Data publikacji: 

Najlepsza zmywarka do zabudowy – najważniejsze parametry podczas wyboru

Najlepsza zmywarka do zabudowy to taka, która odpowiada na potrzeby wszystkich domowników. Wyposażasz kuchnię i przymierzasz się do zakupu sprzętu AGD? Sprawdź, jaka zmywarka do zabudowy sprawdzi się w Twoim domu i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru!

Zmywarka w zabudowie – zbliżenie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie wymiary powinna mieć dobra zmywarka do zabudowy,

- jakie są najważniejsze parametry przy wyborze,

- jakie funkcje powinna posiadać najlepsza zmywarka do zabudowy.

Zmywarka do zabudowy – wymiary idealne

Otwarta zmywarka w zabudowie pełna czystych naczyńPierwszym kryterium, na które powinieneś zwrócić uwagę, wybierając zmywarkę do zabudowy, jest jej rozmiar. Wielkość urządzenia będzie zależeć od tego, ile miejsca masz w kuchni i jak często będziesz korzystać ze zmywarki. Na rynku dostępne są urządzenia o dwóch standardowych szerokościach:
  • zmywarki do zabudowy 45 cm – idealne do wąskiej kuchni lub aneksu kuchennego, jeśli chcesz zaoszczędzić przestrzeń na szafki do przechowywania. Wąska zmywarka to dobry wybór do mieszkania singla lub pary, kiedy napełnianie urządzenia o pełnej pojemności trwałoby zbyt długo,
  • zmywarki do zabudowy 60 cm – mają pełną szerokość i mieszczą powyżej 10 kompletów. Bez problemu włożysz do niej także garnki czy duże naczynia. To najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli w Twoim domu często się gotuje lub z kuchni korzysta więcej niż dwie osoby.

Parametry zmywarki do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiając się, jaka zmywarka do zabudowy będzie najlepsza do Twojej kuchni, przyjrzyj się parametrom różnych modeli. Przede wszystkim weź pod uwagę roczny pobór prądu i zużycie wody przez urządzenie. Zwykle bardziej opłaca się zainwestować w droższą zmywarkę w wyższej klasie energetycznej, by potem docenić niższe rachunki. Zobacz, jak odczytać informacje z etykiety energetycznej.

WARTO WIEDZIEĆ

Informacje o zużyciu prądu i wody przez zmywarkę są podawane w odniesieniu do najbardziej oszczędnego trybu, jaki oferuje dany model – np. do mycia w programie eco.

Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy zmywarka posiada program eco oraz tryb mycia przy niepełnym załadowaniu. Każda z tych funkcji pozwala zaoszczędzić energię i wodę. Ten drugi program przydaje się wtedy, gdy zapełnienie zmywarki zajmuje zbyt dużo czasu, a nie chcesz przechowywać w kuchni brudnych naczyń.

Jakie dodatkowe funkcje powinna mieć dobra zmywarka do zabudowy?

Zmywarka do zabudowy z panelem sterującym na zewnątrzZmywarki do zabudowy są często wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym korzystanie z nich jest łatwiejsze i bardziej opłacalne. Są to m.in.:
  • szuflada na sztućce, która pozwala na łatwiejsze układanie sztućców do mycia,
  • regulacja wysokości górnego kosza – pozwala na łatwiejsze załadowanie wysokich naczyń i garnków,
  • program Turbo do szybkiego zmywania, np. w 20 minut,
  • AquaSensor, który automatycznie dopasowuje program do załadowanych naczyń,
  • sygnał zakończenia pracy – świetlny lub dźwiękowy, szczególnie przydatny w zmywarkach do zabudowy z zakrytym panelem sterującym.

Więcej o funkcjach zmywarek przeczytasz w naszym artykule 5 funkcji, które powinna posiadać nowoczesna zmywarka.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść