Data publikacji: 

Jak ładować telefon – przewodowo czy bezprzewodowo?

Bezprzewodowe technologie zyskują na popularności. Po sukcesie pozbawionych przewodów słuchawek i głośników przyszła pora na ładowanie indukcyjne, czyli wykorzystujące pole elektromagnetyczne i działające zupełnie bez użycia kabli. Zobacz, jaka ładowarka sprawdzi się lepiej: tradycyjna, przewodowa czy nowoczesna – bezprzewodowa?

ładowanie indukcyjne

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy posiadanie „kabelkowej” ładowarki jest wciąż opłacalne
  2. czy warto przerzucić się na ładowanie indukcyjne
  3. co wybrać: ładowarkę przewodową czy bezprzewodową

Co warto wiedzieć o tradycyjnych ładowarkach przewodowych?

W przypadku tradycyjnych, „kabelkowych” ładowarek do telefonu można śmiało powiedzieć, że starsze nie zawsze oznacza gorsze. Dlaczego? Wciąż są to bowiem najszybsze modele na rynku, a nowocześniejsze rozwiązania jeszcze przez długi czas nie dorównają im na tym polu. Co więcej, ładowarki wciąż się rozwijają, co widać chociażby po technologii QuickCharge, w którą wyposaża się coraz nowsze z nich – i co jeszcze bardziej skraca czas na całkowite naładowanie baterii. Takie rozwiązanie znalazło zastosowanie chociażby w tym modelu.

UWAGA

Warto też pamiętać o tym, że podczas ładowania telefonu przewodowo możesz z niego normalnie korzystać – choć ogranicza Cię długość kabla. Ładując bezprzewodowo, nie możesz podnosić urządzenia z ładowarki.

Dlaczego warto zdecydować się na bezprzewodowe ładowanie telefonu?

bezprzewodowe ładowanie telefonuNajwiększa korzyść płynąca z wyboru ładowania indukcyjnego jest dość oczywista i dotyczy braku kabli, które nie tylko szybko się psują, lecz również znacznie ograniczają swobodę ruchów podczas korzystania z ładującego się telefonu.

Takie ładowarki są też bezpieczniejsze dla samych smartfonów. Dlaczego? Nie wymagają podpinania kabli, a zatem nie prowadzą do wyrabiania się styków. Co do bezpieczeństwa – warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas używania bezprzewodowej technologii ładowania nie masz bezpośredniego dostępu do źródła prądu – ładowarka jest podłączona do gniazdka na stałe, Ty zaś jedynie kładziesz telefon na podkładce.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak dokładnie działa ładowanie indukcyjne telefonu i jakie rodzaje ładowarek masz do wyboru, zajrzyj do innego naszego artykułu. Sprawdź też, jak wybrać dobry smartfon z taką opcją: Telefon z ładowaniem bezprzewodowym – modele polecane przez naszych klientów.

CZY WIESZ, ŻE…

Szukając informacji na temat ładowania indukcyjnego, można natrafić na mówiącą o tym, że rozwiązanie to skraca żywotność baterii. Nie jest to jednak zgodne z prawdą – nie zaobserwowano bowiem żadnego negatywnego wpływu bezprzewodowych ładowarek na baterię telefonu.

Ładowanie indukcyjne vs przewodowe – porównanie

Xqisit 33066Nie sposób jednoznacznie określić, która ładowarka jest lepsza, gdyż wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji. Chcąc wybrać sposób ładowania smartfona, warto więc porównać następujące aspekty towarzyszące korzystaniu z obu typów ładowarek:

  • szybkość ładowania: ładowarki przewodowe pracują szybciej niż te bezprzewodowe – nie tracą energii podczas przetwarzania prądu na pole elektromagnetyczne;
  • bezpieczeństwo użytkownika: bezpieczniejsze są modele indukcyjne, ponieważ nie masz bezpośredniego dostępu do źródła prądu elektrycznego;
  • wygoda użytkownika: ładowanie indukcyjne zapewni Ci większy komfort i swobodę ruchów – w końcu żadne kable nie będą się plątać dookoła Ciebie;
  • awaryjność: tradycyjne ładowarki są wyposażone w kable, które mogą być źródłem awarii – wystarczy je tylko mocniej zagiąć czy pociągnąć. Modele indukcyjne mogą być zatem uważane za trwalsze;
  • koszt zakupu: wbrew pozorom ceny obu rodzajów ładowarek są dziś w zasadzie porównywalne.

Zobacz też wszystkie ładowarki do telefonu dostępne w asortymencie RTV EURO AGD: sieciowe, indukcyjne i samochodowe.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść