Data publikacji: 

Jak wybrać słuchawki dla gracza do konsoli?

Chcesz kupić słuchawki do konsoli, by móc łatwiej odizolować się od otoczenia i czerpać jeszcze więcej przyjemności z wirtualnej rozrywki? Nie wiesz jednak, jakie słuchawki do gier będą odpowiednie? W takim razie koniecznie zajrzyj do naszego poradnika – podpowiemy, które słuchawki dla graczy współpracują z Playstation 4, a które z Xboxem One!

słuchawki z mikrofonem do gier

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie powinny być słuchawki dla graczy do PS4
  2. czy do Xboxa One będą pasowały wszystkie słuchawki do gier
  3. które modele słuchawek z mikrofonem do gier kupić
słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Słuchawki do gier do PS4

W przypadku konsoli Playstation 4 możesz kupić zarówno bezprzewodowe słuchawki dla graczy, jak i modele wyposażone w kable. Słuchawki do gier z przewodem powinny mieć złącze USB – wówczas możesz je bezpiecznie podpiąć do samej konsoli, ale pamiętając, że do wygodnego korzystania z nich potrzebny Ci będzie długi przewód. O wiele wygodniej jest podłączyć słuchawki do kontrolera, wykorzystując złącze jack 3,5 mm – wejście słuchawkowe znajdziesz w dolnej części pada DualShock 4. Należy jednak mieć świadomość, że o wiele lepszą jakość dźwięku zyskuje się po podłączeniu słuchawek dla graczy bezpośrednio do konsoli PS4 – wówczas możesz korzystać ze słuchawek obsługujących standard 7.1.

CZY WIESZ, ŻE...

Konsole Playstation do niedawna współpracowały jedynie z dedykowanymi słuchawkami do gier. Wielu osobom się to nie podobało, ponieważ takie zestawy często były drogie, a za tę cenę można było kupić słuchawki dla graczy o wiele wyższej klasy. Na szczęście obecnie polityka marki Sony jest o wiele bardziej liberalna, a do ich konsoli pasuje sporo modeli słuchawek do gier.

Jakie powinny być słuchawki do Xboxa One?

Konsola Xbox One nie obsługuje technologii Bluetooth, a zatem nie można liczyć na podłączenie do niej słuchawek bezprzewodowych dla graczy. Z powodzeniem możesz jednak skorzystać ze wszystkich modeli słuchawek z dobrym mikrofonem, które wyposażone są w złącze jack 3,5 mm. Taki zestaw możesz, podobnie jak w przypadku PS4, podłączyć do kontrolera. Jeśli słuchawki do gier mają inne złącze, możesz skorzystać z adaptera, który umożliwi Ci ich podpięcie do kontrolera. Co więcej, wielu producentów do słuchawek dla graczy dołącza odpowiedni adapter, który możesz bezpiecznie wykorzystać w swoim padzie.

Które słuchawki z dobrym mikrofonem warto kupić?

HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EMPamiętaj, aby przed zakupem słuchawek dla graczy upewnić się, czy będą one bez przeszkód współpracować z Twoją konsolą. Taka wiadomość z pewnością będzie zawarta na opakowaniu w informacjach od producenta. Zastanawiasz się nad konkretnym modelem słuchawek do gier do konsoli? Sprawdź polecane przez nas urządzenia:

  • HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD – model odpowiedni zarówno do PS4, jak i Xboxa, ale też współpracujący z komputerami PC. Obsługuje standard 7.1, dzięki czemu zapewnia najlepszą jakość dźwięku, tak potrzebną podczas gier online. Zamknięte nauszniki redukują szumy i skutecznie izolują od otoczenia.
  • SteelSeries Arctis 5 – słuchawki do gier przeznaczone do współpracy z PS4 i PC. Wyróżniają się świetną jakością mikrofonu i precyzyjnym dźwiękiem przestrzennym. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu SteelSeries Engine 3 można je łatwo dostosować do własnych potrzeb.
  • Logitech G231 Prodigy – uniwersalne słuchawki z dobrym mikrofonem cechuje ogromna wygoda noszenia. Mikrofon możesz w każdej chwili złożyć, zapewniając sobie jeszcze wyższy komfort.
  • Razer Kraken Pro V2 Oval – popularne słuchawki dla graczy pasujące do Xboxa i PS4. Wytrzymałe, świetnie leżące na głowie i uszach i bardzo miękkie sprawiają, że zapominasz o tym, że je nosisz. Również w ich przypadku możesz liczyć na perfekcyjną jakość dźwięku.

Jeśli chcesz wybrać słuchawki do gier, które są najlepiej oceniane przez innych użytkowników, koniecznie sprawdź nasze poradniki: Zobacz polecane słuchawki do PlayStation 4 oraz Słuchawki do Xboxa One – co polecają nasi klienci.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść