Data publikacji: 

Kontroler ruchu do PS4 – kiedy warto go mieć?

Aby zacząć rozgrywkę na PlayStation VR, nie wystarczy uruchomić konsoli – potrzebny jest też podłączony do niej kontroler. Płynne sterowanie może być wyzwaniem podczas gry w wirtualnej rzeczywistości. Problem ten rozwiązuje kontroler ruchu PlayStation Move – przeczytaj, po co i kiedy warto się w niego zaopatrzyć!

Chłopiec używa kontrolerów ruchu Playstation Move do VR

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym są kontrolery ruchu PS4 i do czego służą,

- w jaki sposób wzbogacają rozgrywkę w VR,

- w jakich grach można wykorzystać kontrolery Playstation Move.

Kontroler PlayStation Move – co to jest?

Sony PlayStation VR Move Controller Twin Pack v2Aby eksplorować wirtualną rzeczywistość przy użyciu PlayStation VR, wystarczy popularny kontroler PS4 Dual Shock 4 – ten sam, który jest używany do standardowej rozgrywki. Posiada on podświetlany pasek, którego ruch rejestruje kamera. Jednak korzystanie z klasycznego gamepada do sterowania grą w VR zaburza często wrażenie realizmu.Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze kontrolera PS4!
Kontrolery ruchu PlayStation Move to dodatkowe akcesoria, dzięki którym gracz może do sterowania używać obydwu rąk. Są lekkie i mają ergonomiczny kształt, dzięki któremu korzystanie z nich jest wygodniejsze niż w przypadku pada. Kontrolery ruchu PS4 są wyposażone w specjalistyczne czujniki oraz zakończone zmieniającymi kolor kulami. Pozwalają one kamerze VR wykrywać i precyzyjnie śledzić ruchy dłoni gracza.

Kontroler ruchu PS4 – dlaczego warto?

Dzięki PlayStation 4 Move poruszanie się po wirtualnej rzeczywistości jest bardziej płynne i intuicyjne. Gracz może poczuć się, jakby faktycznie był w niej zanurzony i mógł naturalnie wchodzić w interakcje z otoczeniem. Poza tym kontroler ruchu zapewnia krótszy czas reakcji, a jednocześnie większą precyzję, np. przy operowaniu bronią białą. Jest to więc sposób na przyjemniejszą rozgrywkę i lepsze wyniki.

WSKAZÓWKA

Jeśli lubisz grać w strzelanki, warto zainwestować dodatkowo w kontroler celowniczy, służący do sterowania wirtualną bronią. Dzięki temu rozgrywka będzie bardziej realistyczna, a Twoje strzały precyzyjniejsze.

Zaletą PlayStation Move jest intuicyjny interfejs stworzony z myślą o automatycznych, błyskawicznych reakcjach, bez konieczności zerkania na kontroler. Mając na głowie headset PS VR, gracz musi w końcu polegać na dotyku – jest to łatwiejsze dzięki doczepionym do urządzeń paskom, które nie pozwalają na „zgubienie” kontrolerów po wypuszczeniu ich z dłoni.

Playstation 4 Move – do jakich gier się przyda?

Dziewczyna gra w grę VR używając kontrolerów ruchu PS4Wiele gier na PlayStation VR jest kompatybilnych z kontrolerami ruchu, dzięki którym przygoda z wirtualną rzeczywistością jest jeszcze ciekawsza. Chcesz wypróbować te akcesoria w akcji? Sprawdź jedną z polecanych gier:
  • Farpoint – fascynująca gra akcji i strzelanka, osadzona na rozbitej stacji kosmicznej,
  • Eagle Flight VR – symulacja lotu ptaka, pełna zapierających dech w piersiach widoków na Paryż, 
  • Until Dawn: Rush of Blood VR – mrożąca krew w żyłach propozycja dla miłośników horrorów.

Chcesz wypróbować inne tytuły? Tu znajdziesz dostępne gry współpracujące z kontrolerami PlayStation Move.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść