Data publikacji: 

Jak wybrać oryginalny i praktyczny prezent dla dziecka?

24% wszystkich zabawek to maskotki. Niedługo Boże Narodzenie, w związku z czym liczba misiów i innych pluszaków w sklepach będzie rosła. W te Święta znajdź dla swojej pociechy prezent, który po kilku dniach nie trafi zapomniany na półkę razem z innymi maskotkami. Poznaj 5 pomysłów na oryginalne i praktyczne prezenty dla dziecka.

 

Zanim wybierzesz się na świąteczne zakupy, przemyśl dokładnie, co chcesz kupić swojej pociesze. Jeśli nad wyborem zabawki zaczniesz myśleć dopiero w sklepie, możesz łatwo ulec pokusom. Pamiętaj, żeby:

  • nie ulegać modom – sklepy znajdują tysiące powodów, dla których warto kupić ich najlepsze i… najdroższe produkty;
  • nie kupować prezentu dla siebie – bardzo często rodzice wybierają zabawki, o których sami marzyli w dzieciństwie. Nie zawsze jednak są to trafione niespodzianki;
  • wybierać zabawki pasujące do dziecka – to znaczy zgodne z jego zainteresowaniami.

Sposobem na uniknięcie pokus są również zakupy przez internet. Szybko, bez kolejek, tłumów i przyciągających wzrok przepełnionych wystaw. Co warto znaleźć w sklepie w sieci?

Zobacz prezenty dla dzieci w RTV EURO AGD

1. Zabawki interaktywne i zdalnie sterowane – rozrywka przez cały rok

Najlepsze świąteczne prezenty dla dziecka sprawdzą się nie tylko jako zabawka, lecz także jako przedmiot, dzięki któremu maluch będzie mógł rozwijać swoje umiejętności. Takie zabawki nadają się najlepiej dla dzieci od 3. roku życia. Wtedy maluch panuje już nad swoimi ruchami, jest świadomy otaczającego świata i chce go poznawać coraz lepiej. Chętniej uczestniczy też w różnych zabawach wymagających od niego odrobiny myślenia.


Zobacz zabawki interaktywne dla dzieci

Czym powinien się cechować interaktywny prezent dla kilkulatka? Przede wszystkim nie może być zbyt ciężki. Jeśli małe dziecko nie mogłoby go podnieść i utrzymać, szybko straciłby nim zainteresowanie. Bardzo ważny jest również materiał. Wszystkie zabawki – szczególnie te plastikowe – powinny być oznaczone symbolem „CE”. Te dwie litery świadczą o tym, że dany produkt spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpiecznego użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska.

Przed wyborem zabawki interaktywnej sprawdź dokładnie, jakie ma funkcje. Może to być np. przedmiot, który uczy:

  • troskliwości – np. interaktywny zwierzak sterowany telefonem,
  • nowych dźwięków – chociażby niewielki keybord czy pilot, z którego wydobywają się głosy zwierząt,
  • polskiego i innych języków – np. lalka, z którą można śpiewać aż w 11 językach.

2. Gry  – nauka dzięki zabawie 

 

Wielu rodziców stara się ograniczać czas, jaki dzieci spędzają na graniu. To bardzo słuszne postępowanie. Warto się jednak zastanowić, czy nadmierne ograniczanie dziecku dostępu do nowych technologii nie odbiera maluchowi szansy na dostęp do ciekawszych form nauki. Obecnie pojawia się wiele gier, dzięki którym Twoje dziecko może nauczyć się czytać, pisać i liczyć, a także poznać nowe języki.


Zobacz gry komputerowe dla dzieci powyżej 3. roku życia

Poprzez zabawę można przekazać dziecku nawet bardzo skomplikowaną wiedzę nieograniczającą się jedynie do prostych zadań matematycznych czy skojarzeń. Gry symulacyjne z kolei umożliwiają poznanie tajników różnych zawodów i pomagają rozwinąć myślenie strategiczne - to w przyszłości z pewnością zaowocuje. 

3. Pierwszy aparat – początek nowych pasji

Prezenty edukacyjne to nie tylko interaktywne gry czy przedmioty. Już od 6. roku życia dziecko poznaje swoje pierwsze zainteresowania, dlatego zastanów się, czy nie warto rozwijać jego pasji od najmłodszych lat.

Zauważyłeś, że Twój maluch z dużym zaciekawieniem ogląda aparat i próbuje poznać, w jaki sposób to urządzenie robi zdjęcia? Jeśli jego zapał nie opadnie, a wręcz przeciwnie – z dnia na dzień będzie rósł, warto przemyśleć zakup nowego aparatu.


Zobacz aparaty cyfrowe w naszym sklepie

 

Pamiętaj, że Twoje dziecko nie zostanie od razu profesjonalnym fotografem. Nie potrzebuje więc drogich lustrzanek, które mogą okazać się dla niego za ciężkie i zbyt skomplikowane. Na początek wystarczy prosty aparat cyfrowy. 


Właściciel będzie mógł na nim ćwiczyć różne ujęcia i poznawać podstawy dobrze zrobionej fotografii. Jeśli jako nastolatek postawi kontynuować zabawę z fotografią i pogłębiać pasję, wtedy pomyślisz o lepszym urządzeniu.

Tutaj podpowiadamy, jakie prezenty okażą się najlepsze dla licealisty.

4. Pierwszy sprzęt elektroniczny – niespodzianka w nowoczesnym wydaniu

Gry i programy edukacyjne oraz aparaty cyfrowe potrzebują innych urządzeń elektronicznych, na których będą instalowane. Jest to więc doskonała okazja do podarowania dziecku niewielkiego laptopa na wyłączność. Nie martw się, że maluch będzie z niego korzystał tylko w celach rozrywkowych.

Przed pierwszym użyciem ustalcie wspólnie zasady dotyczące np. czasu spędzanego na grze i na nauce. Pamiętaj, że dzięki prywatnemu komputerowi Twoje dziecko nauczy się samodzielności i będzie mogło samo wyznaczać sobie granice dotyczące spędzania wolnego czasu.

 

 

Zobacz laptopy dostępne w naszym sklepie
 

Nie tylko laptop jest dobrym elektronicznym prezentem. Poza nim warto podarować maluchowi smartwatcha. Ten elektroniczny zegarek przyda się w momencie, gdy Twoje dziecko nie będzie mogło korzystać z telefonu np. w szkole. Ponadto smartwatch umożliwia stały kontakt z dzieckiem, ponieważ można z niego dzwonić jak ze zwykłego telefonu. Posiada również dostęp do internetu i GPS-a.


Zobacz smartwatche w RTV Euro AGD
 

Idealnym zegarkiem dla dziecka będzie smartwatch, np. Garret Kids1. Model ten jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – niebieskim i różowym, dzięki czemu spodoba się zarówno dziewce, jak i chłopcu. Bardzo dużymi zaletami tego smartwatcha są jego funkcję. Twoje dziecko może z niego:

  • dzwonić do 10 wybranych osób,
  • wezwać pomoc dzięki przyciskowi SOS,
  • odtworzyć pokonaną trasę.


Prezentów dla dzieci w sklepach nie brakuje. Wśród tysięcy propozycji trzeba jednak znaleźć ten jedyny, który spełni wszystkie potrzeby. Wybierz niespodziankę zgodną z zainteresowaniami obdarowanego. Dzięki temu od razu po otwarciu pudełka dziecko będzie chciało się bawić swoją nową zabawką.

5. Nowoczesność od rana do nocy – szczoteczka elektroniczna i opaska monitorująca

Technologie XXI wieku pomagają nie tylko w nauce czy rozwijaniu pasji, lecz także w codziennych czynnościach. Już z samego rana możesz je wykorzystać np. w trakcie mycia zębów. Twoje dziecko nie lubi tej przykrej dla niego czynności? Pokaż mu, że szczotkowanie też może być fajne i pełne atrakcji. Podaruj mu na Święta szczoteczkę z postaciami z np. Gwiezdnych Wojen czy szczoteczkę z bohaterami ulubionych filmów i bajek. Maluch na pewno będzie zadowolony z tak kolorowego prezentu, a Ty upewnisz się, że wszystkie zęby dziecka są perfekcyjnie czyste.


Zobacz elektryczne szczoteczki dla dzieci w RTV Euro AGD
 

Nowoczesne technologie przydadzą się także wieczorem. Załóż swojemu dziecku małą i wyglądającą jak zwykła bransoletka opaskę monitorującą i miej pod stałą kontrolą sen malucha. Następnego ranka sprawdzisz, jak Twojemu dziecku minęła noc, czy często się budziło i jak długo spało. Jeśli okaże się, że było bardzo niespokojne, szybko zareagujesz i dowiesz się, jaka jest przyczyna stresu u dziecka. Może będą to problemy w szkole, ze znajomymi, albo po prostu źle przewietrzony pokój.

Opaski monitorujące marki Garmin Fitness Vivofit Junior dostępne na RTV Euro AGD sprawdzą się nie tylko w trakcie snu. Twoje dziecko może je nosić również podczas treningów na bieżni, a nawet – w wodzie. Posiadają także funkcję zbierania monet, które później można wymienić na ustalone wcześniej z rodzicami nagrody.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść