Data publikacji: 

Po co USB w monitorze? 3 zastosowania ekranu z USB typu C

Kupujesz monitor do komputera? Uważaj – w nowszych modelach tradycyjne złącze HDMI zostało zastąpione standardem USB typu C. Zobacz, co warto wiedzieć o monitorach z wejściem USB – kiedy warto je mieć i jakie zalety niesie za sobą obecność takiego złącza!

monitor z wejściem USB

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest USB typu C,

- do czego służy wejście USB w monitorze,

- kiedy warto wybrać monitor z USB.

USB typu C – co warto o nim wiedzieć?

Co odróżnia USB typu C od standardowego wejścia USB? Oto najważniejsze cechy tego standardu:

monitor z USB

Po co USB w monitorze?

Co zyskasz, jeśli wybierzesz monitor z USB? Przede wszystkim większą wygodę podczas korzystania z niego w warunkach biurowych. Dzięki temu przygotowanie stanowiska pracy zajmie Ci tylko chwilę, gdyż wszystkie akcesoria (mysz, klawiatura, zasilacz itp.) będą na stałe połączone z monitorem. Jeśli więc podepniesz do niego komputer, będziesz mógł automatycznie z nich korzystać, bez podłączania wszystkiego z osobna.

Monitor z wejściem USB doskonale sprawdzi się także w przypadku korzystania z komputera w funkcji daisy chain – czyli łączenia kilku ekranów w jeden rozszerzony pulpit. Co ważne, wystarczy Ci do tego tylko jeden przewód, taki jak chociażby ten produkt.

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli Twój monitor posiada gniazdo Ethernet i jest podłączony do domowej sieci, możesz wykorzystać go do łączenia z internetem – przepływ danych będzie znacznie szybszy niż w przypadku WiFi.

Kiedy przyda się monitor z wejściem USB typu C?

LG 34UM69G-BZastanawiasz się nad tym, w jakich sytuacjach może się przydać monitor na USB? Oto trzy sytuacje, w których takie rozwiązanie może się okazać szczególnie przydatne:

  • korzystanie z komputera w biurze – monitor USB doskonale sprawdzi się jako wygodna stacja dokująca, do której podłączysz zewnętrzne urządzenia, takie jak chociażby myszka czy klawiatura. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy komputer ma niewiele wejść USB,
  • monitor znajdujący się w widocznym miejscu – jeśli Twój monitor stoi w salonie lub innym reprezentacyjnym pomieszczeniu, z pewnością chcesz ukryć połączone z nim kable. W przypadku wejścia USB wtyczka jest niewielka i cienka, a przewód o wąskim przekroju – nie rzucają się zatem w oczy,
  • oglądanie filmów na monitorze – jeśli często oglądasz filmy na laptopie, z pewnością docenisz znacznie szybsze przesyłanie danych – obraz zyska na płynności i nie będzie się zacinać.

CZY WIESZ, ŻE...

Złącze USB typu C pozwoli na przesyłanie filmu w jakości 4K Ultra HD w mniej niż minutę – a zatem znacznie szybciej niż w przypadku kabla HDMI.

Zamierzasz oglądać sporo filmów na komputerze? A może nie masz w domu miejsca na standardowy telewizor? W takiej sytuacji może Ci się również przydać telewizor z tunerem TV. Więcej informacji na jego temat znajdziesz tutaj: Monitor z tunerem TV – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść