Data publikacji: 

Modem LTE – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Modem LTE często jest wbudowany w laptop czy też tabley. Często także wykorzystuje się smartfon, który poprzez Wi-Fi łączy się z komputerem, zapewniając dostęp do sieci. Jednak czasami chciałbyś mieć osobny, zewnętrzny modem LTE. Jak dobrać taki, który spełni Twoje oczekiwania? Zobacz, jakie porady mamy w tym artykule!

Modem do laptopa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest modem LTE,

- czy warto wybrać modem LTE Wi-Fi,

- na co zwracać uwagę, kupując modem LTE.

Czym tak naprawdę jest modem LTE?

Modem LTE i router w jednymMusisz wiedzieć, że czym innym jest modem LTE, a czym innym router. Ten drugi zapewnia rozdzielenie sygnału, aby mogło z niego korzystać więcej urządzeń. Modem LTE zapewnia odbieranie sygnału internetowego za pomocą sieci komórkowej. LTE to jedna z nowszych technologii przesyłania danych, następca popularnego sygnału 3G. Często stosuje się zamiennie nazwy LTE/4G. Abyś mógł odbierać sygnał LTE, musisz po pierwsze znajdować się w obszarze tego sygnału (około 70% powierzchni kraju) oraz posiadać modem LTE. Dostępne są też modemy internetowe z wbudowanym oprócz tego routerem, np. TP-LINK M7350. Są to najczęściej urządzenia stosowane w domu, stacjonarnie, gdy zwykły modem LTE umieszczony w gnieździe USB ma za słaby sygnał na warunki domowe. Wybierając model z routerem, weź pod uwagę, czy ma dodatkowe anteny, które wzmacniają sygnał LTE. Więcej modemów wbudowanych w router Wi-Fi znajdziesz w naszym sklepie.

WARTO WIEDZIEĆ

LTE to skrót od angielskiej nazwy Long Term Evolution. Oznacza długoterminową ewolucję sieci komórkowych, której celem jest integracja wielu szczegółowych rozwiązań technicznych w jedną technologię.

Czy wybrać modem LTE Wi-Fi?

Jeżeli potrzebujesz modemu tylko do laptopa, to zainteresuj się modemami LTE podłączanymi do USB jak np. ALCATEL Link Key 4G LTE.
Doskonałym wyborem są modemy bezprzewodowe, które udostępniają sygnał za pomocą Wi-FI. Nie musisz się wtedy zastanawiać się nad kwestią kompatybilności ze swoim sprzętem: podłączasz się poprzez sieć Wi-Fi i gotowe. Przykładem takich modemów LTE z Wi-Fi są często smartfony.

Na co zwracać uwagę, kupując modem LTE?

Modem LTE ALCATEL Link Key 4G LTE Istotne jest, abyś wybrał modem LTE o odpowiedniej kategorii. Kategoria 3 pozwala na szybkość ściągania do 100 Mbit/s, a kategoria 4 zapewnia szybkość ściągania do 150 Mbit/s. Upewnij się, czy przypadku modemu z dodatkowymi antenami jest możliwość podłączenia dodatkowej zewnętrznej anteny. To może mieć znaczenie w przypadku, gdy chcesz zwiększyć słaby zasięg sygnału modemu lub złapać słaby sygnał internetowy. Antenę zewnętrzną możesz zainstalować np. na dachu budynku. Zwykłe sygnał złapany poza budynkiem jest nieporównanie wyższej jakości.
Przeczytaj też artykuł Tablet 7, 8 czy 10 cali – co wybrać. 
Przejrzyj modemy LTE dostępne w naszym sklepie.
Przeczytaj Wybieramy telefon dla seniora - na co warto zwrócić uwagę?

UWAGA

Technologia LTE jest zestandaryzowana i tak jak GSM na całym świecie działa tak samo. Jest stosowana przez operatorów komórkowych jako uzupełnienie oferowanych dotąd usług 2G i 3G. Oznacza to, że modemy LTE będą działały nawet wtedy, gdy dostępna będzie tylko prędkość np. 3G.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść