Data publikacji: 

Mała lodówka do zabudowy – polecane modele

Zastanawiasz się nad wyborem małej lodówki do zabudowy? Wymiary i pojemność są najważniejszymi parametrami, jakie powinieneś sprawdzić przed zakupem. W przeciwnym wypadku gabaryty sprzętu nie będą odpowiadać wymiarom mebli. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na możliwość zmiany kierunku drzwi i takie parametry jak klasa energetyczna oraz poziom hałasu.

Wnętrze małej lodówki do zabudowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co sprawdzić przed zakupem lodówki,

- co powinna posiadać mała lodówka do zabudowy,

- gdzie sprawdzi się mała lodówka do zabudowy,

- jakie lodówki do zabudowy sprawdzają się najlepiej.

Co sprawdzić przed zakupem lodówki?

Lodówka Whirlpool ARG 590/A+Przed zakupem lodówki do zabudowy sprawdź koniecznie następujące parametry:
  • Wymiary – dopasuj je do wymiarów mebli,
  • pojemność – ma wpływ na to, jak dużo żywności zmieścisz w lodówce. Jeżeli zamierzasz przechowywać jedzenie dla całej rodziny, wybierz model o większej pojemności. Pamiętaj, że pojemności lodówek do zabudowy są mniejsze od wolnostojących,
  • możliwość zmiany kierunku drzwi – ułatwia montaż sprzętu do mebli pod zabudowę.

Więcej szczegółów, o tym jak wybrać lodówkę do zabudowy znajdziesz tutaj.

Co powinna mieć mała lodówka do zabudowy?

Polecane modele lodówek do zabudowy powinny dysponować:
  • klasą energetyczną na poziomie co najmniej A – im wyższa klasa energetyczna, tym oszczędniejsze działanie. Najoszczędniejsze są modele z klasą A+++. W naszym sklepie przy każdym produkcie podajemy również szacunkowe roczne zużycie prądu,
  • niskim poziomem hałasu – to jeden z najważniejszych parametrów, szczególnie gdy kuchnia jest połączona z salonem. Najcichsze pracują na poziomie 29 dB. Wskaźnik ten nie powinien przekroczyć 40-41 dB, czyli granicy szeptu.
  • systemem automatycznego rozmrażania – dzięki niemu na ścianach wewnątrz lodówki nie osadza się szron, przez co łatwiej utrzymasz urządzenie w czystości.

WSKAZÓWKA

Lodówki do zabudowy nie należy stawiać w pobliżu źródła ciepła, np. piekarnika, kuchenki mikrofalowej lub kaloryfera. Mikrofalówki nigdy nie stawiaj na lodówce. Małą lodówkę do zabudowy oddziel od źródła ciepła co najmniej odległością jednej szafki.

Gdzie sprawdzi się mała lodówka do zabudowy?

Pod pojęciem małej lodówki mamy na myśli urządzenie o wysokości do 90 cm. Tego rodzaju sprzęt jest idealnym rozwiązaniem do aneksu kuchennego lub małej kuchni. Zmieścisz go pod blatem kuchennym, oszczędzając miejsce w pomieszczeniu.

Sporym ograniczeniem małych lodówek jest oczywiście mała pojemność (maksymalnie 146 l chłodziarki), ale należy się z tym liczyć, wybierając taki sprzęt. Niektóre z modeli dysponują również niewielką zamrażarką (maksymalnie 18 l). Ze względu na małą pojemność nie będzie to najlepsze rozwiązanie dla rodziny wieloosobowej.

Jakie małe lodówki do zabudowy sprawdzają się najlepiej?

Przygotowaliśmy listę trzech szczególnie polecanych modeli z naszej oferty, które spełniają podane powyżej wymagania:

Mała lodówka do zabudowyWhirlpool ARG 590/A+ - lodówka z chłodziarką (pojemność 111 l) oraz zamrażarką (pojemność 18 l). Oszczędna, w klasie energetycznej A+ o szacunkowym rocznym zużyciu prądu 182 kWh. Poziom hałasu wynosi 38 dB. Skutecznie mrozi, jest bardzo praktyczna dzięki funkcjonalnemu układowi półek,

Electrolux ERN1200FOW – urządzenie dysponujące chłodziarką (pojemność 97 l) oraz zamrażarką (pojemność 17 l). To lodówka energooszczędna, w klasie energetycznej A+ o szacunkowym rocznym zużyciu prądu 193 kWh. Wytwarzany hałas utrzymuje się na poziomie 40 dB. Dobrze chłodzi. Użytkownicy szczególnie chwalą ten model za jego niezawodność,

Amica BM132.3 – sprzęt z chłodziarką (pojemność 98 l) oraz zamrażarką (pojemność 16 l). Urządzenie oszczędne, w klasie energetycznej A+ o szacunkowym rocznym zużyciu prądu 183 kWh. Poziom hałasu to 41 dB. Warto podkreślić, że sprzęt posiada funkcjonalne pojemniki, balkoniki i podstawki na żywność, a półki wykonano z hartowanego szkła.

Jeżeli interesują Cię inne modele lodówek w naszej ofercie, zobacz ranking TOP 7 lodówek do zabudowy do 1500 zł.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść