Ranking lodówek do 800 zł - TOP 7

Mieszkasz w kawalerce i nie masz miejsca na dużą lodówkę? A może po prostu szkoda Ci kupować dużego urządzenia i płacić za jego eksploatację, skoro będziesz z niego korzystać w pojedynkę? Niezależnie od tego, co Cię motywuje do zakupu niewielkiej chłodziarki, na rynku jest na tyle dużo, że z łatwością wybierzesz odpowiednią. Zobacz nasz ranking lodówek do 800 zł, w których zebraliśmy niewielkie i funkcjonalne modele polecane przez naszych klientów!

ranking małych lodówek

LISTING PRODUKTÓW

Amica FC1224.4

MPM 125-CZ-08H

Ravanson LKK-88S

Haier HTTF-406S

Candy CCTOS 482WH

MPM 200-CJ-19

Sharp SJ-T1227M5W

Amica FC1224.4 - najlepsza lodówka dla singla

lodówka Amica FC1224.4Wbrew pozorom niewielka lodówka wcale nie musi być niepraktyczna i niewygodna na co dzień. Doskonale udowadnia to model Amica FC1224.4, który znalazł się w rankingu lodówek do 800 zł. Dlaczego? Urządzenie zostało wyposażone we wnętrze typu FlexiSpace, co oznacza, że wszystkie półki i szuflady umieszczone na drzwiczkach można dowolnie przesuwać – tak, by wszystko bez trudu znalazło swoje miejsce w środku. Warto też zauważyć, że do wytworzenia półek zastosowano bezpieczne hartowane szkło, które jest nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, lecz także łatwe do utrzymania w czystości. Sprzęt wykorzystuje również nowoczesną funkcję automatycznego odszraniania. Zamiast uciążliwego odmrażania na własną rękę, wystarczy tylko z niej skorzystać, a nagromadzony szron zostanie samoczynnie odprowadzony na zewnątrz – z pewnością zaoszczędzi Ci to sporo pracy.

PARAMETRY

Wymiary: 84,5 x 48 x 45 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 83 l / - l

Roczne zużycie energii: 110 kWh = 60,50 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: biały

PLUSY

+ półki z bezpiecznego szkła

+ niskie koszty eksploatacyjne

+ cicha praca

+ możliwość dowolnej regulacji półek i szuflad+ funkcja automatycznego odszraniania

MINUSY

− brak zamrażalnika

OCENA PRODUKTU: 8/10

MPM 125-CZ-08H - mała lodówka z zamrażalnikiem

lodówka MPM 125-CZ-08HW codziennym użytkowaniu lodówki cenisz sobie przede wszystkim wygodę? Świetnie – model MPM 125-CZ-08H z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim innowacyjna funkcja automatycznego odszraniania, dzięki której nie musisz pamiętać o regularnym odmrażaniu chłodziarki. Nagromadzony w środku szron zostaje samoczynnie skroplony i wyprowadzony na zewnątrz lodówki – zmniejszając tym samym ilość ciążących na Tobie obowiązków. Z pewnością docenisz również możliwość zmiany kierunku, w którym otwierają się drzwi. Co zyskasz dzięki temu? Będziesz mógł dopasować kierunek ich otwierania do sąsiadujących ze sprzętem szafek czy też elementów konstrukcyjnych pomieszczenia, zapobiegając tym samym obijaniu ich za każdym razem, gdy tylko otworzysz drzwi lodówki.

PARAMETRY

Wymiary: 116 x 48 x 53 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 89 l / 30 l

Roczne zużycie energii: 175 kWh = 96,25 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: biały

PLUSY

+ automatyczne odszranianie chłodziarki

+ możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi

+ niski pobór energii elektrycznej

+ cicha praca

+ idealna dla 1-2 osób

MINUSY

− brak funkcji szybkiego chłodzenia i zamrażania

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Ravanson LKK-88S - najlepsza lodówka do małej kuchni

lodówka Ravanson LKK-88SCzy choć raz zdarzyło się tak, że z powodu kilkugodzinnej przerwy w dostawie prądu lodówka się całkowicie rozmroziła, a znajdujące w niej jedzenie zepsuło? Z pewnością chcesz zatem uniknąć takiej sytuacji w przyszłości – pomoże Ci w tym zastosowanie lodówki Ravanson LKK-88S. Urządzenie to jest bowiem w stanie utrzymywać chłód w środku nawet do 10 godzin po odłączeniu od źródła zasilania. Istotne jest też to, że w ciągu doby zamrozisz w nim nawet 1,5 kg żywności – jak również sama pojemność zamrażalnika, która wynosi aż 26 l, co jest sporym wynikiem w przypadku sprzętów z tej kategorii. Wąska i niewysoka bryła świetnie sprawdzi się w wyjątkowo małych kuchniach, zapewniając Ci optymalny komfort i nie zagracając i tak małej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się zatem w kawalerce czy nawet w akademiku – jako sprzęt idealny na czas studiów.

PARAMETRY

Wymiary: 85 x 45,6 x 52,5 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 54 l / 26 l

Roczne zużycie energii: 160 kWh = 88,00 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: czarno-srebrny

PLUSY

+ 10-godzinne utrzymanie temperatury po odcięciu zasilania

+ zdolność do zamrażania równa 1,5 kg na dobę

+ niski poziom hałasu

+ wyjątkowo wąska

+ estetyczny, nowoczesny wygląd

MINUSY

− brak automatycznego odszraniania

OCENA PRODUKTU: 9/10

Haier HTTF-406S - mała lodówka do zabudowy

lodówka Haier HTTF-406SWpasowanie lodówki w wystrój kuchni sprawia Ci szczególną trudność? W wyjątkowo małych przestrzeniach zastosowanie lodówki chowanej pod blatem stanowi świetny sposób na pogodzenie wygody użytkowania z ograniczeniami, jakie nakłada na Ciebie bryła pomieszczenia. Aby osiągnąć taki efekt, sięgnij po lodówkę Haier HTTF-406S. Urządzenie z powodzeniem zmieści się pod blatem – dzięki czemu zyskasz więcej miejsca do przygotowywania posiłków. Co jeszcze zyskasz, decydując się na ten model? Przede wszystkim oszczędność czasu podczas sprzątania, gdyż wykonane z hartowanego szkła półki są łatwe do utrzymania w czystości. Na uwagę zasługuje także specjalna komora niskich temperatur, która doskonale sprawdzi się w przypadku kostek lodu czy mrożonek, stanowią ciekawą i bardziej funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnego zamrażalnika.

PARAMETRY

Wymiary: 84 x 48 x 43 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 82 l / - l

Roczne zużycie energii: 110 kWh = 60,50 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: srebrny

PLUSY

+ komora niskich temperatur

+ możliwość przełożenia drzwi

+ półki z hartowanego szkła

+ możliwość montażu pod blatem

+ nowoczesna estetyka

MINUSY

− konieczność ręcznego odszraniania chłodziarki

OCENA PRODUKTU: 9/10

Candy CCTOS 482WH - lodówka bez zamrażarki, za to z komorą niskich temperatur

lodówka Candy CCTOS 482WHW naszym rankingu lodówek do 800 zł nie mogło też zabraknąć propozycji marki Candy – w tym przypadku jest to model CCTOS 482WH. Czym zaskoczy Cię ta mała lodówka? Przede wszystkim komorą niskich temperatur, która zastępuje tradycyjny zamrażalnik – a jednocześnie zajmuje znacznie mniej miejsca w środku, przez co zyskujesz większą przestrzeń do przechowywania żywności. Warto też wspomnieć o możliwości łatwego przełożenia drzwi – na prawo lub na lewo – w zależności od układu pomieszczenia. Dzięki temu zapobiegniesz ich obijaniu o sąsiadujące meble czy ściany. Pomimo niewielkich wymiarów w środku zmieściły się 3 półki, szuflada na warzywa i owoce oraz 3 szuflady na drzwiach. Jest to zatem wyjątkowo pojemny model, który idealnie nadaje się jako wyposażenie kuchni singla czy też studenta – z pewnością zmieści się w małym pokoju w akademiku.

PARAMETRY

Wymiary: 84 x 49 x 50 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 87 l / - l

Roczne zużycie energii: 112 kWh = 61,60 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: biały

PLUSY

+ niskie koszty eksploatacyjne

+ przekładalne drzwi

+ dodatkowa komora z niską temperaturą

+ pojemne półki i szuflady

+ niski poziom hałasu

MINUSY

− ręczne odszranianie lodówki

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

MPM 200-CJ-19 - pojemna lodówka o nietypowych wymiarach

lodówka MPM 200-CJ-19W naszym zestawieniu najlepszych lodówek do 800 zł znajdziesz również jedną wyższą, choć wąską lodówkę – jest to właśnie model MPM 200-CJ-19. Choć dość wysoka, i tak perfekcyjnie wpasuje się w małą kuchnię – możesz zawiesić nad nią szafkę, by funkcjonalnie rozplanować całą przestrzeń. Najistotniejsza funkcja urządzenia to bez wątpienia zdolność do utrzymywania temperatury nawet do 12 godzin od chwili, gdy został odcięty dostęp do prądu. Nie musisz więc martwić się tym, że przerwa w dostawie energii elektrycznej spowoduje zepsucie całej żywności, która znajduje się w lodówce. Warto też docenić funkcją automatycznego odszraniania, dzięki której szron ulega samoczynnemu skropleniu i zostaje odprowadzony na zewnątrz – przez co nie musisz odmrażać chłodziarki i go zeskrobywać.

PARAMETRY

Wymiary: 122 x 55 x 57 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 183 l / 15 l

Roczne zużycie energii: 201 kWh = 110,55 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: srebrny

PLUSY

+ automatyczne odprowadzanie szronu na zewnątrz

+ utrzymuje chłód do 12 godzin bez zasilania

+ możliwość zmiany kierunku drzwi

+ niskie zużycie prądu

+ pojemne wnętrze

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Sharp SJ-T1227M5W - najlepsza lodówka do 800 zł

lodówka Sharp SJ-T1227M5WCzy niewielka i tania lodówka może wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zarezerwowane zazwyczaj dla większych modeli? Oczywiście, że tak – wystarczy tylko przyjrzeć się chłodziarko-zamrażarce Sharp SJ-T1227M5W. Na korzyść urządzenia przemawia chociażby funkcja OdourNeutral, która oddziela obieg powietrza w chłodziarce od tego w zamrażalniku – dzięki temu zapachy się nie przenoszą, a żywność nie wysycha tak szybko. Lodówka pobiera niewiele energii elektrycznej, a zatem jest korzystna dla domowego budżetu. Twój portfel z pewnością doceni też to, że zamontowano w niej energooszczędne oświetlenie ledowe – wystarczająco jasne, by dobrze widzieć wszystko, co znajduje się w środku, a jednocześnie zużywające mniej energii niż standardowe światło w lodówkach.

PARAMETRY

Wymiary: 144 x 54 x 59,5 cm

Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 187 l / 40 l

Roczne zużycie energii: 216 kWh = 118,80 zł rocznie

Technologia NoFrost: brak

Kolor: biały

PLUSY

+ oświetlenie LED

+ system Direct Cooling z wentylatorem

+ funkcja OdourNeutral

+ łatwe przekładanie drzwi

+ wytrzymuje 14 godzin bez zasilania

MINUSY

− konieczność ręcznego odszraniania

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Jak widać, niewielkie wymiary i niska cena wcale nie muszą oznaczać, że lodówka będzie mniej funkcjonalna czy niewygodna na co dzień. Wręcz przeciwnie – propozycje z naszego rankingu najlepszych lodówek do 800 zł udowadniają, że mała bryła może zapewniać dostęp do innowacyjnych, praktycznych rozwiązań, takich jak chociażby automatyczne rozmrażanie czy funkcja neutralizująca nieprzyjemne zapachy.

Szukasz większego urządzenia? Doskonale sprawdzi się tutaj urządzenie z drzwiczkami typu side-by-side. Tutaj możesz zobaczyć modele polecane przez naszych klientów: Najlepsze lodówki side-by-side - ranking TOP 7. Koniecznie zobacz też wszystkie chłodziarko-zamrażarki z naszego asortymentu.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść