Data publikacji: 

Maszyna dla doświadczonej krawcowej – jaką wybrać?

Poszukujesz maszyny do szycia skóry? A może chcesz zszywać materiały takie jak filc lub jeans? Przeczytaj nasze porady i zobacz propozycje konkretnych modeli. Sprawdź, czym odznacza się profesjonalna maszyna do szycia dla wprawionej krawcowej. Oceń, jaka maszyna do szycia ułatwi Ci codzienną pracę. Uzyskuj doskonałe efekty szybciej i łatwiej.

maszyna do szycia jeansu, filcu i innych materiałów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym odznacza się profesjonalna maszyna do szycia,

- jakie rozwiązania konstrukcyjne znajdziesz w profesjonalnej maszynie do szycia,

- po co w maszynie do szycia jeansu i filcu pojawia się port USB.

Czym odznacza się profesjonalna maszyna do szycia?

Profesjonalna maszyna do szycia to urządzenie służące nie tylko do wykonywania podstawowych czynności takich jak zszywanie tych samych lub różnych materiałów, ale również wykańczania ich na fantazyjne sposoby. Powinna odznaczać się więc dużą liczbą ściegów do wyboru. Przykładowo model Singer SE-300 ma ich aż 250. Rodzaje to m.in. cerujący, prosty, wykańczający i zygzak, ale także gałązkowy, plaster miodu i satynowy.

W profesjonalnej maszynie do szycia masz możliwość samodzielnego decydowania o parametrach ściegu: długości oraz szerokości. Jeżeli regulacja jest płynna, łatwiej będzie Ci dopasowywać ją na bieżąco do używanego materiału.

CZY WIESZ, ŻE…

Wybierając profesjonalną maszynę do szycia skóry, filcu czy jeansu z dużą liczbą rodzajów ściegów oraz możliwością ich regulowania, sprawdź, czy urządzenie ma funkcję szycia wstecznego. Jeżeli tak, zabezpieczysz ścieg na początku i na końcu, dzięki czemu nie ulegnie on uszkodzeniu po zmianie parametrów. Łatwiej też będzie Ci zmienić kierunek podczas cerowania.

Profesjonalna maszyna do szycia i haftowania może mieć wyświetlacz. To przydatne, jeśli chcesz na bieżąco kontrolować zastosowany ścieg oraz jego parametry.

maszyna do szycia tapicerki i odzieżyMaszyna do szycia tapicerki i odzieży – rozwiązania konstrukcyjne

Doświadczone krawcowe na pewno miały do czynienia z maszynami do szycia, w których trzeba nawlekać nitkę na igłę samodzielnie. Im starsza osoba i bardziej zmęczone ręce, tym więcej zajmuje to czasu. W nowoczesnych profesjonalnych maszynach do szycia korzysta się z funkcji automatycznego nawlekania. Nitkę wprowadza się do nawlekacza i na tym kończy się zadanie krawcowej. Sprawdź, jakie inne przydatne funkcje mają nowoczesne maszyny do szycia.

Ciekawym rozwiązaniem w profesjonalnych maszynach do szycia i haftowania jest zastosowanie rotacyjnego chwytacza do wiązania nici. Dzięki niemu wymiana szpulki na nową zajmuje mniej czasu i jest łatwiejsza. Ponadto sama maszyna pracuje ciszej.

Nowoczesne modele, takie jak Singer SE-300, mają podwójną igłę. Ten podwójny system ułatwi Ci podwijanie dzianin oraz tworzenie ozdobnych przeszyć w materiałach.

PORADA EKSPERTA

Szukasz maszyny do szycia tapicerki? Urządzenie, z którym zamierzasz pracować z grubszymi materiałami, powinno mieć funkcję wysokiego podnoszenia stopki. Dzięki tej funkcji przed rozpoczęciem pracy wygodnie rozłożysz materiał na maszynie, a później bez trudu dociśniesz go do płytki ściegowej.

profesjonalna maszyna do szycia Singer SE-300Maszyna do szycia filcu i jeansu z… portem USB!

Profesjonalna maszyna do szycia jeansu, filcu i innych materiałów może zostać rozszerzona o port USB. Jeśli w wybranym przez Ciebie modelu nie będzie wystarczająco dużo ściegów, możesz wgrać nowy do urządzenia właśnie poprzez USB. Takim rozszerzeniem odznacza się np. maszyna do szycia Łucznik Carmen.

Inne udogodnienie zastosowane w profesjonalnej maszynie do szycia to wbudowane oświetlenie. Wytężanie wzroku czy siadanie blisko lampy podczas szycia wczesnym rankiem lub późnym wieczorem nie będzie konieczne przy takiej funkcji. Twój wzrok niewątpliwie na tym skorzysta.

Możesz też posiłkować się rozwiązaniami skrótowymi, ułatwiającymi pracę. Jednym z nich jest funkcja lustrzanego odbicia. Potrzebujesz wyszyć ozdobny, symetryczny wzór? Nie musisz zawijać materiału. Po prostu obróć wzór, a zostanie wyszyty prawidłowo.

W razie potrzeby korzystaj z regulacji naprężenia nici, dostępnej np. w modelu Redstar H300. Możesz uzyskać perfekcyjne ściegi, samodzielnie dopasowując naprężenie do rodzaju i grubości materiału, liczby zszywanych warstw, metody szycia oraz rodzaju nici.

Obejrzyj wszystkie maszyny do szycia dostępne w sklepie internetowym Euro i zobacz, jakimi funkcjami się odznaczają. Wybieraj z popularnych marek takich jak Singer czy Łucznik, ale także mniej znanych – te drugie umożliwią Ci zmieszczenie się w mniejszym budżecie.

Koniecznie obejrzyj nasze propozycje przeróbek DIY, by zainspirować się i stworzyć niepowtarzalną autorską kreację dla siebie, bliskiej osoby lub na sprzedaż.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść