Pralka Eco Bubble – dlaczego warto ją wybrać?

Producenci pralek stosują najnowsze technologie, aby poprawić działanie swoich urządzeń. Już teraz coraz częściej można spotkać modele sterowane za pomocą aplikacji w smartfonach czy też takie, które dopasowują tryb prania do wagi załadunku. Prawdziwą innowacją na rynku pralek jest także system Eco Bubble, dzięki któremu można prać ubrania w bardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób. Jak działają pralki Eco Bubble?

Matka z córką robią pranie w pralce Eco Bubble

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa Eco Bubble,

- jakie są zalety i wady pralek Eco Bubble,

- jakie modele pralek Samsung Eco Bubble masz do wyboru.

Eco Bubble – jak to działa?

Pralki Eco Bubble są dziełem Samsunga – umożliwiają pranie w niskich temperaturach, co przekłada się na znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej. Pralki automatyczne z opcją prania bąbelkowego są więc coraz chętniej wybierane nie tylko przez wzgląd na oszczędność pieniędzy, ale i wpływ na środowisko.

Pralka Eco Bubble radzi sobie z trudnymi zabrudzeniamiSystem Eco Bubble wykorzystuje aktywne bąbelki, które powstają w momencie połączenia wody, detergentów oraz powietrza. Dzięki nim proszek szybciej się rozpuszcza i w efekcie może oddziaływać na zabrudzenia na ubraniach już od samego początku cyklu prania. Dodatkowo bąbelki mają większą zdolność wnikania w tkaniny. Wszystko to sprawia, że nie jest już konieczne ustawianie pralki automatycznej na wysoką temperaturę, aby poradziła sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Ważna jest także oszczędność wody – jeśli proszek do prania lepiej się rozpuścił, łatwiej będzie go wypłukać.

Pralki Samsung Eco Bubble – wady i zalety

Innowacyjna technologia Eco Bubble posiada szereg zalet, dzięki którym pralki automatyczne z tym systemem są chętniej wybierane:
  • pralki Eco Bubble są przyjazne środowisku nie tylko ze względu na mniejsze zużycie energii elektrycznej w czasie prania. Dzięki temu że detergenty lepiej się rozpuszczają, możliwe jest ich używanie w mniejszych ilościach. Ponadto większa ilość tlenu w wodzie pozytywnie wpływa na wody ściekowe,
  • ochrona ubrań – pranie w niskiej temperaturze jest zalecane w szczególności dla delikatnych tkanin, jednak wysoka temperatura szkodzi wszystkim tkaninom i sprawia, że w czasie takiego czyszczenia szybciej się niszczą. Pralki Eco Bubble pozwalają na wykonywanie cykli nawet w 15° C, co znacząco może wydłużyć ich żywotność, 
  • skuteczniejsze płukanie – jeśli kiedykolwiek przydarzyło Ci się wyciągnąć z pralki niedokładnie wypłukane ubrania z resztkami proszku lub zaciekami, możesz zapomnieć o tym problemie z pralką Eco Bubble. Tutaj detergent jest rozpuszczany bardzo dokładnie, więc i nie pozostaje na tkaninach,
  • niskie koszty eksploatacji – skuteczne działanie pralki automatycznej w niskich temperaturach sprawia, że samo pranie pobiera mniejszą ilość energii elektrycznej. To z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje rachunki za media.

Czy pralki Eco Bubble Samsung posiadają wady? Można wskazać jedynie na nieco wyższą cenę niż w przypadku tradycyjnych pralek automatycznych. Jednak i ta staje się coraz niższa, a najtańszy model można kupić już za niespełna 1 300 zł.

UWAGA!

Nowoczesne technologie zastosowane w pralkach Eco Bubble czasami wymagają równie nowoczesnych rozwiązań w czasie ich wieloletniego używania. Może się okazać, że w pewnym momencie konieczna będzie kalibracja pralki automatycznej, jednak proces ten można łatwo przeprowadzić samodzielnie, korzystając z instrukcji producenta.

Opinie o pralkach Samsung Eco Bubble

Pralka Samsung Eco Bubble WF60F4EFW2WNasi użytkownicy chętnie sięgają po pralki Eco Bubble, o czym świadczy duża ilość opinii w naszym serwisie. Jedną z najczęściej wybieranych pralek Samsung Eco Bubble 7 kg jest model WW70J5446FW, o którym możemy przeczytać, że wyróżnia się cichą pracą i wysoką skutecznością w walce z uporczywymi zabrudzeniami. Z kolei Samsung WF60F4EFW2W spełnia oczekiwania pod kątem ilości programów czy też korzystnego stosunku jakości do ceny. Warto wspomnieć także o pralce Samsung Eco Bubble AddWash Slim WW60K42138W, która jest chętnie wybieraną pralką do małych łazienek i posiada funkcję dokładania ubrań w czasie cyklu prania. Dowiedz się więcej o pralkach AddWash z artykułu Pralka automatyczna – co warto wiedzieć o pralce z funkcją AddWash. Spośród bogatej oferty pralek Eco Bubble z pewnością wybierzesz odpowiedni model dla siebie.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść