Data publikacji: 

Monitory Curved do konsoli – dlaczego warto je wybrać?

Choć monitory z zakrzywionym ekranem są dostępne na rynku od paru lat, gracze wciąż podchodzą do nich z pewną dozą nieufności. Czy słusznie? Sprawdź, dlaczego taki sprzęt perfekcyjnie sprawdzi się podczas grania, i poznaj najlepsze modele!

zakrzywiony monitor do gier

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto wybrać zakrzywiony monitor
 2. co tego rodzaju monitory mogą zaoferować graczom
 3. które modele z zakrzywionym ekranem warto wybrać

Jakimi zaletami dysponuje monitor z zakrzywionym ekranem?

Zakrzywiony ekran może Ci zaoferować nie tylko nietuzinkowy wygląd, lecz również szereg innych zalet. Do tych najistotniejszych można zaliczyć:zakrzywiony monitor dla gracza

 • rozszerzone pole widzenia, znacznie przekraczające możliwości tradycyjnych, płaskich ekranów;
 • mniej zniekształceń ekranu i perspektywy – taka konstrukcja lepiej dopasowuje się do naturalnej krzywizny ludzkiego oka, dzięki czemu zyskujesz wyraźniejszy, bardziej szczegółowy obraz;
 • mniejszy dystans między okiem a poszczególnymi punktami na ekranie, w efekcie czego oko mniej się męczy, i to nawet podczas długiego patrzenia na ekran;
 • zminimalizowane odbicia światła;
 • zmniejszone zakłócenia kontrastu – kolory są równie żywe tak pośrodku, jak na brzegach. A wszystko to dzięki technologii HDR, o której poczytasz równiej tutaj.

Zakup takiego monitora dla gracza wciąż jednak wiąże się z dość dużym kosztem. Rozważając go, warto przygotować się na wydatek rzędu 1000 zł, i to w wersji budżetowej.

Dlaczego zakrzywiony ekran jest idealny dla graczy?

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego monitory zakrzywione są najczęściej oferowane graczom? Taka konstrukcja zwiększa wrażenie głębi – w efekcie możesz więc poczuć się zupełnie tak jak w centrum rozgrywki. Jak już wspomnieliśmy, jest również bardziej naturalna dla ludzkiego oka, dlatego też można z niej śmiało korzystać przez dłuższy czas, bez obawy o zmęczenie wzroku. Zakrzywiony ekran docenią również Ci gracze, którzy zwracają szczególną uwagę na szatę graficzną – będzie ultradokładna, utrzymana w nasyconych barwach i wyższej jakości niż w tradycyjnych, płaskich monitorach.

UWAGA

Pamiętaj o tym, że zakrzywiony ekran spełnia swoją funkcję tylko wtedy, gdy siedzisz dokładnie na wprost niego. Nie sprawdzi się również wtedy, gdy z jednego monitora korzysta kilka osób – ich wrażenia wizualne będą się różnić.

Najlepsze zakrzywione monitory – opinie naszych klientów

Szukasz dobrego monitora dla gracza? Przeglądając naszą ofertę modeli z ekranem o zakrzywionej linii, wybraliśmy dla Ciebie następujące:monitor z zakrzywionym ekranem AOC AGON AG352UCG6

 • LG 29WK600-W – budżetowa wersja o przekątnej 29 cali. Na uwagę zasługuje tu bardzo krótki czas reakcji matrycy wynoszący 5 ms – nie musisz więc martwić się o ewentualne opóźnienia w odbiorze sygnału, które mogłyby wpłynąć na Twoje powodzenie w grze.
 • Philips 328P6AUBREB/00 – 31,5-calowy ekran o dobrych parametrach technicznych. Wśród nich warto wymienić w szczególności funkcję Pivot (obracanie o 90° w pionie), matrycę IPS i rozdzielczość równą 2560 x 1440 pikseli.
 • AOC AGON AG352UCG6 – urządzenie z nieco wyższego pułapu cenowego, które przekonuje przede wszystkim krótkim czasem reakcji matrycy (4 ms), obecnością filtra światłą niebieskiego i wyjątkowo wysokim współczynnikiem kontrastu (2500:1).

O modelach wybranych przez naszych klientów możesz również przeczytać tutaj: Najlepszy monitor z zakrzywionym ekranem zdaniem naszych klientów. Więcej ciekawych propozycji zakrzywionych monitorów dla graczy znajdziesz tutaj. Zobacz je wszystkie i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść