Data publikacji: 

Jakie urządzenia obsługują Chromecast?

Za pomocą Google Chromecast możesz jednym dotknięciem palca przenieść obraz z urządzeń mobilnych lub komputera na ekran telewizora. Myślisz o jego zakupie? Sprawdź, które urządzenia obsługują Chromecasta – podpowiadamy, czy Twój sprzęt jest kompatybilny!

Mężczyzna ogląda film przez Chromecasta

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do jakiego telewizora możesz podłączyć Google Chromecast
  2. jakie urządzenia współpracują z Chromecastem
  3. czym jest wbudowany Chromecast i gdzie go znajdziesz

Jaki telewizor do Google Chromecast?

Samsung UE55NU7472 jest kompatybilny z Chromecast UltraGoogle Chromecast oraz Chromecast Ultra to urządzenia, które pozwalają strumieniowo przesyłać filmy i obrazy ze smartfonów, tabletów i laptopów na telewizory. Streamowanie odbywa się za pośrednictwem sieci bezprzewodowej – dzięki Chromecastowi jest ono możliwe nawet wtedy, gdy Twój telewizor nie posiada wbudowanej karty Wi-Fi. Urządzenie pozwala więc zwiększyć możliwości starszego sprzętu, który nie ma dostępu do internetu ani funkcji Smart TV.

Czy jednak każdy telewizor nadaje się do obsługi Chromecasta? Niezbędnym warunkiem, jaki musi spełnić Twój sprzęt, jest obecność złącza HDMI – standardowego interfejsu multimedialnego, który znajdziesz w każdym sprzedawanym obecnie modelu telewizora. To za jego pomocą podłączysz przystawkę Chromecast.

Najnowszy Chromecast ma funkcję ładowania z gniazda USB, dlatego dobrze, jeśli używany przez Ciebie telewizor także je posiada. Nie jest to jednak warunek konieczny – w komplecie z urządzeniem znajdziesz też ładowarkę sieciową, którą możesz podłączyć do gniazdka.

UWAGA

Do prawidłowego działania Chromecasta niezbędny jest telewizor z gniazdem HDMI, dostęp do sieci Wi-Fi oraz kompatybilny komputer, telefon lub tablet.

Google Chromecast Audio pozwala na streamowanie muzykiChromecast Ultra to wersja urządzenia od Google’a, która jest przystosowana do przesyłania obrazu w rozdzielczości 4K i wspiera technologię HDR. Aby w pełni korzystać z tej funkcjonalności, potrzebujesz telewizora 4K UHD z HDR i połączenia internetowego o prędkości co najmniej 25 Mb/s.

Smartfon, laptop, tablet – jakie urządzenia są kompatybilne z Chromecastem?

Po podłączeniu Chromecasta do telewizora brakuje jeszcze jednego elementu – źródła, z którego będziesz przesyłać obraz. Może to być urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją Google Home lub komputer podłączony do sieci bezprzewodowej.

Wśród urządzeń kompatybilnych z Chromecastem są:

  • smartfony i tablety z systemem Android 5.0 lub wyższym,
  • smartfony i iPady z systemem iOS 9.1 lub wyższym,
  • komputery i laptopy z systemem operacyjnym Windows 7 lub wyższym, z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome,
  • komputery i laptopy z systemem Mac OS X 10.9 lub wyższym, z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome,
  • urządzenia z systemem operacyjnym Chrome OS.

Zintegrowana technologia Chromecast – co to jest i gdzie ją znajdziesz?

Chcesz korzystać z Chromecasta i kupujesz nowy sprzęt? Korzystanie z dodatkowej przystawki do TV nie musi być konieczne. Niektóre telewizory, np. Sony KD-49XF7596, są wyposażone w zintegrowaną technologię Chromecast built-in lub Google Cast. Możesz przesyłać na nie filmy i muzykę bezpośrednio, bez użycia dodatkowego urządzenia.

Z technologii korzystają nie tylko producenci telewizorów, ale też sprzętu audio – dzięki wbudowanemu modułowi Google Cast soundbarem Polk Audio Magnifi Max SR możesz sterować z poziomu smartfona, słuchając muzyki z serwisów takich jak Spotify, Tidal czy YouTube.

Chromecast to nie jedyne rozwiązanie, za pomocą którego możesz streamować obraz i dźwięk z urządzeń mobilnych na telewizor.Przeczytaj o tym w artykule: Jakie są zalety urządzeń z Miracast.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść