Data publikacji: 

Jak wybrać najlepszy ekspres kapsułkowy?

Ekspresy kapsułkowe są dobrym rozwiązaniem dla wielbicieli kawy, którzy w ferworze codziennych obowiązków nie mają wiele czasu na przygotowanie ulubionego napoju. Prosto, szybko i bez konieczności dodatkowego czyszczenia ekspresu można delektować się smakiem aromatycznej kawy. Brzmi kusząco, prawda? Właśnie dlatego koniecznie sprawdź, jak wybrać idealny ekspres kapsułkowy.


Ekspresy kapsułkowe mieszczące się w kategorii ekspresów ciśnieniowych są z całą pewnością najprostsze w obsłudze i nie wymagają od Ciebie zbyt wiele uwagi. Wystarczy włożyć kapsułkę, przycisnąć odpowiedni przycisk i… kawa robi się sama. Później musisz jedynie usunąć kapsułkę z urządzenia. W specjalnych kapsułkach znajdują się odpowiednio odmierzone ilości kawy. Ze względu na to, że są one pakowane próżniowo, masz gwarancję  świeżej i aromatycznej małej czarnej.

Zwróć uwagę na parametry techniczne i cenę

Kapsułkowe modele ekspresów do kawy są tańsze niż tradycyjne ekspresy kawowe. Na rynku można kupić sprzęt nawet poniżej 300 złotych. Ponadto wybór odpowiedniego urządzenia pomaga zaoszczędzić zużycie energii w domu. W części modeli dodano funkcję automatycznego wyłączania po zaparzeniu naparu, w innych można zaprogramować wyłączenie zasilania, jeśli sprzęt nie jest wykorzystywany przez konkretny czas. 

Część ekspresów posiada opcję filtrowania wody, automatycznego odkamieniania lub oczyszczania. Przy wyborze, warto także zwrócić uwagę na emitowany w czasie pracy hałas – wybierając cicho działający model, możesz przygotować kawę bez niepokojenia pozostałych domowników. Dyskretnie pracujący sprzęt nie zakłóca komfortu życia.

 

Zobacz ekspresy kapsułkowe dostępne w RTV Euro AGD

Dobierz odpowiedni model do swoich oczekiwań

Przed zakupieniem ekspresu zastanów się, jakie będzie miał zastosowanie. Odpowiedz sobie też na kilka podstawowych pytań:
  • Ile kawy pije się w Twoim domu?
  • Czy dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie urządzenia z możliwością przygotowania czekolady i kakao?
Takie modele są dostępne na rynku i z łatwością możesz wybrać taki, który odpowiada Ci pod kątem funkcjonalności. Interesuje Cię moc parzonej kawy? Zainwestuj w ekspres z wyświetlaczem LCD, który umożliwi podgląd tej informacji. Jesteś wielbicielem kawy z mlekiem? Lubisz cappuccino z pianką lub latte? Zakupienie odpowiednich kapsułek umożliwi Ci konsumpcję dowolnego rodzaju kawy.  
Zobacz ekspresy ciśnieniowe dostępne w RTV Euro AGD

Nowoczesny design pasujący do każdej kuchni

Zaletą ekspresów kapsułkowych jest ich oryginalny i designerski wygląd. Na rynku jest mnóstwo modeli i każdy z nich wyróżnia się bardzo charakterystycznym stylem. W ofercie czołowych producentów znajdują się różnokolorowe modele (beżowy/brązowy, biały, czarny, czerwony, niebieski, różowy, srebrny/szary, zielony) o nowoczesnych kształtach. Z łatwością dobierzesz odpowiedni wariant urządzenia do wystroju. Większość ekspresów kapsułkowych jest dosyć niewielkich rozmiarów, w związku z tym nie zajmują dużo przestrzeni roboczej w kuchni.

Jednocześnie, pomimo niecodziennego wyglądu, produkty są proste w obsłudze. Każdy jest wyposażony we włącznik, dźwignię do uruchomienia procesu parzenia kawy oraz kratkę ociekową ze stali nierdzewnej. Ze względu na to, że przygotowanie kawy w modelu kapsułkowym jest bardzo proste, nie będziesz narażony na zabrudzenia związane z zaparzeniem napoju.
Zastanawiasz się, jaki ekspres wybrać? W poradniku RTV Euro AGD znajdziesz informacje, jak wybrać najlepszy ekspres do kawy. 

Czyszczenie i konserwacja ekspresów kapsułkowych

Utrzymanie czystości ekspresów kapsułkowych nie wymaga wiele uwagi. Po przygotowaniu kawy zużytą kapsułkę wystarczy wyrzucić. Warto jednak wiedzieć, że każdemu ekspresowi przyda się odkamienianie zbiornika na wodę. To, jak często trzeba to robić, zależy głównie do tego, jak często przyrządzasz kawę. Uznaje się, że warto to robić albo raz na 3 miesiące, albo raz na ok. 200 przygotowanych kaw.

Urządzenie możemy oczyścić wykorzystując roztwór odkamieniający. Aby go przygotować, wystarczy zakupić odpowiednie tabletki odkamieniające lub specjalny płyn. Jeśli masz model ekspresu z filtrem wody, to pamiętaj o wyciągnięciu go przed rozpoczęciem zabiegu, aby zapobiec nieprzyjemnemu posmakowi kawy, wywołanemu przez resztki środków czyszczących.
 

Zobacz odkamieniacze w RTV Euro AGD

Tutaj dowiesz się więcej na temat czyszczenia ekspresów.

 

Ekspres kapsułkowy to dobry wybór dla osób lubiących różnorodność. Dostępne w sklepach kapsułki umożliwiają picie różnych rodzajów kawy. Ponadto dzięki swojej funkcjonalności, przygotowanie napoju odbywa się szybko i z zachowaniem czystości. Ten rodzaj ekspresów cieszy się coraz większą popularnością wśród kawoszy. 

Cena kawy w przeliczeniu na filiżankę

Przy wyborze ekspresu kapsułkowego należy wziąć pod uwagę, jaki będzie koszt kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę. Kapsułki małej czarnej w większości sprzedawane są w zestawach po 16 sztuk i kosztują w granicach 20 zł. Łatwo zatem wyliczyć, że w takim wypadku cena jednego napoju to 1,25 zł. Kawy smakowe i białe są droższe, a ich cena zależy od tego ile kapsułek trzeba zużyć na przygotowanie napoju.

Jeżeli do przyrządzenia jednego café latte zużyjemy dwie kapsułki, a w zestawie dostępnych jest 16 kapsułek, to cena naparu wzrasta nam dwukrotnie. Tak, czy inaczej kawa przygotowana w domu jest zawsze zdecydowanie tańsza od tej kupionej w kawiarni, a za sprawą profesjonalnych urządzeń jej walory smakowe są coraz częściej porównywalne.
 
Sprawdź ofertę kapsułek
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść