Inaczej dzieje się w przypadku lodówek z technologią No Frost – tu szron natychmiast skrapla się, zamiast osiadać na ściankach. Ranking lodówek bezszronowych pokazuje, że w sprzedaży można znaleźć wiele modeli z tą technologią w różnych przedziałach cenowych, wyposażonych także w funkcje takie jak komora świeżości, kontrola wilgotności czy funkcja szybkiego chłodzenia.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść