Data publikacji: 

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Ceny foteli komputerowych są rozmaite. Podstawowe nie kosztują nawet 100 zł, najdroższe zaś przekraczają 1 000 zł. Wszystko zależy od materiału wykonania, rozbudowania i dodatkowych funkcji. Czy rzeczywiście warto przygotować większy budżet i kupić fotel gamingowy dla graczy zamiast najprostszego obrotowego? Odpowiadamy: tak! Sprawdź, jak wybrać najlepsze krzesło dla gracza.

Fotele komputerowe dla graczy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co wybrać: fotel gamingowy czy biurowy,

- jak wybrać fotel dla gracza,,

- jakie fotele komputerowe dla graczy są popularne.

Fotel gamingowy czy biurowy? – wybieramy lepszy

Krzesło gamingowe dla graczy różni się od biurowego pod kilkoma istotnymi względami. Pierwszym i podstawowym jest projekt – fotel gamingowy został przygotowany tak, by umożliwić użytkownikowi wielogodzinne rozgrywki przy zachowaniu poprawnej pozycji ciała i poczucia komfortu. Jeśli jesteś wytrawnym graczem, na pewno odczujesz różnicę.
Krzesła dla graczy to zazwyczaj fotele kubełkowe, które odpowiednio „trzymają” użytkownika. Zapewniają mu stabilność i wygodę. Są stosowane także w samochodach, zwłaszcza wyścigowych, by zapewnić kierowcom bezpieczeństwo.
Najlepsze modele wyposażone są w regulowane podłokietniki i wysoki zagłówek. Mają też szereg innych ergonomicznych rozwiązań. Fotele gamingowe odznaczają się oryginalnym wyglądem: kształtem i kolorystyką. Są dynamiczne i agresywne.

Jaki fotel dla gracza wybrać?

Krzesło gamingowePonieważ w czasie rozgrywek spędzisz przed komputerem wiele godzin, wybierając krzesło gamingowe, koniecznie zwróć uwagę na jego konstrukcję. Szkielet powinien być wykonany z mocnego i trwałego materiału, a w razie potrzeby wzmocniony. Popularne są fotele kubełkowe, bo zapewniają przybranie właściwej postawy ciała i stabilizują ciało w pozycji siedzącej.
Z budową fotela gamingowego wiąże się także dobór materiału wykończenia. Powinien być uniwersalny, a więc zapewniać odpowiednią wentylację skórze bez względu na porę roku. Atrakcyjna cenowo tkanina zapobiega ślizganiu i przyklejaniu się. Najlepsza jest prawdziwa skóra, a zaraz po niej skóra ekologiczna.
Kubełkowe siedzisko powinno łączyć się z wygodnym oparciem. Kształt i wysokość dobierz do swojej sylwetki – usiądź w kilku krzesłach dla gracza i porównaj komfort, jaki Ci zapewniają. Zadbaj o to, by na wysokości lędźwi fotel miał wypukłość lub poduszkę (stałą lub regulowaną). To zapewni ochronę Twojemu kręgosłupowi. Fotel gamingowy powinien kończyć się wysokim zagłówkiem.
Podłokietniki to element, o którym już wspomnieliśmy – są obowiązkowe. Powinny być możliwe do wyregulowania i dopasowania do Twojej sylwetki.
Warto kupować fotele komputerowe dla graczy, które zapewniają regulację i wysokości, i odchylenia.

WARTO WIEDZIEĆ

O tym nie zawsze się pamięta, jednak podczas wybierania fotela gamingowego należy zwracać uwagę także na maksymalne obciążenie. Zazwyczaj wartość jest wysoka i nie będzie problemu, byś wybrał akurat jeden konkretny fotel, ale lepiej upewnić się co do tego parametru jeszcze w sklepie.

Fotele gamingowe dla graczy – popularne modele

Wśród foteli gamingowych dostępnych w sklepach Euro ogromną popularnością cieszą się:

  • Fotel gamingowy Genesis Nitro 330model Genesis Nitro 330 – to krzesło gamingowe wykonane ze skóry ekologicznej i nylonu. Występuje w czterech atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, m.in. eleganckim czarnym, ale i typowo gamingowym czarno-zielonym. Odznacza się rozluźniającym trybem bujania. Ma też dodatkowe udoskonalenia: możliwość obrotu o 360° i nylonowe kółka. Fotel utrzyma gracza ważącego do 120 kg. Pozwala na dobranie wysokości do jego wzrostu,
  • model Akracing Gaming Chair K7012 – ma aż pięć wersji kolorystycznych. Utrzyma cięższego gracza: do 150 kg. Jest wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. Wysokość dopasowuje się do wzrostu i sylwetki użytkownika. Zadowolony gamer Tomek pisze o nim w ten sposób: Fotel jest bardzo solidny, w poprzednich zwykłych albo urywały się kółka, albo łączenie oparcia z siedziskiem pękało. Mocny gruby metal, dobre spawy, montaż bardzo łatwy, śruby są już powkręcane, żeby się nie pomylić. Po poprzednich fotelach w końcu postanowiłem kupić raz, a dobrze,
  •  model Genesis SX77 – kolejny przedstawiciel serii foteli gamingowych Genesis. On także został wykonany ze skóry ekologicznej i nylonu. Zastosowano w nim podnośnik gazowy 4 klasy, dzięki czemu fotel utrzyma gracza ważącego do 150 kg. Możliwa jest zarówno regulacja wysokości siedziska (w zakresie 8-10 cm), jak i podłokietników. Krótką drzemkę w tym fotelu dla gracza ułatwi Ci funkcja odchylenia.

Postępuj zgodnie z naszymi radami i wybierz fotel gamingowy, który będzie tak wygodny, że po odejściu od komputera nie będzie Ci bolał nawet mały palec!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść