Data publikacji: 

Projektor Full HD 3D – jak wybrać?

Projektory 3D to urządzenia, które najczęściej spotyka się w kinach – są to rzutniki o bardzo dużej mocy, dzięki którym można cieszyć się trójwymiarowym obrazem podczas oglądania efektownych filmów na dużym ekranie. Jednak wrażeniami, jakie oferuje rzutnik 3D, możesz cieszyć się także w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt.

Projektor Full HD 3D

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego służy projektor 3D,

- na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie,

- jaki projektor 3D wybrać.

Projektor 3D – co to jest i do czego służy?

Projektor Full HD 3D pozwala wyświetlać obraz w dużej rozdzielczości, co doceni każdy kinomaniak lubiący delektować się wizualnymi efektami w swoich ulubionych filmach. W połączeniu z okularami i odpowiednim oprogramowaniem, rzutnik 3D może także służyć do oglądania trójwymiarowych produkcji bez wychodzenia z domu. Wystarczy podłączyć sprzęt do komputera lub odtwarzacza przy użyciu kabla HDMI, a następnie uruchomić film w technologii 3D. Niektóre modele rzutników, np. Epson EH-TW5650 3D, pozwalają także na łączność bezprzewodową. Oczywiście, aby móc cieszyć się wrażeniami płynącymi z projekcji w trójwymiarze, każdy z widzów musi oglądać film, korzystając także z okularów 3D.

CZY WIESZ, ŻE...

Rzutniki Full HD 3D cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród miłośników domowych seansów filmowych, ale także pasjonatów gamingu. Wydajny projektor z możliwością wyświetlania w trójwymiarze pozwala im uzyskać bardziej realistyczne wrażenia podczas rozgrywki.

Rzutnik Full HD z funkcją 3D – najważniejsze parametry

Dzieci oglądają film na projektorze Full HD 3DZastanawiasz się, jak wybrać projektor 3D do domu? Na rynku dostępnych jest wiele modeli z tą funkcją – dlatego, aby dokonać właściwego wyboru, warto przed zakupem przyjrzeć się ich parametrom. Zobacz projektory Full HD 3D w sklepie RTV Euro AGD!
Najważniejsze cechy rzutnika HD 3D, które należy wziąć pod uwagę, to:
  • rodzaj matrycy – w rzutnikach Full HD stosuje się najczęściej pojedyncze matryce DLP lub LCD. Jeśli jednak zależy Ci na doskonale odwzorowanych kolorach, rozważ zakup modelu wykorzystującego technologię 3LCD – takie projektory są wyposażone aż w 3 matryce, osobno obsługujące kolor czerwony, zielony i niebieski,
  • jasność – dobierz jasność projektora do stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Jeżeli szukasz sprzętu, który będzie uzupełnieniem Twojego kina domowego i będziesz z niego korzystać tylko przy całkowicie osłoniętych oknach, możesz wybrać rzutnik o jasności 2500 ANSI lumen. Jeśli jednak chcesz używać go przy pewnym oświetleniu, lepiej będzie wybrać urządzenie o lepszych parametrach,
  • moc lampy – im większa, tym lepszy będzie efekt przy wyświetlaniu obrazu na dużych ekranach,
  • kontrast – im wyższy, tym lepsze będą wrażenia wizualne podczas korzystania z projektora. Jest szczególnie ważny, jeśli chcesz oglądać filmy w wysokiej jakości albo grać w gry komputerowe na rzutniku,
  • żywotność w trybie normalnym i ekonomicznym – niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu do codziennego wyświetlania obrazu w 2D, czy do oglądania filmów w trójwymiarze, żywotność lampy to kluczowy parametr, na który warto zwrócić uwagę.

Trójwymiarowy projektor – jaki wybrać?

Epson EH-TW5650 3DTo, na jaki model rzutnika 3D się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od Twojego budżetu. Jeśli chcesz kupić tani projektor Full HD, zwróć uwagę na model Optoma HD143X, który oferuje użytkownikom wyraźny obraz w dużej rozdzielczości i sporej jasności, dzięki czemu sprawdza się także do projekcji w świetle dziennym. Posiada też wbudowane niewielkie głośniki.
Jeżeli na swój nowy rzutnik możesz przeznaczyć nieco większy budżet, dobrym wyborem będzie projektor Full HD marki Epson – na przykład model EH-TW6700W. Jego największym atutem jest wykorzystanie technologii 3LCD, doskonały współczynnik kontrastu, a także interfejs Wi-Fi do bezprzewodowej łączności z komputerem.
Chcesz poznać więcej polecanych modeli? Przeczytaj artykuł: Najlepszy projektor Full HD 3D według opinii naszych klientów!
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść