Data publikacji: 

Najlepsze kolbowe ekspresy do kawy – ranking

Chcesz cieszyć się smakiem i aromatem pysznej kawy i to w zaledwie kilka minut? W takim razie powinieneś wyposażyć swoją kuchnię w funkcjonalny ekspres do kawy. Ranking przedstawiony poniżej to zestawienie najlepszych ekspresów kolbowych, które cieszą się największa popularnością wśród naszych klientów. Zobacz!

ranking ekspresów kolbowych

LISTING PRODUKTÓW

DeLonghi EC 146.B

Zelmer ZCM2053B

DeLonghi EC 850.M

RAVEN EER002

Gaggia Gran Gaggia Style RI8423/11

Breville VCF045X

Krups XP3208

Prosty w obsłudze ekspres do kawy DeLonghi EC 146.B

ekspres kolbowy DeLonghi EC 146.BObawiasz się tego, że codzienne użytkowanie okaże się zbyt skomplikowane? Spokojnie –urządzenie DeLonghi EC 146.B jest na tyle proste w obsłudze, że z pewnością sobie z tym poradzisz. Czytelny, intuicyjny panel sterowania poprowadzi Cię krok po kroku tak, byś mógł cieszyć się ulubionym napojem już po kilku minutach. Warto też wspomnieć o tym, że można przygotowywać dwie filiżanki kawy jednocześnie, oszczędzając tym samym nieco czasu. Urządzenie posiada zintegrowaną dyszę spieniającą, przy użyciu której szybko przygotujesz pyszną, mleczną piankę do przyozdobienia kawy. Nie musisz więc kupować osobnego spieniacza, by cieszyć się smakiem delikatnego latte macchiatto czy cappuccino. Na uwagę zasługuje również wyjmowana tacka ociekowa, dzięki której wyczyszczenie ekspresu kolbowego po użyciu zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: 1100 W

Rodzaj kawy: mielona

Dodatkowe funkcje: system samoprzygotowania, wbudowany ubijak do kawy

Kolor: czarny

PLUSY

+ zintegrowana dysza do spieniania mleka

+ na 1 lub 2 filiżanki

+ wyjmowana tacka ociekowa

+ wykonanie ze stali nierdzewnej

+ automatyczne wyłączanie

MINUSY

− brak płyty podgrzewającej filiżanki

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Regulowany ekspres ciśnieniowy Zelmer ZCM2053B

ekspres kolbowy Zelmer ZCM2053BCzajnik elektryczny i ekspres do kawy w jednym? To możliwe – przyjrzyj się modelowi Zelmer ZCM2053B, który łączy w sobie zalety obu urządzeń. Jak to możliwe? Po naciśnięciu jednego przycisku, sprzęt zacznie parzyć aromatyczną kawę, jeśli jednak naciśniesz inny, otrzymasz samą przegotowaną wodę – idealną do zaparzenia herbaty. Korzystanie z ekspresu kolbowego jest bardzo wygodne – chociażby dlatego, że wysokość dyszy spieniającej mleko można dowolnie regulować. Dzięki temu będzie pasować zarówno do niskiej filiżanki, jak i do wysokiego kubka – jak lubisz. Srebrna, elegancka estetyka urządzenie perfekcyjnie dopełni wnętrza stawiające na nowoczesność, gdyż będzie świetnie nawiązywać do metalicznego połysku pozostałych urządzeń AGD.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: 1350 W

Rodzaj kawy: mielona

Dodatkowe funkcje: funkcja gorącej wody, regulacja wysokości dyszy

Kolor: srebrno-czarny

PLUSY

+ wbudowany system spieniania mleka

+ możliwość podgrzania samej wody

+ pojemny zbiornik na wodę

+ łatwy do utrzymania w czystości

+ na 2 filiżanki jednocześnie

MINUSY

− brak regulacji ilości zaparzanej kawy

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ciśnieniowy ekspres do kawy DeLonghi EC 850.M

ekspres kolbowy DeLonghi EC 850.MW kawie cenisz sobie najbardziej aksamitną, kremową piankę znajdującą się na wierzchu? Teraz przygotowanie takiego napoju stanie się znacznie łatwiejsze – wystarczy, że wyposażysz się w ekspres do kawy DeLonghi EC 850.M. Produkt jest bowiem wyposażony w filtr z podwójnym dnem, który umożliwia przygotowanie idealnej pianki – i to bez żadnego wysiłku z Twojej strony. Istotne jest także to, że podstawę można dowolnie regulować – tak, aby pasowała na filiżanki i kubki o różnej wysokości. Urządzenie jest kompatybilne zarówno z kawa mieloną, jak i tą w saszetkach – możesz więc śmiało wybrać ten rodzaj, który bardziej Ci smakuje. Jeśli zależy Ci na ekologicznym charakterze domowego AGD, z pewnością docenisz funkcję automatycznego wyłączania, która odetnie zasilanie już po kilku minutach bezczynności.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: 1450 W

Rodzaj kawy: mielona, saszetki

Dodatkowe funkcje: ESE, IFD, system samoprzygotowania, Thermoblock - system grzewczy

Kolor: srebrny

PLUSY

+ zintegrowany pojemnik na mleko

+ dysza spieniająca z regulacją piany

+ regulowana wysokość podstawy – zmieszczą się różne filiżanki

+ automatyczne wyłączanie

+ na 2 filiżanki jednocześnie

MINUSY

− brak regulacji mocy kawy

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Mały ekspres ciśnieniowy RAVEN EER002

ekspres kolbowy RAVEN EER002Po wlaniu do chłodnej filiżanki kawa szybko traci temperaturę? Jeśli wcześniej podgrzejesz kubek, będziesz się cieszyć ciepłym napojem przez dłuższy czas. Dlatego też warto upewnić się, że wybrany przez Ciebie ekspres kolbowy posiada funkcję podgrzewania filiżanek – tak jak prezentowany przez nas model RAVEN EER002. Duże przyciski z czytelnymi oznaczeniami sprawiają, że użytkowanie urządzenia jest proste i komfortowe. Co ważne, wszystkie elementy zewnętrzne ekspresu do kawy są wyjmowane, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Wbrew pozorom, niewielkie wymiary sprzętu wcale nie ograniczają jego możliwości – na podstawie i tak zmieszczą się dwie małe filiżanki, co umożliwia Ci przygotowywanie dwóch kaw w jednym czasie.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: 1470 W

Rodzaj kawy: mielona

Dodatkowe funkcje: brak

Kolor: srebrny

PLUSY

+ podgrzewanie filiżanek

+ przygotuje 2 kawy w jednym czasie

+ zintegrowana dysza spieniająca

+ łatwe użytkowanie dzięki przejrzystemu panelowi sterowania

+ proste czyszczenie

MINUSY

− dość głośna praca

OCENA PRODUKTU: 10/10

Intuicyjny ekspres do kawy Gaggia Gran Gaggia Style RI8423/11

ekspres kolbowy Gaggia Gran Gaggia Style RI8423/11Ekspres kolbowy Gaggia Gran Gaggia Style RI8423/11 łączy w sobie klasyczną stylistykę oraz innowacyjne funkcje zgodne z najnowszymi technologiami. Jedną z nich jest możliwość korzystania z urządzenia w celu zagotowania samej wody – bez konieczności sięgania po czajnik. Nie bez znaczenia pozostaje również funkcja podgrzewania filiżanek, dzięki której napój będzie utrzymywał optymalną temperaturę przez dłuższy czas. Jeśli cenisz sobie kawę o bogatym, wyrafinowanym smaku, z pewnością docenisz wysokie ciśnienie podczas parzenia (równe 15 barów), które zadba o to, by wydobyć ze zmielonych ziaren wszystko to, co najlepsze – tak, abyś zawsze cieszył się napojem o nie za mocnym ani nie za kwaśnym smaku.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: 950 W

Rodzaj kawy: mielona, saszetki

Dodatkowe funkcje: automatyczne wyłączanie, funkcja gorącej wody, wyjmowany pojemnik na wodę

Kolor: czarny

PLUSY

+ wbudowana dysza do spieniania mleka

+ funkcja podgrzewania filiżanek

+ możliwość podgrzania samej wody

+ funkcja samoczynnego wyłączania

+ łatwe czyszczenie

MINUSY

− brak regulacji mocy i ilości zaparzanej kawy

− brak regulacji wysokości podstawki

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Ekspres do kawy ciśnieniowy Breville VCF045X

ekspres kolbowy Breville VCF045XCzyszczenie ekspresu do kawy spędza Ci sen z powiek? Wobec tego powinieneś wymienić swoje urządzenie na model Breville VCF045X. Dlaczego? Sprzęt został wyposażony w całkowicie automatyczny program czyszczenia. Wystarczy więc tylko wcisnąć jeden przycisk, by bez żadnego wysiłku wypłukać ekspres do kawy. Ranking przedstawia niewiele modeli, które do tego stopnia ułatwiają przygotowanie ulubionego napoju! Na uwagę zasługuje również osobny pojemnik na mleko, który jest wyjmowany. Po każdym użyciu możesz go zatem schować do lodówki, by mieć pewność, że zachowa świeżość. Warto też wspomnieć o trzech zapamiętanych ustawieniach służących do przygotowywania espresso, caffe latte oraz cappuccino. Wciskasz jeden przycisk i otrzymujesz dokładnie taki napój jaki chciałeś – bez ręcznego ustawiania parametrów pracy ekspresu ciśnieniowego.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: 1238 W

Rodzaj kawy: ziarnista, mielona

Dodatkowe funkcje: automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, funkcja gorącej wody

Kolor: srebrny

PLUSY

+ regulacja mocy kawy

+ wbudowany pojemnik na mleko

+ dysza do spieniania

+ automatyczne programy: Caffe Latte, Cappuccino, Espresso

+ intuicyjne sterowanie

MINUSY

− brak podgrzewania filiżanek

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ekspres Krups XP3208

ekspres kolbowy Krups XP3208Ekspres do kawy włączony o poranku budzi domowników? Problem zniknie, gdy wymienisz go na model Krups XP3208. Urządzenie pracuje wyjątkowo cicho, dlatego też możesz śmiało cieszyć się ulubioną kawą z samego rana, nie martwiąc się hałasem. Ekspres kolbowy jest także prosty do utrzymania w czystości, gdyż jego wszystkie elementy można zdemontować do mycia – dzięki temu zajmie Ci mniej czasu. Korzystanie z ekspresu ciśnieniowego nie sprawi trudności nawet tym osobom, które nie radzą sobie z użytkowaniem nowoczesnego AGD. Na obudowie znajduje się przejrzysty panel sterowania z przyciskami wyposażonymi w jasne oznaczenia. Wystarczy tylko kliknąć jeden z nich, by otrzymać pyszną, aromatyczną kawę – dokładnie taką, jaką chciałeś.

PARAMETRY

Ciśnienie: 15 barów

Moc: -

Rodzaj kawy: mielona

Dodatkowe funkcje: wyjmowany pojemnik na wodę

Kolor: czarno-szary

PLUSY

+ zintegrowana dysza spieniająca

+ dość cicha praca

+ elegancki, nowoczesny wygląd

+ prosty panel sterowania

+ łatwe czyszczenie – wyjmowane elementy

MINUSY

− mało dodatkowych funkcji

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Jak widać, dobry ekspres kolbowy wcale nie musi być drogi – za w pełni funkcjonalny sprzęt wystarczy zapłacić od 300 do 500 zł. Kupując urządzenie na potrzeby domowe, koniecznie zapoznaj się z dodatkowymi funkcjami, które posiada – to one podwyższą bowiem Twój codzienny komfort. Najistotniejsza jest bez wątpienia kwestia utrzymania ekspresu do kawy w czystości. Jeśli wszystkie jego elementy będą zdejmowane, posprzątanie go po użyciu nie sprawi Ci trudności.

Planujesz kupić przelewowy ekspres do kawy? Ranking najlepszych urządzeń tego typu znajdziesz tutaj: Ekspresy przelewowe do 500 zł - ranking TOP 7. Koniecznie sprawdź też wszystkie urządzenia i akcesoria dla kawoszy dostępne w naszej ofercie.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść