Data publikacji: 

Jakie urządzenie wielofunkcyjne do małego biura?

Urządzenie wielofunkcyjne to jeden z najważniejszych sprzętów w biurze. Dobra drukarka, skaner i kopiarka ułatwiają pracę i pozwalają na sprawny obieg dokumentów w firmie. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie wielofunkcyjne do małego biura? Sprawdź nasze wskazówki!

Urządzenie wielofunkcyjne do biura

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. kiedy wybrać urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową
  2. kiedy w małym biurze sprawdzi się lepiej urządzenie wielofunkcyjne na tusz
  3. czym jeszcze kierować się przy wyborze sprzętu do małej firmy

Drukarka laserowa wielofunkcyjna – kiedy wybrać ją do małej firmy?

Urządzenie wielofunkcyjne w małym biurzeZastanawiasz się, jakie urządzenie wielofunkcyjne najlepiej sprawdzi się w małym biurze? Przede wszystkim musisz zdecydować, czy kupić model z drukarką atramentową czy laserową. Te dwie technologie różnią się od siebie nie tylko kosztami eksploatacji, ale też wydajnością i trwałością wydruku. Ich porównanie znajdziesz w artykule Co wybrać – urządzenie wielofunkcyjne atramentowe czy laserowe.

Średnie i duże firmy decydują się najczęściej na urządzenia wielofunkcyjne z technologią laserową. Ich zaletą są niskie koszty eksploatacji i świetna trwałość wydrukowanych w tej technologii dokumentów. Drukarka laserowa wielofunkcyjna sprawdza się wszędzie tam, gdzie drukuje się przede wszystkim duże ilości umów, faktur i innych czarno-białych dokumentów. Niestety, laserowe urządzenia wielofunkcyjne są dosyć drogie – szczególnie te drukujące w kolorze, jak Samsung Xpress SL-C480FW.

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe – kiedy sprawdzi się w małym biurze?

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe to najlepszy wybór, jeżeli w Twojej firmie często drukuje się nie tylko czarno-białe dokumenty, ale także np. kolorowe wykresy. Ich dużym atutem jest atrakcyjna cena – taki sprzęt można kupić nawet za mniej niż 200 złotych – najprawdopodobniej jego wytrzymałość i wydajność nie będzie najlepsza, ale sprawdzi się do sporadycznego użytkowania. Niską cenę równoważy jednak koszt tuszu – jeśli w Twoim biurze sporo się drukuje, eksploatacja drukarki będzie dosyć droga.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3050Co zatem zrobić, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydrukach w kolorze, a chcesz uniknąć sporych wydatków na eksploatację drukarki ze skanerem? Dobrą alternatywą dla drogich i mało wydajnych kartridży będzie urządzenie z drukarką atramentową z napełniaczami. Tusz jest sprzedawany w butelkach – osobno w kolorze czarnym i pozostałych barwach CMYK. W niewielkim biurze sprawdzi się na przykład model Epson EcoTank L4160.

Urządzenie wielofunkcyjne a potrzeby małego biura – na co zwrócić uwagę?

Małe biuro różni się od średniej czy dużej firmy nie tylko powierzchnią – przede wszystkim pracuje tu niewielu pracowników, a ich potrzeby względem wyposażenia są inne. Dlatego kupując urządzenie wielofunkcyjne do firmy, trzeba wziąć pod uwagę jej rozmiar i specyfikę pracy.

Czym powinno wyróżniać się urządzenie wielofunkcyjne do niewielkiego biura? Zwróć uwagę na te aspekty:

  • Miesięczna liczba drukowanych stron – wydajność drukarki w małej firmie nie musi być tak wysoka jak w korporacji, gdzie z urządzenia codziennie korzysta wielu użytkowników. Oszacuj, ile arkuszy w czerni i w kolorze będzie drukować urządzenie i porównaj je z wydajnością danego modelu. Jeśli zazwyczaj drukujesz tylko kilka stron naraz, możesz zaoszczędzić, wybierając urządzenie o niższej prędkości pracy.

WSKAZÓWKA

Ilości dokumentów drukowanych w biurze sprawiają, że każdego dnia niepotrzebnie zużywa się całe ryzy papieru. Upewnij się, że kupowane urządzenie wielofunkcyjne ma w pełni zautomatyzowany druk dwustronny. Dzięki temu Twoja firma ograniczy wydatki i uniknie codziennego marnowania papieru.

  • Rodzaj drukowanych materiałów – biurowa drukarka służy przede wszystkim do drukowania dokumentów i innych materiałów tekstowych. Jeśli jednak jest też potrzebna do wydruku kolorowych wykresów czy zdjęć, uwzględnij to przy zakupie.
  • Łączność – zastanów się, kto będzie miał dostęp do drukarki w biurze. Jeśli chcesz ją udostępnić wszystkim pracownikom, najlepiej będzie kupić model z interfejsem Wi-Fi, który łatwo podłączysz do sieci.

Więcej wskazówek znajdziesz w poradniku Urządzenie wielofunkcyjne – na jakie cechy zwrócić uwagę.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść