Data publikacji: 

Jak wybrać wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Często zdarza Ci się gubić sygnał Wi-Fi w mieszkaniu? A może do niektórych pomieszczeń w domu w ogóle on nie dociera? Jeśli tak, być może potrzebny jest Ci wzmacniacz sygnału Wi-Fi, zwany również Wi-Fi repeaterem. Dowiedz się więcej o tym urządzeniu – w jakich sytuacjach się przydaje, jak działa i kiedy warto w niego zainwestować – i pozbądź się problemów z internetem we własnym mieszkaniu!

Repeater Wi-Fi przyda się w dużych domach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- kiedy sygnał Wi-Fi potrzebuje wzmocnienia,

- czy warto kupić repeater Wi-Fi,

- na co zwrócić uwagę, kupując wzmacniacz sygnału.

W jakich sytuacjach może się przydać wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Popraw sygnał Wi-Fi w swoim domu za pomocą wzmacniacza https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnalu-ac/tp-link-tl-wa850re.bPowodów, dla których sygnał Wi-Fi nie działa tak, jak powinien, może być kilka:
  • nieprawidłowe umiejscowienie routera – aby sygnał Wi-Fi rozkładał się równomiernie na całe mieszkanie, powinno się ustawić router w jego centralnej części. Czasami jednak okazuje się to niemożliwe i urządzenie musi znajdować się w skrajnym pomieszczeniu domu. Wówczas pamiętaj, aby nie chować routera do szafki, tylko pozostawić go na widoku – mebel mógłby dodatkowo osłabić jego działanie,
  • grube ściany w domu – czasami przeszkodą nie do pokonania dla sygnału Wi-Fi okazują się być grube ściany. Jeśli nieruchomość jest duża, może się okazać, że do wzmocnienia przesyłu Wi-Fi będzie potrzebnych nawet kilka repeaterów sygnału,
  • sąsiedztwo innych sieci bezprzewodowych – sygnał Wi-Fi może być również słabszy, jeśli w pobliżu działa kilka innych sieci bezprzewodowych. Mogą się one na siebie nakładać i powodować spore zakłócenia. Wzmacniacz sygnału powinien jednak pomóc i w tej sytuacji.

Repeater sygnału Wi-Fi przyda się także osobom, które posiadają ogród przy domu. Zasięg routera prawdopodobnie nie będzie tam sięgał, chyba że sygnał zostanie wzmocniony. Wówczas możesz pracować, oglądać filmy lub słuchać muzyki w ogrodzie w ciepłe letnie dni i wieczory.

CZY WIESZ, ŻE...

Za pomocą wzmacniacza Wi-Fi możesz także zapewnić stabilność sygnału, co jest szczególnie zalecane w przypadku telewizorów typu Smart TV. Jeśli ustawisz repeater obok urządzenia RTV, możesz cieszyć się oglądaniem filmów z internetu bez zakłóceń.

Jak działa wzmacniacz sygnału Wi-Fi i czy warto go kupić?

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi TP-LINK TL-WA850REDziałanie repeaterów Wi-Fi jest proste – urządzenie to wyposażone jest w anteny, które przechwytują sygnał z routera. Następnie go odnawiają i przekazują dalej. Tym sposobem nie tylko poprawiają zasięg internetu, ale również zwiększają przepustowość łącza. Możliwe jest więc korzystanie z internetu dobrej jakości w całym domu.
Czy warto kupić wzmacniacz sygnału? Tak, jeśli internet w Twoim mieszkaniu pozostawia wiele do życzenia. I nie chodzi jedynie o to, że jego zasięg nie dociera do niektórych pomieszczeń. Wi-Fi repeater może bowiem pomóc również w innych sytuacjach, np. kiedy połączenie z internetem zostaje często zrywane, prędkość pobierania danych jest nieadekwatna do możliwości internetu, a strony wczytują się w nieskończoność. Istnieje jednak jedna sytuacja, w której będziesz mógł poprawić sygnał Wi-Fi bez kupowania wzmacniacza.
Taką samą funkcję jak wzmacniacz sygnału Wi-Fi może pełnić drugi router. Jeśli więc posiadasz takie urządzenie w domu, koniecznie wykorzystaj je do poprawienia łączności z internetem w mieszkaniu. Kupowanie drugiego routera, aby poprawić sygnał pierwszego, mija się natomiast z celem – to urządzenie jest bowiem droższe niż wzmacniacz.

Na co zwrócić uwagę, wybierając repeater sygnału Wi-Fi?

Jeśli zdecydowałeś się kupić wzmacniacz sygnału Wi-Fi, sprawdź, na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę:
  • szybkość transmisji – ten parametr będzie odpowiedzialny za prędkość przesyłu danych, jest więc zdecydowanie najważniejszy. Zaczyna się mniej więcej od 300 Mbps, jednak jest to słaby wynik. Jeśli chcesz oglądać filmy w wysokiej jakości, zainwestuj w model oferujący ok. 1000 Mbps, np. TP-LINK RE360,
  • standard Wi-Fi – rzecz jasna im nowszy, tym lepszy. Doskonałą jakość sygnału zapewni Ci standard 802.11ac, który znajdziesz np. w repeaterze Wi-Fi Netgear X6120,
  • pasmo przenoszenia danych – najlepiej sprawdzają się wzmacniacze dwupasmowe, działające na częstotliwościach 2,4 i 5 GHz, np. D-Link Mesh COVR-C1203 3-pak,
  • port LAN – Twój telewizor nie obsługuje sieci bezprzewodowej, a chcesz go połączyć z wzmacniaczem? Warto, aby posiadał on zatem port LAN, jak repeater Wi-Fi Netis E1 +, dzięki któremu będziesz mógł to zrobić przewodowo.

Chcesz kupić wzmacniacz sygnału Wi-Fi, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Koniecznie sprawdź nasz ranking: TOP 8 wzmacniaczy sygnału do 500 zł.

 

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść