Ranking kaw ziarnistych – najlepsze propozycje

Autor:Karolina
Ranking kaw ziarnistych – najlepsze propozycje

Espresso pojedyncze czy podwójne? Latte? Macchiato? Kawa to najważniejszy napój poranka, a często i południa czy popołudnia. Jej smak i jakość zależą od sposobu parzenia i od ekspresu – owszem. Ale najważniejsza jest oczywiście sama kawa! I najlepiej ją mielić samemu. Do wyboru mamy setki mieszanek od licznych producentów i z kilku kontynentów. Nasz ranking kaw ziarnistych podpowiada, jakie są gusta Polaków.

Podsumowanie

To tylko kilkanaście mieszanek z setek dostępnych na polskim rynku. Nasz ranking kaw ziarnistych możesz potraktować jako przewodnik po rodzajach, producentach, smakach i gustach. Najważniejsze są oczywiście kawowe eksperymenty. Dopiero wypróbowawszy wiele różnych rodzajów, znajdziesz swój smak!

Lavazza Crema Aroma
1 miejsce Lavazza Crema Aroma
Ocena: 10.0 / 10
Recenzja
Vaspiatta Crema Italiana 1 kg
2 miejsce Vaspiatta Crema Italiana 1 kg
Ocena: 9.5 / 10
Recenzja
DeLonghi Kimbo Classic 1kg
3 miejsce DeLonghi Kimbo Classic 1kg
Ocena: 9.5 / 10
Recenzja
Lavazza Qualita Oro
4 miejsce Lavazza Qualita Oro
Ocena: 9.0 / 10
Recenzja
Tchibo Barista Caffè Crema 1 kg
5 miejsce Tchibo Barista Caffè Crema 1 kg
Ocena: 8.5 / 10
Recenzja
Melitta CafeBar Selection Medium Roast 1kg
6 miejsce Melitta CafeBar Selection Medium Roast 1kg
Ocena: 8.0 / 10
Recenzja
Costa Coffee Signature Blend Dark
7 miejsce Costa Coffee Signature Blend Dark
Ocena: 7.5 / 10
Recenzja
Vaspiatta Classic Roma 1kg
8 miejsce Vaspiatta Classic Roma 1kg
Ocena: 7.0 / 10
Recenzja
Vaspiatta Santos Brazylia 1 kg
9 miejsce Vaspiatta Santos Brazylia 1 kg
Ocena: 6.5 / 10
Recenzja
Lavazza Qualita Rossa
10 miejsce Lavazza Qualita Rossa
Ocena: 6.0 / 10
Recenzja
Kawa z Krańca Świata Ethiopia Sidamo 1kg
11 miejsce Kawa z Krańca Świata Ethiopia Sidamo 1kg
Ocena: 6.0 / 10
Recenzja
1

Lavazza Crema Aroma

Ocena naszego eksperta: 10.0 / 10
  • gęsta pianka
  • wysoka zawartość kofeiny
  • uniwersalna
Ranking kaw ziarnistych otwiera mieszanka starannie dobranych ziaren arabica i robusta, przyrządzana w górach Piemontu. Długotrwała kremowa konsystencja, nuty czekolady. Z Lavazza Crema Aroma możesz przyrządzić aromatyczne ristretto z kawiarki albo lungo z zaparzacza tłokowego. To również świetna kawa do podawania z mlekiem. Dostępna w opakowaniach 0,5, 1 i 3 kg. W takim zestawieniu najlepszymi recenzentami są zadowoleni klienci! „Polecam do kawy z mlekiem i czarnej, cappuccino, espresso, latte i innych”. „Łagodna, z cudownym aromatem i apetyczną pianką. Lubię rozpoczynać dzień w jej towarzystwie!”. „Aromat, smak i ilość pianki satysfakcjonujące. Godna polecenia!”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
43,99 zł
69,99 zł
Taniej o 26 zł
CODZIENNIE TOP OFERTY
Cena z kodem: RCTO27020103L
(obowiązuje do 01.03.2021 do 23:45)
Pozostało jeszcze 195 sztuk
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju mieszanka kaw arabika 50%, robusta 50%
2

Vaspiatta Crema Italiana 1 kg

Ocena naszego eksperta: 9.5 / 10
  • lekka
  • orzechowa
  • niska kwasowość
W tym romantycznym weneckim opakowaniu kryje się esencja włoskiej cremy – „kawy środka”. Kremowy blend arabiki (30%) i robusty. To kawa delikatna, najlepsza z mlekiem – baza, na której zbudujesz swój poranek. Dostępna w opakowaniach: 0,5, 1, 2 i 3 kg. „Aromatyczna, kremowa, bardzo dobra w smaku. Jak dla mnie najważniejsze że nie jest kwaśna. Gorąco polecam!!!”. „Delikatna i niekwaśna (co bardzo lubię), przy mieleniu ma bardzo wyczuwalny aromat. Dobrze się pieni, od razu chce się ją pić!!! Polecam!!!”. „Przyjemny aromat, szczególnie podczas przygotowywania cappuccino”. To zadowoleni nabywcy sprawili, że Vaspiatta Crema Italiana ma drugie miejsce w zestawieniu: Ranking kaw ziarnistych.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
39,99 zł
49,99 zł
Taniej o 10 zł
CODZIENNIE TOP OFERTY
Cena z kodem: RCTO26020103C
(obowiązuje do 01.03.2021 do 23:45)
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju mieszanka kaw arabika 30%
3

DeLonghi Kimbo Classic 1kg

Ocena naszego eksperta: 9.5 / 10
  • do espresso
  • gęsta pianka
Kimbo brzmi mocno, Kimbo brzmi dumnie. Wielka litera, bo to nazwa własna – palarni spod Neapolu. Firma ma dużą bazę fanów w Polsce i na całym świecie. DeLonghi Kimbo Classic – Ranking kaw ziarnistych, miejsce trzecie – to umiejętne połączenie słodyczy i pełnego aromatu najlepszych ziaren zebranych w Brazylii, mieszanka arabiki i robusty z gęstą pianką. Przeznaczenie: espresso. „Kawa bardzo dobra, szczególnie do ekspresów ciśnieniowych. Nie jest kwaśna, można z niej zrobić naprawdę super espresso, polecam”. „Dobra zarówno do espresso, jak i do kaw mlecznych”. „Ta kawa jest mieszanką. Robusta dodaje jej charakteru! Pyszna, konkretny smak. I do espresso, i z mlekiem”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
99,99 zł
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
4

Lavazza Qualita Oro

Ocena naszego eksperta: 9.0 / 10
  • niska zawartość kofeiny
  • mieszanka z dwóch kontynentów
Intensywny aromat z delikatną nutą zapachową – Lavazza Qualita Oro wskakuje w ranking kaw ziarnistych. Dobra i do ekspresu, i tradycyjnego parzenia w kawiarce. Intensywna, ale o małej zawartości kofeiny, mieszana z ziaren amerykańskich i afrykańskich. „Kawa rewelacja, wspaniały smak i aromat”. „Delikatna kremowa pianka długo utrzymuje się na powierzchni kawy”. „Polecam z czystym sumieniem! Bardzo smaczna kawa, bez kwaskowości, z delikatną pianką. Wsypuję kawę do ekspresu automatycznego, smak idealny. Mój faworyt!”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
49,99 zł
79,99 zł
Taniej o 30 zł
CODZIENNIE TOP OFERTY
Cena z kodem: RCTO27020103L
(obowiązuje do 01.03.2021 do 23:45)
Pozostało jeszcze 95 sztuk
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju arabika 100%
5

Tchibo Barista Caffè Crema 1 kg

Ocena naszego eksperta: 8.5 / 10
  • 100% arabica
  • długo palona
  • zrównoważony smak
  • niska kwasowość
  • nuta jagodowa
  • opakowanie z korkiem
  • certyfikat Fairtrade
Palona dwukrotnie dłużej niż inne kawy, każdy odmiana składowa osobno (single roast), w tradycyjnych maszynach. Z głębią aromatu, ciężkim body, zrównoważonym smakiem, jagodową (!) nutą, kremową pianką. Ranking kaw ziarnistych musi zawierać i taki oryginał z Ameryki Południowej! Zakręcane na korek opakowanie Tchibo Barista Caffè Crema ułatwia dozowanie i zapewnia szczelność, a więc świeżość i aromat. „Do tej zawsze wracam. Aromatyczna, ma głęboki smak i ani krzty goryczy czy kwasowości”. „Kawa naprawdę bardzo smaczna, nie jest goryczkowata ani kwaśna. Świetnie sprawdza się i jako poranna, i jako popołudniowa”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
49,99 zł
69,99 zł
Taniej o 20 zł
Cena obowiązuje: 23.02.2021 - 31.03.2021
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju arabika 100%
Dedykowany ekspres ciśnieniowy
6

Melitta CafeBar Selection Medium Roast 1kg

Ocena naszego eksperta: 8.0 / 10
  • 100% arabica
  • owocowa
  • zrównoważona
  • certyfikat Rainforest Alliance
Do cappuccino i latte macchiato, ale i do występów solo. Ranking kaw mielonych i miejsce siódme to Melitta CafeBar Selection Medium Roast. Ciekawa prezentuje się historia 121-letniej niemieckiej firmy Melitta. Jej założycielka Melitta Bentz jest wynalazczynią filtra do kawy – do prototypu użyła zwiniętej bibuły z zeszytu syna. Pomysł się przyjął, a dopracowany – przerodził w dużą, dziś międzynarodową, wielogałęziową korporację. Prażeniem i dystrybucją kawy zajmuje się od lat 60. Melitta CafeBar Selection Medium Roast jest owocowa i zrównoważona. „Bardzo dobra w tym przedziale cenowym”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
39,99 zł
49,99 zł
Taniej o 10 zł
Cena obowiązuje: 16.02.2021 - 28.02.2021
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju arabika 100%
7

Costa Coffee Signature Blend Dark

Ocena naszego eksperta: 7.5 / 10
  • mocna
  • czekoladowa
  • do espresso
  • certyfikat Rainforest Alliance
Ranking kaw ziarnistych i Costa Coffe? Tak, globalna brytyjska sieć kawiarni założona przed półwieczem przez braci Costa ma również własną markę kawy ziarnistej. Palarnia znajduje się w historycznym centrum ich interesu, w Londynie. Costa Coffee Signature Blend Dark jest – zgodnie z nazwą – ciemno palona, „z myślą o miłośnikach espresso we włoskim stylu”. Mieszanka arabiki i robusty. „Świetna kawa za dobrą cenę, najlepszy wybór w stosunku smak-cena”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
69,99 zł
Promocja
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Dedykowany ekspres ciśnieniowy, przelewowy
8

Vaspiatta Classic Roma 1kg

Ocena naszego eksperta: 7.0 / 10
  • niska kwasowość
  • nuty kakao
  • aromatyczna
  • mieszanka z dwóch kontynentów
Opakowania kawy Vaspiatta nie sposób pomylić z innymi. Skoro „klasyczny Rzym”, to mamy i Koloseum. Ciemne palenie, czyli styl włoski, wszystko się zgadza. Technicznie to w połowie arabica, a w połowie „inne kawy” pochodzące z Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Napój charakterny – ranking kaw ziarnistych docenia odważnych zawodników. „Vaspiatta Classic Roma ma znakomity aromat, mocny smak. Idealna do espresso z rana. Kawa mocno palona, więc nie przypadanie do gustu osobom pijącym kawy słabe i delikatne”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
69,99 zł
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju arabika 100%
9

Vaspiatta Santos Brazylia 1 kg

Ocena naszego eksperta: 6.5 / 10
  • 100% arabica
  • łagodna
  • uniwersalna
  • miodowa, orzechowa, czekoladowa
Tym razem Vaspiatta w opakowaniu brazylijskim – tak domyka pierwszą dziesiątkę nasz obszerny ranking kaw ziarnistych. Vaspiatta Santos Brazylia to w 100% ziarna arabiki. Niska zawartość kofeiny, średnia kwasowość, ciekawe słodkie posmaki miodu, orzechu, czekolady. Uniwersalne zastosowania – dobra sama nierozcieńczona, dobra i do kaw mlecznych. „Smakuje bardzo dobrze – jest delikatna w smaku i fajnie pachnie”. „Delikatny smak, wśród domowników brak negatywnych ocen. Używana głównie do napojów kawowych”. „Kawa bardzo dobra. Jeśli chodzi o zapach – powalający!”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
55,99 zł
79,99 zł
Taniej o 24 zł
CODZIENNIE TOP OFERTY
Cena z kodem: RCTO27020103L
(obowiązuje do 01.03.2021 do 23:45)
Pozostało jeszcze 296 sztuk
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju arabika 100%
10

Lavazza Qualita Rossa

Ocena naszego eksperta: 6.0 / 10
  • słodka
  • łagodny smak
  • nuty czekolady i suszonych owoców
  • mieszanka z dwóch kontynentów
Popularna mieszanka autorstwa Lavazzy. Ranking kaw ziarnistych i miejsce 10. to 60% robusty i 40% arabiki. Zawartość kofeiny średnia, smak słodki i łagodny, z ciekawymi nutami. Ziarna Lavazza Qualita Rossa pochodzą z Ameryki Południowej i Afryki, przetwarzane są we Włoszech. „Delikatny smak idealna dla smakoszy kawki łagodniejszej, a przy tym bardzo aromatycznej. Polecam do ekspresu”. „Kawa bardzo smaczna, delikatna, z wyczuwalną nutą czekoladowego posmaku. Zdecydowanie zachęcam”.
Do odbioru:  już za godzinę!
Do domu: 2 marca!
39,99 zł
69,99 zł
Taniej o 30 zł
Cena z kodem: HD270221
(obowiązuje do 27.02.2021 do 23:45)
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju mieszanka kaw arabika 40%
Dedykowany ekspres ciśnieniowy
11

Kawa z Krańca Świata Ethiopia Sidamo 1kg

Ocena naszego eksperta: 6.0 / 10
  • 100% arabica
  • nuty cytrusowo-kwiatowe i czekoladowe
  • wsparcie fundacji Unaweza
  • wygodne opakowanie
Ranking kaw ziarnistych zamyka kawa z wyższej półki. Każda kawa jest z krańca świata – Ameryki Południowej, Afryki czy Azji. Ale jest tylko jedna marka Kawa z Krańca Świata, sygnowana przez Martynę Wojciechowską (dla fanek i fanów podróżniczka ma też w ofercie koszulki, świece, zegarki, omotki, chusty, plannery, torby, butelki, koce, biżuterię, worki, etui na laptopa, skarpetki, naklejki, przypinki, opaski na oczy…). Dochody ze sprzedaży częściowo wspierają jej fundację charytatywną. Pochodzenie tego produktu – Kawa z Krańca Świata Ethiopia Sidamo – jak to w przypadku innych kaw, zawarte jest w nazwie. Tu chodzi o konkretny rejon w Etiopii: Yirgacheffe, na wysokości 1800 m n.p.m. Kawa zbierana jest ręcznie i poddawana obróbce na mokro, eksportowana i mocno palona. Sugerowana do ciast i słodyczy z owocami. „Bardzo smaczna kawa, super na śniadanie. Warta swojej ceny!”. „Piłem ją na różne sposoby. W aeropressie, w dripperze, w kawiarce, w zaparzaczu. Zawsze się sprawdza”.
Produkt dostępny w wybranych sklepach
59,99 zł
99,99 zł
Taniej o 40 zł
Cena obowiązuje: 26.02.2021 - 31.03.2021
Rodzaj napoju kawa ziarnista , 1000 g
Typ napoju arabika 100%
Dedykowany ekspres ciśnieniowy, przelewowy, kawiarka
Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść