Data publikacji: 

Jak wybrać podstawkę pod monitor?

Wielogodzinna praca przed komputerem jest męcząca i ma zazwyczaj zły wpływ na zdrowie. Należy zatem dbać, by regularnie wstawać w czasie pracy sprzed biurka i wykonywać kilka prostych ćwiczeń. Zbawienne może się okazać również odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy, w tym właściwy dobór nadstawki pod monitor. Dlaczego jest to takie ważne i jak się za to zabrać?

Podstawka pod monitor w formie ramienia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto mieć podstawkę pod monitor
  2. jakie są rodzaje podstawek pod monitor
  3. które podstawki pod monitor są godne uwagi

Podstawka pod monitor – dlaczego warto ją mieć?

Czy wiesz, że zastosowanie półki pod monitor do komputera w miejscu pracy ma przysłużyć się przede wszystkim Twojemu zdrowiu? Jak to możliwe? Otóż ekran ustawiony na wysokości oczu zapewni Ci o wiele większy komfort w czasie wykonywania zadań przy komputerze – Twoja pozycja przy biurku będzie mniej wymuszona, a bardziej naturalna. Pozbędziesz się tym samym problemów z bólem karku i pleców i spięciem mięśni, a także zadbasz o mniejsze zmęczenie oczu. Co więcej, podstawka pod monitor sprawi, że na Twoim blacie będzie o wiele więcej miejsca roboczego – specjalne półki często są tak wyprofilowane, by pod nimi można było przechowywać dokumenty czy potrzebne akcesoria biurowe.

WARTO WIEDZIEĆ

Zachowanie odpowiedniej pozycji ciała w czasie pracy sprzyja koncentracji. Wyprostowane plecy sprawiają, że klatka piersiowa może swobodnie w całości wypełniać się tlenem, a tym samym więcej trafia także do mózgu!

Co w sytuacji, gdy urządzeniem służącym do pracy jest laptop? Również wtedy możesz zadbać o właściwą pozycję, wykorzystując nadstawkę pod monitor, na której ustawisz laptopa. Wówczas potrzebna Ci jednak będzie dodatkowa klawiatura na blacie, zapewniająca komfortowe pisanie. Inną opcją jest podłączenie do laptopa monitora i ustawienie go na półce – wówczas zyskasz dwa ekrany i większą wygodę codziennej pracy.

Półka pod monitor do komputera

Rodzaje półek pod monitor

Najtańszymi i jednocześnie najpopularniejszymi rodzajami podstawek pod monitor są zwykłe półki, takie jak Fellowes I-Spire 9472302. Dzięki nim ekran będzie wyżej, a pod nim zyskasz miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Często nie posiadają one jednak możliwości regulacji wysokości i nie da się ich ustawić idealnie na wysokości oczu.

Ciekawym rozwiązaniem są specjalne nadstawki pod monitor, które pozwalają w maksymalnie funkcjonalny sposób rozplanować stanowisko pracy. Posiadają podwyższoną półkę na monitor z regulowanym ramieniem, na którym umieszcza się ekran. Poniżej znajduje się półka na klawiaturę, będąca w stanie pomieścić także kubki z kawą czy potrzebne akcesoria.

Rodzajem nadstawki pod monitor, która jest wysoce praktyczna, jest także ramię – można je zamontować na biurku lub poza nim, oszczędzając tym samym tak potrzebną przestrzeń roboczą na blacie. Tak przymocowany monitor możesz dowolnie ustawiać i przesuwać, dopasowując do własnych potrzeb.

Którą podstawkę pod monitor warto wybrać?

Nadstawka pod monitor Fellowes I-Spire 9472302Warto zwrócić uwagę na takie modele, jak:

  • Fellowes Stanowisko do pracy Sit-Stand Lotus 0007901 to jeden z modeli pozwalających na zorganizowanie biurka w ekonomiczny i funkcjonalny sposób. Dzięki niemu dopasujesz swoje biurko w kilka chwil do każdej zmienianej w czasie pracy pozycji i zadbasz o swoje zdrowie. Co więcej, z tą nadstawką pod monitor zachowasz porządek na stanowisku pracy – ma ona specjalny system organizacji kabli i gniazdo na urządzenie ładujące.
  • Fellowes I-Spire 9472302 to bardzo prosta podstawka pod laptopa, która szczególnie przypadnie do gustu osobom chcącym zorganizować swoje miejsce pracy niskim kosztem, ale przy zachowaniu zasad dotyczących dbania o zdrowie przy pracy siedzącej.
  • Fellowes 8034401 jest ramieniem do monitora, które możesz bezinwazyjnie przymocować do blatu swojego biurka. Nie zajmie wiele miejsca, ale da Ci ogrom możliwości przesuwania i dopasowywania pozycji ekranu. Wraz z systemem organizacji kabla zapewni Ci o wiele większy komfort codziennej pracy.

Jeśli jesteś na etapie organizowania swojego stanowiska pracy w domu lub w biurze, koniecznie zapoznaj się również z poradnikiem: Czy warto wybierać monitory dotykowe.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść